Trwa ładowanie...

Laserowe usuwanie rozstępów - jak wygląda i ile kosztuje?

Avatar placeholder
31.03.2021 15:57
Laserowe usuwanie rozstępów - jak wygląda i ile kosztuje?
Laserowe usuwanie rozstępów - jak wygląda i ile kosztuje?

Najczęstszym problemem kobiet po ciąży są rozstępy. Wiele młodych mam ma z ich powodu złe samopoczucie, a w nawale nowych obowiązków problem ten wręcz może przytłaczać. Gdy nie działają różne domowe sposoby, a kosmetyki dostępne w drogerii również zawiodą, warto pomyśleć o zabiegach kosmetycznych. Jeśli szukamy zaś bardziej drastycznych rozwiązań, należy rozważyć usuwanie rozstępów laserem.

spis treści

1. Laserowe usuwanie rozstępów - działanie

Leczenie rozstępów jest bardzo trudne. Bez zastosowania lasera możemy mieć pewność, że raz powstałe rozstępy zostaną z nami na długi czas. Dlatego, jeśli nie jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić same, warto skorzystać z laserowego usuwania rozstępów.

Rozstępy powstają w czasie ciąży z powodu szybkiego rozciągania skóry. Włókna kolagenowe często nie wytrzymują napięcia i pękają, tworząc rozstępy. Laserowe usuwanie rozstępów polega na pobudzeniu skóry do produkcji nowego kolagenu. Właśnie dlatego laserowe usuwanie rozstępów jest tak skuteczne i daje takie efekty. Co również bardzo ważne, laserowe usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym skupia się jedynie na fragmencie skóry zmienionej chorobowo.

Zobacz film: "Usuwanie blizn potrądzikowych"
Laser gwarantuje nam, że rozstępy znikną raz na zawsze
Laser gwarantuje nam, że rozstępy znikną raz na zawsze (123rf)

2. Laserowe usuwanie rozstępów - leczenie laserem frakcyjnym

Laserowe usuwanie rozstępów ma swoich zwolenników i przeciwników. Wiele osób uważa, że laserowe usuwanie rozstępów wiąże się z bólem, długim gojeniem się ran oraz poparzeniami. Jednak laserowe usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym ma tę zaletę, że jego działanie jest punktowe i nie ingeruje w duże powierzchnie skóry, jak dermabrazja laserowa.

Laserowe usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym zaczynamy od rozmieszczenia w miejscach zmienionych stref mikrotermalnych. Dzięki temu promień lasera będzie kierowany tylko w te miejsca. Taka metoda laserowego usuwania rozstępów sprawia, że działamy bezpośrednio na tkanki podskórne i skórę w miejscu rozstępu. Laserowe usuwanie rozstępów w ten sposób dociera również do głębokich warstw naskórka, co zwiększa skuteczność zabiegów.

Domowe sposoby na rozjaśnienie rozstępów
Domowe sposoby na rozjaśnienie rozstępów [7 zdjęć]

Jeśli zauważyłaś nietypowe, białawe ślady na brzuchu, piersiach, pośladkach lub nogach, to najprawdopodobniej

zobacz galerię

Co bardzo ważne laserowe usuwanie rozstępów jest całkowicie bezpieczne, a małe ranki w wyniki stosowania lasera frakcyjnego goją się bardzo szybko. Aby zobaczyć efekty laserowego usuwania rozstępów laserem frakcyjnym, konieczne jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów.

3. Laserowe usuwanie rozstępów - bezpieczeństwo i koszty

Laserowe usuwanie rozstępów jest uważane za bezpieczny zabieg, ponieważ skóra nie jest w żaden sposób naruszona, co minimalizuje możliwość infekcji i komplikacji po zabiegu niemal do zera. Jedyną niedogodnością wynikającą z laserowego usuwania rozstępów jest zaczerwienienie skóry lub drobne pęcherze, które powstają w miejscu użycia lasera. Znikają one jednak dość szybko. Sam zabieg laserowego usuwania rozstępów jest bezbolesny, ale można poprosić o maść przeciwbólową, jeśli mimo wszystko obawiamy się bólu.

ZOBACZ TAKŻE:

Cena laserowego usuwania rozstępów zależy od wielu czynników. Głównym czynnikiem jest wielkość rozstępów i ilość sesji. Im starsze rozstępy, tym dłuższy czas leczenia i wyższa cena. Najczęściej salony dokonują same wyceny laserowego usuwania rozstępów z danej części ciała. Jednak można przyjąć, że cena jednego zabiegu laserowego usuwania rozstępów to średnio 1000-2000 zł.

Polecane dla Ciebie