Trwa ładowanie...

Barbara Sienkiewicz nazywana jest ''najstarszą matką w Polsce''. Jej dzieci już wykazują ogromne talenty

Avatar placeholder
01.06.2022 22:46
Dzieci Barbary Sienkiewicz mają już siedem lat
Dzieci Barbary Sienkiewicz mają już siedem lat (East News)

Siedem lat temu Barbara Sienkiewicz urodziła bliźnięta – Anię i Piotra. Miała wówczas 60 lat i przez media została okrzyknięta ''najstarszą matką w Polsce''. Co dziś dzieje się z aktorką i jej dziećmi?

spis treści

1. Kim jest Barbara Sienkiewicz?

Barbara Sienkiewicz to polska aktorka, która zagrała w takich produkcjach jak ''Ranczo'', ''Pit Bull'', ''M jak miłość'', ''Na dobre i na złe'' czy ''Klan''. O aktorce jednak głośno zrobiło się dopiero, gdy w wieku 60 lat urodziła bliźnięta. Dzieci zostały poczęte metodą in vitro.

I chociaż aktorka nie chciała rozgłosu, to musiała ujawnić się dla dobra swoich dzieci. Postanowiła zawalczyć o zasiłek macierzyński, którego Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie chciał jej wypłacić, gdyż aktorka pobierała już emeryturę. Wynosiła ona jednak 1250 zł i Sienkiewicz przyznała, że nie jest w stanie utrzymać za to dwójki dzieci. Nie spodziewała się jednak, że gdy opowie swoją historię w mediach, będzie musiała zmierzyć się z lawiną hejtu, która się na nią wylała.

Zobacz film: "Defekty odporności u dzieci"

''Jestem mamą, wychowuję zdrowe dzieci, więc dlaczego ludzie mnie oceniają? Może za 100 albo 200 lat mamy w późniejszym wieku będą rodziły dzieci? Skąd takie prawo? Dlaczego aż do tego stopnia? Dlaczego ludzie nie podziękowali, że ja podjęłam to wyzwanie? Dlaczego padają takie słowa? Przecież to w końcu obywatele, Polacy. Zdrowe dzieci chowające się zdrowo. Skąd tyle nienawiści, sensacji?'' - mówiła w wywiadzie udzielonym ''Super Expressowi'' w 2015 roku.

2. Co dzieje się z ''najstarszą matką polski''?

Stankiewicz zdecydowała, że usunie się w cień i wycofała się z show-biznesu, by jej dzieci mogły rozwijać się i dorastać otoczone miłością, w spokoju, z dala od nienawistnych komentarzy. Dziś dzieci aktorki mają już 7 lat i jak się okazuje, poszły w ślady swojej mamy, gdyż odnalazły swoje miejsce w świecie sztuki.

Córeczka Ania uwielbia tańczyć i pobiera lekcje baletu w studium baletowym przy szkole baletowej na Moliera. Jak donosi ''Super Express'' świetnie czuje się występując przed publicznością. Z kolei synek Piotruś ma już za sobą pierwszy duży sukces aktorski. Chłopiec wystąpił w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w "Madame Butterfly". Wcielił się w rolę syna głównej bohaterki i podobno świetnie sobie poradził. Być może już wkrótce zobaczymy go na szklanym ekranie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze