Mikrodermabrazja, czyli jak szybko odzyskać ciało sprzed ciąży
Mikrodermabrazja jest w Polsce bardzo popularna. Polki decydują się na nią najczęściej. Mikrodermabrazja jest idealnym sposobem na złuszczenie i dotlenienie naskórka. Młode mamy również mogą czerpać korzyści z mikrodermabrazji, ponieważ zabiegi te doskonale stymulują produkcję kolagenu. Mikrodermabrazję stosuje się głównie na twarz, ale można ją również wykonywać na inne partie ciała, jak np. plecy lub dekolt. Po ciąży mikrodermabrazja pomoże nam np. pozbyć się rozstępów i cellulitu.
1. Mikrodermabrazja - definicja
Mikrodermabrazja polega na złuszczaniu wierzchniego naskórka. W ten sposób mikrodermabrazja pobudza produkcję nowych, zdrowych komórek naskórka, które następnie przenikają do wierzchniej warstwy i zastępują komórki uszkodzone. Dzięki temu, że proces ten jest stopniowy, ryzyko powstania blizn jest minimalne. Zabieg mikrodermabrazji powinno się powtarzać od 3 do 6 razy w ustalonych z kosmetyczką odstępach czasu. Koszt zabiegu mikrodermabrazji w zależności od partii ciała to od 80 do 200 zł.
2. Mikrodermabrazja - zalety
Mikrodermabrazja jest to mikropeeling ścierający wierzchnią warstwę naskórka oraz jego głębsze warstwy. Charakterystyczne dla mikrodermabrazji jest to, że umożliwia ona dostosowanie głębokości ścierania do potrzeb klientki. Zaleca się, aby wykonać mikrodermabrazję przed innymi zabiegami kosmetycznymi, takimi jak zabiegi laserem, czy peeling chemiczny.
Mikrodermabrazja nie ingeruje bardzo w skórę i nie niesie ze sobą ryzyka powikłań, a jej efekty są widoczne od razu. Co bardzo ważne zabieg mikrodermabrazji jest bezbolesny, łatwy i pozwala od razu wrócić do normalnego funkcjonowania po jego wykonaniu.
3. Mikrodermabrazja - przeciwwskazania
Niestety mikrodermabrazja nie jest odpowiednia dla każdego. Z zabiegu mikrodermabrazji nie mogą skorzystać osoby chore na raka skóry oraz cierpiące z powodu różnych chorób zakaźnych skóry. Wszelkiego rodzaju znamiona oraz skłonność do powstawania blizn również uniemożliwiają wykonanie mikrodermabrazji. Mikrodermabrazja nie jest również zalecana osobom z trądzikiem krostkowym i różowatym.
Kobiety w ciąży również mogą korzystać z zabiegów, ponieważ jak dotąd nie wykazano szkodliwego wpływu mikrodermabrazji na przebieg ciąży. Mikrodermabrazja nie zaburza również miesiączki i mogą z niej korzystać osoby ze skórą naczynkową.
4. Mikrodermabrazja - efekty
Mikrodermabrazja sprawia, że nasza skóra staje się lepiej dotleniona i odżywiona. Ponadto mikrodermabrazja sprawia, że składniki zawarte w kosmetykach lepiej się wchłaniają. Dla młodych mam bardzo ważne jest to, że po mikredermabrazji ich skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna.
Gdy zastosujemy mikrodermabrazję na twarz, sprawimy, że drobne zmarszczki staną się mniej widoczne. Podobnie mikrodermabrazja zadziała na płytki, drobne blizny i przebarwienia.
ZOBACZ TAKŻE:
Miktodermabrazja jest doskonałym sposobom na oczyszczenie i odblokowanie porów. Nasza skóra po mikrodermabrazji stanie się bardziej "czysta", a zaskórniki i istniejące drobne krostki mniej widoczne.
Mikrodermabrazja pobudzi produkcję kolagenu, który nie tylko sprawi, że rozstępy będą mniej widoczne, ale też poprawi ogólną kondycję naszej skóry i jej ukrwienie.