Trwa ładowanie...

Leżaczki dla niemowląt

Avatar placeholder
10.05.2017 21:24
Leżaczki dla niemowląt
Leżaczki dla niemowląt

Część rodziców decyduje się na kupno leżaczków i ma sporo racji. Taki sprzęt bowiem pozwala zmęczonej mamie trochę odpocząć od długiego noszenia malca na rękach. Niemowlę także może sobie wygodnie leżeć, przyglądając się swojej rodzinie i temu, co robią rodzice. Sprężynujące płozy lub bieguny dają możliwość bujania, gdy maluch się rusza, co jest często pomocne przy próbie uspokojenia maluszka, gdy jest płaczliwe lub niezadowolone.

1. Czy warto kupić leżaczek dla niemowlaka?

Leżaczek niemowlęcy jest naprawdę dobrym pomysłem. Z pewnością przyda się w domu, w którym nie ma zbyt dużo miejsca na większe kołyski lub maty. Jeśli rodzice nie mają też fotelika samochodowegoz funkcją kołyski, leżaczek będzie godnym zastępcą, tym bardziej że z reguły jest lżejszy i ma regulowane oparcie. Przy kupnie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na stabilność. Konstrukcja leżaczka powinna być solidna, bezpieczna, a jego podstawa obszerna. Co więcej, dobry model będzie wyposażony w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz mechanizm powalający na zmianę nachylenia oparcia. Dobrze jest wybrać model składany, jednak mechanizm składania musi być poza zasięgiem rączek maluszka. Inne ważne elementy to pokrycie i pałąk do przenoszenia.

Warto pamiętać, że leżaczek jest idealnym mebelkiem dla niemowlęcia na wczesnym etapie rozwoju. Kiedy maluch zaczyna już samodzielnie siedzieć, należy przyzwyczaić go do wysokiego krzesełka. Producenci niekiedy zamieszczają informację, że leżaczek nada się dla dzieci do 9 lub 12 miesięcy. Jednak należy pamiętać, że tak dużego szkraba możemy w nim umieścić jedynie na chwilę i musimy wciąż mieć go pod kontrolą. Pasy przeznaczone dla najmłodszych dzieci często nie przytrzymają większej pociechy w ramionach, więc ruchliwe dziecko może z leżaczka wypaść. Poza tym, intensywnie rozwijającego się, energicznego dziecka nie powinno się pozostawiać w pozycji leżącej na długo, ponieważ musi mieć szansę na rozwijanie zwinności rąk i nóg podczas zabawy na płaskiej powierzchni, np. na kocu rozłożonym na podłodze.

2. Zalety leżaczków dla niemowlaków

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 2"

W niedużym mieszkaniu lepszy jest rodzaj składany leżaczka. Ważne są części, do których można się dostać, na przykład okrycie, które można ściągnąć oraz wyprać oraz uchwyty do przemieszczania leżaczka.

Leżaczki dla niemowląt mają dużo zalet. Niemowlaki są w stanie komfortowo się w nich wylegiwać, a także od razu obserwować swoje otoczenie. Są też w pobliżu rodzica, co daje im poczucie bezpieczeństwa. Już od początkowych miesięcy życia maluszka można używać konkretnego leżaczka. Ten gadżet pozwoli wyczerpanej opiekunce trochę wypocząć od częstego noszenia malca w ramionach. Niemowlę może sobie wygodnie leżeć, przypatrując się najbliższej rodzinie oraz temu, co wykonuje rodzic. Sprężynowe płozy lub bieguny dają możliwość bujania, kiedy maluch się rusza. Leżaczek nie ogranicza ruchów niemowlaka, gdy ma odpowiednio regulowane szeleczki. Dziecko zatem może bawić się nóżkami – machać nimi czy złapać się za stopy. W tym czasie może także zająć się swoimi najlepszymi maskotkami i zabawkami. Leżaczek przydaje się też wtedy, gdy mama karmi dziecko łyżką. Można wtedy położyć mebelek na stole i serwować niemowlakowi jedzenie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze