Trwa ładowanie...

Ma 83 lata i właśnie został ojcem. Znany lekarz już przygotowuje syna na swoje odejście

Dr Cormilot niedawno został ojcem
Dr Cormilot niedawno został ojcem (Facebook)

Alberto Cormilot i Estefania Paquini latami starali się o dziecko. Kiedy więc okazało się, że wkrótce na świecie powitają synka, zaczęli planować jego przyszłość. Wszystko dlatego, że mężczyzna ma świadomość, iż nie będzie widział, jak chłopiec dorasta. Ojciec ma bowiem 83 lata.

1. 83-letni ojciec

Dr Alberto Cormilot to bardzo szanowany i znany specjalista w zakresie dietetyki. Lekarz założył m.in. Argentyński Instytut Żywności i Żywienia (IAAN), a także poświęcił się edukacji na tematy związane ze zdrowym odżywianiem. Na swoim koncie ma ponad 50 książek i 100 publikacji naukowych w międzynarodowych pismach i jest członkiem najważniejszych towarzystw naukowych na świecie.

Również jego życie prywatne jest bardzo interesujące. Ma dwóch dorosłych synów oraz trzy wnuczki. Niestety jego pierwsza żona zmarła w 2017 roku, ale po dwóch latach poślubił koleżankę po fachu – Estefanię Paquini, z którą postanowili starać się o dziecko.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dzieli ich… 48 lat. Dr Cormilot ma bowiem 83 lata. Kiedy więc para dowiedziała się, że po latach starań zabieg in vitro się powiódł, od razu zaczęli planować przyszłość dziecka. Dr Cormilot ma bowiem świadomość, że nie zobaczy, jak dorasta jego syn.

Dr Cormilot niedawno został ojcem
Dr Cormilot niedawno został ojcem (Facebook)

2. Przyszłość dziecka

Mały Emilio przyszedł na świat w 2021 roku. Jego ojciec mimo sędziwego wieku stara się aktywnie angażować w jego wychowanie. Chce go jak najlepiej przygotować na przyszłość, póki jeszcze może to zrobić. Dlatego też, mimo że chłopiec ma dopiero dziewięć miesięcy, już teraz oswaja się z językiem chińskim (dr Cormilot uważa, że to język przyszłości) oraz klawiaturą fortepianu.

- Zachęcam go też do raczkowania – mówi ojciec.

83-latek bardzo angażuje się w wychowanie syna
83-latek bardzo angażuje się w wychowanie syna (Facebook)

Ponadto myśląc o przyszłości, dr Cormilot stale zostawia nagranie, aby jego syn mógł je obejrzeć za parę lat i choć trochę poznać swego ojca.

- Zdaję sobie sprawę, że życie nie jest nieskończone. Ten maluch jest tutaj i będę mu towarzyszył do pewnego momentu. Dopóki żyję, planuję cieszyć się każdym dniem w pełni i zaplanować jego przyszłość tak, by niczego mu nie brakowało – podsumowuje.

Emilio ma już dziewięc miesięcy
Emilio ma już dziewięc miesięcy (Facebook)

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.