Imiona dla dzieci inspirowane social media

Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. W końcu to decyzja, której brzemię dziecko będzie nosiło przez całe życie. Młodzi rodzice szukają inspiracji wszędzie. Niektóre maluchy dostają imiona po swoich dziadkach, inne po idolu mamy czy taty, a jeszcze inni inspirują się... mediami społecznościowymi.

Na imię mi Facebook!

Można uwielbiać technologie i internet, ale żeby zaraz czerpać z nich imiona dla dzieci? Rodzice inspirując się mediami społecznościowymi, nazywają swoje dzieci tak, jak wielkie firmy technologiczne, symbole czy słówka ze slangu internetowego. Naszym zdaniem to lekka przesada, jednak każdy ma swoje racje...

Polecane wideo:

Gwyneth Paltrow na przykład, nazwała swoją córkę Apple, chociaż, jak tłumaczy aktorka, to imię akurat ma więcej wspólnego z pospolitym owocem niż z potentatem technologicznym.

Ale już egipska rodzina nadała swojej córeczce imię Facebook, aby wyrazić wdzięczność dla tego portalu społecznościowego za wkład w tamtejszą rewolucję.

Izraelczycy, Lior i Vardit Adler, poszli o krok dalej i nazwali nowonarodzoną córkę Like, czyli tak jak przycisk na Facebooku. Ojciec dziecka tłumaczył, że nie jest fanem tego portalu, sam ma jedynie 120 znajomych na FB, ale bardzo spodobało mu się brzmienie tego słowa.

A ja wolę Instagrama

Pewna para Amerykanów nazwała swoją córkę Hashtag – czyli tak jak popularny znacznik w social mediach. Przekornie, rodzice Hashtag Jameson pochwalili się jej narodzinami na Facebooku.

Olivier Kai może uważać się za szczęściarza, ponieważ „Google” rodzice dali mu dopiero na drugie imię. Ojcem Oliviera Googla jest dr Walid Elias Kai, który jest specjalistą od wyszukiwarek i wielkim fanem najpopularniejszej z nich. Czy kolejne dzieci będą nazywać się Bing lub Ask? Tego nie wiadomo.

Wersja 2.0

Popularnym zwyczajem, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, jest nadawanie potomkowi takiego samego imienia, jakie nosi ojciec wraz z członem „Junior”. Jon Blake Cusack poszedł o krok dalej i po narodzinach syna, nazwał go...  Jon Blake Cusack 2.0, czym chciał zaznaczyć, że to jego ulepszona wersja.

Para Chińczyków zapragnęła nazwać swoje dziecko @, czyli „małpa” używana w e-mailach. Rodzice uzasadniali to tym, że angielska wymowa symbolu brzmi jak chińskie „kochamy go”. Niestety, urzędnicy uznali, że dziecko nie może się tak nazywać i rodzice musieli znaleźć dla swojego potomka inne imię.

Kiedy na świat przychodziło dziecko Bila Simsera, akurat swoją premierę miał nowy system operacyjny Microsoftu. Ojciec zdecydował, że jego córka będzie miała na imię Vista. Tym razem nikt nie miał nic przeciwko. Dziś dziewczynka ma 9 lat i cieszy się sporą popularnością wśród rówieśników.

Co na to właściciele marek?

Wydawać by się mogło, że dziecko o imieniu Facebook, Google czy Vista to świetna reklama dla firmy. Tymczasem efekt jest zupełnie odwrotny: kiedy media publikują taką historie, społeczeństwo nie myśli o marce, ale o rodzicach i ich dziwnym pomyśle.

Szybciej zastanowimy się, co jest nie tak z rodzicami dziecka i na jakie drwiny będzie ono narażone w przyszłości, niż czy rzeczywiście dana firma jest aż tak dobra, że ludzie nazywając swoje dzieci inspirują się nią.

Na dość oryginalny pomysł wpadła za to firma Bethesda Softworks, która zaproponowała rodzicom, których dzieci urodziły się 11 listopada 2011, a więc w dniu premiery gry "The Elder Scrolls V: Skyrim", że jeżeli nazwą swoje dziecko "Dovahkiin" (co oznacza "Dragonborn", a więc „Smoczy Pomiot”), to dostaną świetną nagrodę.

Na spontaniczną decyzję zdecydowali się Megan i Eric Kellermeyerowie, którzy dzięki synkowi Dovahkiin'owi wygrali dożywotnio darmowe gry Bethesdy.

Zdecydowalibyście się na taki krok?

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Melisa

Pati518 • ostatni post 4 tygodnie temu

2
Artykuły Noworodek
Noworodek

Postępowanie w biegunce u dziecka

Postępowanie w biegunce u dziecka

Artykuł sponsorowany Biegunką nazywamy oddawanie przez dziecko luźnych stolców w liczbie 3-4 lub więcej na dobę lub niezależnie od ich liczby - stolców z domieszką krwi lub śluzu. Biegunka może być ostra lub przewlekła. Biegunka ostra trwa zazwyczaj...

Noworodek

Słońce w kropelce. Wszyscy potrzebujemy witaminy D

Słońce w kropelce. Wszyscy potrzebujemy witaminy D

Jesień i zima to okres, kiedy zarówno dzieci, jak dorośli, narażeni są na niedobory witaminy D, której nasz organizm sam nie wytwarza. Potrzebuje do tego słońca, a konkretnie promieni UVB i odpowiedniej diety. Światowej sławy naukowiec norweskiego Centrum...

Noworodek

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2016 roku

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2016 roku

Lista najpopularniejszych imion Jakub - to imię męskie było przez cztery lata najczęściej nadawanym małym chłopcom imieniem. Jednak ostatni rok przyniósł zmiany. Jakub nie jest już najczęściej wybieranym imieniem męskim. Sprawdźmy, jakie imiona były na...

Noworodek

Sąd zakazał nazwać tak dziecko

Sąd zakazał nazwać tak dziecko

Zakazane imię Kreatywność rodziców w wyborze imion dla dzieci nie zna granic. Młoda mama z Walii zaskoczyła wszystkich propozycjami dla swoich nowo narodzonych bliźniąt. Okazało się, że nawet w tej kwestii nie można dać się całkowicie ponieść fantazji....

Noworodek

Imiona biblijne - na pewno je znasz

Imiona biblijne - na pewno je znasz

Biblijne imiona Imiona biblijne, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, są bardzo rozpowszechnione w Polsce. A przecież Tadeusz, Jakub, Szymon czy Maria to imiona o takim pochodzeniu. Czy wiemy, co one oznaczają? W Biblii odnajdziemy wiele imion...

Noworodek

Najpotrzebniejsze rzeczy dla noworodka

Najpotrzebniejsze rzeczy dla noworodka

Pieluchy Przygotuj zapas pieluszek, by były gotowe do akcji, gdy tylko w domu pojawi się nowy mieszkaniec. Jest to rzecz, o której wiadomo na pewno, że będzie potrzebna. Można więc je śmiało nabyć wcześniej, aby nie biegać po nie w ostatniej chwili. Śpioszki...

Noworodek

Staroświeckie imiona wracają do łask

Staroświeckie imiona wracają do łask

Z zamierzchłych czasów Po fascynacji imionami nowoczesnymi i obco brzmiącymi, od kilku lat obserwujemy powrót popularności imion… staroświeckich. Im bardziej brzmienie imienia przywodzi na myśl zamierzchłe czasy - tym lepiej, tym bardziej hipstersko....