Mikrodermabrazja diamentowa po ciąży
Najczęściej występującymi niedoskonałościami na skórze kobiety po ciąży są rozstępy, cellulit oraz przebarwienia. W wielu przypadkach wyglądają one nieestetycznie i szpecą ciało. Aby się ich pozbyć, można zastosować domowe sposoby lub kosmetyki, ale niestety nie zawsze są one skuteczne. Dobrą metodą na walkę ze skórnymi defektami są zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, np. mikrodermabrazja diamentowa.
1. Co to jest mikrodermabrazja diamentowa i na czym polega?
Ten rodzaj zabiegu jest nowoczesną metodą regeneracji skóry polegającą na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Jest ono wyposażone w pompę ssącą oraz głowicę ścierającą, która pokryta jest kryształkami diamentów. Jej działanie ma na celu ścieranie martwego i niezdrowego naskórka warstwa po warstwie. Zabieg trwa około godzinę i jest dość przyjemny, dzięki czemu sam w sobie może stanowić formę masażu. Efekty pojawiają się dość szybko, bo nawet już po dwóch powtórzeniach. Najczęściej jednak wykonuje się serię około 6-10 zabiegów w odstępach co 7-14 dni. Cena za cały pakiet wykosi około 400 zł.
Mikrodermabrazja diamentowa jest bezinwazyjna i całkowicie bezpieczna dla skóry i zdrowia. Nie wymaga to więc szczególnego przygotowania do zabiegu. Warto jednak pamiętać, że na kilka dni przed wizytą u kosmetyczki należałoby zrezygnować z wykonywania peelingów oraz stosowania preparatów i zabiegów mogących podrażnić skórę. Nie ma również przeciwwskazań związanych z porą roku – mikrodermabrazję diamentową można wykonywać przez cały rok, ale specjaliści przypominają, że najkorzystniejszym okresem jest wczesna wiosna oraz jesień, gdy skóra nie jest wystawiona na działanie promieni słonecznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ bezpośrednio po zabiegu nie można się opalać.
2. Zalety mikrodermabrazji diamentowej
Z mikrodermabrazji diamentowej może korzystać każda osoba, która pragnie mieć pięknie wyglądającą i zregenerowaną skórę. Jest polecana również kobietom po ciąży, która mogła spowodować, że skóra w wielu miejscach uległa zniszczeniu i zrogowaceniu. Z zabiegu korzystają najczęściej panie, które mają zmarszczki, rozstępy, łojotok, rozszerzone pory skórne, cellulit, trądzik pospolity, zaskórniaki oraz przebarwienia. Mogą go stosować osoby z każdym rodzajem cery – tłustym, suchym i mieszanym. Mikrodermabrazja diamentowa świetnie wpływa na koloryt skóry, wygładza ją, oczyszcza i odmładza, stymuluje mikrokrążenie, zmniejsza blizny potrądzikowe, redukuje przebarwienia pozapalne i barwnikowe oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.
3. Przeciwwskazania do mikrodermabrazjidiamentowej
Choć mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym i dającym wiele korzyści, nie każda kobieta może sobie pozwolić na luksus jej stosowania.
Przeciwwskazania do korzystania z zabiegu:
- zakażenia bakteryjne i wirusowe,
- zabiegi chirurgiczne na twarzy (do dwóch miesięcy),
- trądzik różowaty, ropowiczy, krostkowy,
- skóra powiek,
- nowotwory skóry,
- znamiona,
- nadżerki,
- przeczosy,
- naczyniaki jamiste,
- wypełniacze botoksem (do dwóch miesięcy),
- terapia retinoidami doustnymi (do trzech miesięcy).
Mikrodermabrazja diamentowa to innowacyjna metoda regeneracji skóry. Niestety, nie każda kobieta może skorzystać z tego zabiegu, dlatego przed decyzją o jego przeprowadzeniu należy skonsultować się z lekarzem.