Trwa ładowanie...

To zdjęcie wywołało burzę wśród mam. Nie tak powinna być traktowana kobieta po porodzie

Narodziny dziecka to zawsze ogromna radość okraszona wielkim zmęczeniem świeżo upieczonej mamy. Wielu z nas chce od razu pochwalić się całemu światu swoim szczęściem. Często jednak nie zastanawiamy się nad treścią, jaką wrzucamy do sieci, narażając na nieprzyjemności osoby, które się na nim znajdują. Tak było i z tym zdjęciem. Prawie 4 tys. komentarzy oburzonych osób są najlepszym dowodem.

Zobacz film: "Dlaczego warto rodzić siłami natury?"

Na zdjęciu widzimy położną, która pozuje z noworodkiem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, kto znajduje się na drugim planie fotografii. Z tyłu widzimy matkę dziecka w pozycji porodowej. Wycieńczona, obnażona, z kroczem na wierzchu z pewnością nie chciała w ten sposób pozować do pamiątkowego zdjęcia.

(Facebook.com/Bubs Warehouse International) Zdjęcie nowo narodzonego dziecka wywołało burzę w sieci. Matki zastanawiają się, czy zachowanie położnej było słuszne
(Facebook.com/Bubs Warehouse International) Zdjęcie nowo narodzonego dziecka wywołało burzę w sieci. Matki zastanawiają się, czy zachowanie położnej było słuszne

"Zastanawiam się, dlaczego położna zajęta jest pozowaniem z dzieckiem do zdjęcia, podczas gdy z tyłu jego mama nie zakończyła jeszcze procesu porodu" - pisze jedna ze zbulwersowanych użytkowniczek. Nie ona jedna wyraziła swoje obawy związane z nieprofesjonalizmem położnej, która zostawiła rodzącą pacjentkę samą sobie.

Kilka kobiet w komentarzach potwierdziło, że były nieświadomymi bohaterkami podobnych zdjęć. Na szczęście te trafiły jedynie do rodzinnych albumów i nie zostały zamieszczone na portalu, do którego dostęp mają miliony użytkowników na całym świecie. "To samo stało się, gdy rodziłam syna. Moja mama zrobiła zdjęcie noworodka, gdy był ważony, skupiając się na nim i nie zdając sobie sprawy z tego, że jestem w tle" - pisze jedna z mam.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Czytając komentarze, które użytkownicy zostawili pod fotografią nie sposób nie zastanowić się nad tym, gdzie istnieje granica dobrego smaku. Dlatego przed publikacją zdjęcia zastanów się, czy ty chciałbyś oglądać zdjęcia z porodówki swojej koleżanki lub wnętrze zabrudzonej pieluszki jej dziecka. Jeśli nie, oszczędź tego innym.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.