Laserowe usuwanie blizn po ciąży

Poród może pozostawić na ciele kobiety wiele nieestetycznych śladów, zwłaszcza po cesarskim cięciu. Takie blizny sprawiają, że młoda mama może czuć się niekomfortowo. Choć nie ma możliwości, aby całkowicie się ich pozbyć, nowoczesna medycyna estetyczna i dermatologia pozwalają na skuteczne korygowanie tego typu defektów. Jedną z takich metod jest terapia laserowa, która pomaga przywrócić skórze dawny wygląd.

Na czym polega laseroterapia w usuwaniu blizn?

Kiedyś ciężko było sobie wyobrazić, że blizny po ciąży mogłyby zniknąć. Wprowadzenie chirurgicznego sposobu ich likwidowania było dla wielu kobiet z jednej strony błogosławieństwem, z drugiej – przekleństwem, ponieważ tego typu zabiegi były bolesne i niosły ze sobą ryzyko powikłań.

Polecane wideo:

Zastosowanie lasera frakcyjnego zupełnie zmieniło spojrzenie na procedury usuwania blizn poporodowych. Największą skuteczność można uzyskać, gdy zabieg zostanie wykonany w niewielkim odstępie czasowym od powstania blizny (po upływie około 6-8 tygodni) oraz gdy obszar uszkodzonej skóry jest niewielki.

Do wykonania laseroterapii nie trzeba przygotowywać się w sposób szczególny. Najważniejsze, aby skóra była czysta, pozbawiona wykwitów i nieopalona. Kilka dni przed zabiegiem nie powinno się również wykonywać peelingów chemicznych i mikrodermabrazji, zażywać antybiotyków i antydepresantów, a także pić ziół światłouczulających.

Terapia laserowa jest nieinwazyjną metodą, polegającą na zmienianiu struktury skóry. Światło lasera złuszcza zgrubiałą warstwę skóry oraz ją ścina, zamyka naczynia, hamując ich aktywność, a także remodeluje strukturę tkanki i wyrównuje koloryt skóry.

Dzięki tym procesom blizna nie przerasta się i goi się prawidłowo, a tkankę bliznowatą zastępuje nowa, zdrowa tkanka. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub w okluzji, podczas którego skóra smarowana jest maścią znieczulającą i przykrywana opatrunkiem. Rany na skórze goją się szybko, a ryzyko pojawienia się infekcji jest niewielkie.

Terapia laserowa jest coraz bardziej popularna i wykonywana jest w gabinetach dermatologicznych oraz w klinikach medycyny estetycznej. Zabieg jest na tyle bezpieczny, że do jego przeprowadzenia nie są wymagane żadne badania. Ceny zaczynają się już od 100 zł, a sięgnąć mogą nawet 5000 zł.

Nowym rozwiązaniem jest laser IQ plasma - służy on do likwidacji rozstępów i blizn pooperacyjnych. Zabieg wykonuje się poprzez wykonanie wielu punktów na powierzchni skóry przez plazmę generowaną z urządzenia Plasma IQ. Każdy „strzał”(nakłucie) lasera odbywa się jeden obok drugiego, dzięki czemu zabieg ten jest najbardziej precyzyjny. Czas zabiegu zależy od rozległości blizny zazwyczaj jest to około 20-30 minut. Część efektów po zabiegu widoczna jest natychmiastowo.

Przebieg pooperacyjny oraz przeciwwskazaniado laserowego usuwania blizn

Po laseroterapii mogą pojawić się strupki, które po upływie około 1-3 tygodni znikają. Ważne, aby odpowiednio pielęgnować poddany leczeniu obszar skóry – używa się do tego specjalnych maści i kremów. Ponadto, skóra może być wtedy obrzęknięta i zaczerwieniona, ale nie trwa to dłużej niż 2 dni. Przez miesiąc od wykonania zabiegu nie można również opalać skóry poddanej leczeniu, ponieważ wiąże się to z ryzykiem pojawienia się przebarwień.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania związane z wykonywaniem zabiegu, to powinny z niego zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią, mające nowotwory skóry oraz cukrzycę, wykazujące tendencję do tworzenia się bliznowców oraz po przebiegu infekcji wirusowej lub bakteryjnej.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Jak odzyskać figurę po ciąży?
Jak odzyskać figurę po ciąży?

Matka karmiąca i odchudzanie

Matka karmiąca i odchudzanie

Dieta dla kobiety karmiącej Matka karmiąca musi szczególnie dbać o swój sposób odżywiania i nie chodzi tutaj tylko o zdrowie dziecka, ale również o powrót do odpowiedniej formy i zmniejszenie wagi ciała po ciąży.

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Powiększenie piersi po ciąży

Piersi po ciąży mogą ulec deformacji. U jednych kobiet staną się większe, u innych mniejsze. Wiele pań ma z tego powodu kompleksy i czuje się mało (...) . Operacje powiększania biustu z powodzeniem mogą być wykonywane już po przebytej...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Zmniejszenie piersi po ciąży

po przebytej ciąży i po okresie karmienia, co daje im powód, aby poddać się zabiegowi zmniejszenia biustu. Na czym polega zabieg zmniejszania piersi

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Odsysanie tłuszczu po ciąży

Ciąża potrafi bardzo zmienić kobietę, nie tylko psychicznie, ale również fizycznie. W okresie oczekiwania na dziecko nie tylko pojawiają się rozstępy (...) Kobiety w ciąży przybierają na wadze nie tylko z powodu dziecka,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Ćwiczenia brzucha po porodzie

Niejedna świeżo upieczona mama zastanawia się, kiedy może bez obaw zacząć ćwiczenia brzucha, by odzyskać figurę sprzed ciąży. Specjaliści są zdania, że można stopniowo wracać do aktywności fizycznej,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Jak najszybciej schudnąć - zdrowa dieta, karmienie piersią

, Medicina Sportiva, Kraków 2004, ISBN 1429-0022, Waterhouse D. Jak odzyskać figurę po urodzeniu dziecka, KDC, Warszawa 2003, ISBN 83-89076-69-1 (...) Po ciąży w domu pojawia się nowy członek rodziny,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Co pić, żeby mieć płaski brzuch?

Co pić, żeby mieć płaski brzuch?

Łatwe do zrobienia, zdrowe i niskokaloryczne. Dzięki tym napojom zapomnisz o oponce i będziesz się cieszyć płaskim brzuchem. Idealna alternatywa dla pełnych cukru i konserwantów napojów dostępnych w sklepach. Woda smakowa Na sklepowych półkach pełno...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Kiedy ćwiczyć po porodzie?

powietrzu oczywiście są zalecane, a na początek lepiej nie próbować bardziej zaawansowanych i wyczerpujących ćwiczeń. Z reguły kobiety ćwiczące przed ciążą (...) młodej mamie. Zalety ćwiczeń po porodzie to: szybszy powrót do kondycji...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Wykonywanie ćwiczeń po cesarskim cięciu

Wykonywanie ćwiczeń po cesarskim cięciu

Cesarskie cięcie to bardzo ważna operacja, która pozwala na wydanie twojego dziecka na świat w przypadku komplikacji uniemożliwiających naturalny poród.

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Pięknie niedoskonałe kobiety-matki

Pięknie niedoskonałe kobiety-matki

Poza kanonem piękna? Patrząc na zdjęcia modelek z czasopism, wydaje się, że wiele kobiet pozostaje poza kreowanym ideałem piękna. Fotografka Jade Beall wyszła naprzeciw promowaniu odrealnionych sylwetek w magazynach i uwiecznia na zdjęciach ciała kobiet,...