Krem na przebarwienia - który naprawdę działa?
Przebarwienia po ciąży to dla wielu kobiet poważny problem. Przebarwienia pojawiają się w wyniku burzy hormonalnej, jakiej doświadczają kobiety w ciąży i po porodzie. Przebarwieniom można zapobiegać, jednak jeśli się już pojawią, można podjąć z nimi walkę. Na szczęście na rynku jest dostępnych wiele kremów, które pomogą rozwiązać problem przebarwień na skórze.
1. Krem na przebarwienia - przyczyna powstawania
Przebarwienia pojawiają się u kobiet w ciąży i po porodzie w wyniku burzy hormonalnej. Przebarwienia powstające w ciąży nazywa się ostudą. Przebarwienia pojawiają się zazwyczaj po bokach twarzy i mają różne odcienie brązu.
Za powstawanie przebarwień w czasie ciąży odpowiedzialne jest nierównomierne rozłożenie się melaniny w naskórku. W czasie ciąży przebarwienia pojawiają się w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej i zazwyczaj po długiej ekspozycji skóry na słońce. W organizmie młodej mamy melanina jest intensywniej wydzielana z powodu estrogenu, więc jeśli zaczniemy się opalać, przebarwienia mogą się pojawić bardzo szybko. Jednak problem ten nie dotyczy wszystkich kobiet w ciąży.
2. Krem na przebarwienia - co powinien zawierać dobry krem na przebarwienia
Niestety przebarwienia powstałe w czasie ciąży same nie znikną. Dlatego już w ciąży warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, które ułatwi pozbycie się ich po porodzie.
Kremy na przebarwienia dostępne w sklepach są w pełni bezpieczne i można je stosować już w czasie ciąży. Nowoczesne substancje wybielające można znaleźć np. w kremach firmy Dax Cosmetics, która ma w swojej ofercie krem na przebarwienia dla mam w linii Perfecta Mama lub firmy Bielenda w linii Sexy Mama. Bezpieczne dla mamy i dziecka kremy na przebarwienia dostaniemy również bez problemów w aptekach. Farmaceuta doradzi nam krem na przebarwienia, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Wśród kremów na przebarwienia dostępnych w aptece warto polecić kremy firmy Ducray i Eucerin.
Kremy na przebarwienia z firmy Eucerin zawierają składnik nazywany B-Resorcinol, który blokuje działanie enzymu tyrozynazy. Zawartość tego składnika w tym kremie na przebarwienia sprawia, że produkcja melaniny w okresie ciąży powraca do normy. Dzięki temu te kremy na przebarwienia zmniejszają ryzyko powstawania nowych i redukują stare przebarwienia.
Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można zminimalizować istniejące przebarwienia i obniżyć ryzyko powstawania nowych, jednak kobiety w ciąży powinny pamiętać, że jeśli po porodzie zdecydują się na doustną antykoncepcję hormonalną, przebarwienia mogą wrócić. Dlatego nawet po porodzie warto stosować kremy z filtrem i raczej unikać słońca.
ZOBACZ TAKŻE:
3. Krem na przebarwienia - zapobieganie
Jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania przebarwieniom w ciąży jest po prostu unikanie słońca. Jeśli jednak wybieramy się na urlop z całą rodziną, koniecznie musimy używać kremu z mocnym filtrem, który powinien zapobiec powstawaniu przebarwień.
Twarz w ciąży jest najbardziej wystawiona na działanie promieni słonecznych. Z tego powodu należy ją w szczególności chronić przed słońcem. Pamiętajmy zatem, aby w lecie przed każdym wyjściem w domu nakładać na twarz krem z filtrem.