Trwa ładowanie...

Jakie zabawki dla dwulatka?

Nie stanowi wątpliwości fakt, że zabawki znacznie wpływają na poprawny rozwój dziecka. Z tego względu muszą one być odpowiednio dobrane, ponieważ dzięki temu dziecko będzie miało dostarczone wszelkie bodźce potrzebne do nauki otaczającego go świata

Nie stanowi wątpliwości fakt, że zabawki znacznie wpływają na poprawny rozwój dziecka. Z tego względu muszą one być odpowiednio dobrane, ponieważ dzięki temu dziecko będzie miało dostarczone wszelkie bodźce potrzebne do nauki otaczającego go świata.

Malec w wieku dwóch lat jest już dużo bardziej świadomy, niż jeszcze kilka miesięcy wcześniej. Kupowanie dziecku odpowiednich zabawek przyniesie mu niesamowitą zabawę i w najlepszy ze sposobów da mu możliwość dobrego rozwoju intelektualnego oraz ruchowego.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że pociechę należy cały czas obserwować, ponieważ w przeciwnym wypadku może zdarzyć się tak, że kupiony dla niej prezent szybko stanie się bezużyteczny, zagrzewając miejsce wśród innych, nieużywanych zabawek.

1. Wspólna zabawa kluczem do sukcesu!

Rodzic przede wszystkim powinien spędzać jak najwięcej czasu ze swoim dzieckiem. Największymi bohaterami każdego malucha są mama i tata, dlatego najmłodsi starają się brać z nich przykład. Ponadto, rodzic podczas wspólnej zabawy ze swoim dzieckiem będzie w stanie miło spędzić czas, a przy tym wszystkim zacieśni wzajemne więzi i zwiększy zaufanie dziecka do siebie.

Co więcej, rodzic kupując dziecku zabawkę powinien pokazać, jak z niej korzystać, dopiero wtedy jej potencjał może być w pełni wykorzystany. Warto pamiętać też o tym, że dziecko nie powinno się nudzić, a wspólna zabawa na pewno na ową nudę nie pozwoli!

Wiek dwóch lat jest momentem, kiedy pociecha zaczyna swoją samodzielność. Mowa tutaj oczywiście o używaniu sztućców, kubków itd. Z tego względu zabawki powinny wpływać na wyobraźnię dziecka oraz uczyć je samodzielnego myślenia i rozwijać zdolności manualne. Świetnie sprawdzają się popularne kredki, różnego rodzaju duże klocki, czy zabawki przypominające sprzęty używane przez dorosłych.

Ranking TOP 5 zabawek dla dwulatka

1.Lalka Emilka

Pierwsza propozycja najpewniej do gustu przypadnie małym dziewczynkom. Produkt swoim wyglądem imituje niemowlę ubrane w śliczny kostium. Zadaniem Twojej pociechy będzie zajmowanie się lalką, niczym mama nią samą! Dzięki zabawie, za pomocą tego produktu Twoja córka będzie rozwijała swoją wyobraźnię, a także sprawność manualną. Do zestawu dołączono kocyk, smoczek na tasiemce oraz butelkę, którą Twoje dziecko nakarmi swoją lalkę!

2.Basen z piłeczkami klub przyjaciół MYSZKI MIKI

Ten dmuchany basen będzie świetnym wyborem na prezent dla dwulatka! Produkt sprawdzi się o każdej porze roku. Zimą można go wypełnić za pomocą 75 piłeczek i bawić się z pociechą w domu, natomiast latem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby umieścić go w ogrodzie i napełnić wodą. Basen został wykonany z mocnego tworzywa, a dodatkowo w zestawie posiada łatkę naprawczą, gdyby ewentualnie został przebity. Dzięki tej zabawce Twoje dziecko będzie mogło oswoić się z wodą, co pomoże w późniejszej nauce pływania!

3.Zabawki do piaskownicy SMALL FOOT

Zabawa w piaskownicy jest znana od bardzo dawna. Nie ma co się temu dziwić, przecież bawiące się dziecko ma wtedy pełne pole do popisu i może tworzyć niesamowite budowle! Warto jednak zaznaczyć, że konieczne będzie przy tym posiadanie odpowiednich narzędzi, na przykład takich jak w tym produkcie. Zestaw do piaskownicy zawiera 4 łopatki, motykę i konewkę, natomiast wszystko dziecko może spakować do specjalnej, estetycznie wykonanej torby.

4.TIPI – pojazd policyjny

Warto wiedzieć, że jeździki niezwykle wpływają na zdolności motoryczne dziecka, a przy tym wszystkim zachęcają pociechę do ruchu! Ten wyjątkowy model jest wyposażony w przyciski, które wydobywają z pojazdu m. in. dźwięki syren policyjnych, uruchamiania silnika, przyspieszania, cofania itd. Na jego kołach znajdują się nakładki antypoślizgowe, dlatego zabawa za jego pomocą będzie prosta i przyjemna!

5.Bujak Dino

Ten zabawny dinozaur tylko czeka na to, aż Twoje dziecko go dosiądzie. Bujaki są znanymi zabawkami, które uczą pociechę utrzymania równowagi, a ponadto przynoszą niesamowitą frajdę. Warto wiedzieć, że ten model został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które są przyjemne w dotyku. Dino przy swojej główce posiada uchwyty, a dzięki zastosowanej technologii postać odezwie się do dziecka, po naciśnięciu w odpowiednim miejscu.

Wszystkie powyższe produkty dostępne są w sklepie z zabawkami Maludas.pl.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.