Trwa ładowanie...

32-latka ma dwie waginy i dwie macice. Właśnie zaszła w ciążę

Avatar placeholder
26.01.2022 09:32
31-latka ma dwie waginy i dwie macice. Właśnie zaszła w ciąże
31-latka ma dwie waginy i dwie macice. Właśnie zaszła w ciąże (East News)

32-letnia Evelyn Miller urodziła się z dwiema macicami i dwiema waginami. Jak sama mówi, schorzenie pomogło jej odnieść sukces w branży, w której obecnie pracuje. Kobieta od niedawna jest w ciąży i oczekuje narodzin dziecka.

spis treści

1. Ma dwie macice i dwie waginy

Evelyn dopiero podczas badania w wieku 20 lat dowiedziała się, że urodziła się z dwiema waginami i dwiema macicami.

W wieku 20 lat dowiedziała się, że ma dwie waginy i dwie macice
W wieku 20 lat dowiedziała się, że ma dwie waginy i dwie macice

32-latka z Queensland w Australii po rozpadzie wieloletniego związku rozpoczęła pracę w branży seksualnej:

Zobacz film: "Ciąża maskowała raka jelita grubego"

Kobieta zaczęła tworzyć treści dla dorosłych na OnlyFans, gdzie zarabia 300 000 zł miesięcznie. Evelyn swój sukces przypisuje posiadaniu dwóch wagin, jednocześnie twierdzi, że istnieje kilka niedogodności wynikających z tej sytuacji takich jak: wkładanie dwóch tamponów, gdy ma miesiączkę, badanie obu pochw w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową podczas wizyty u ginekologa.

Mimo tych niedogodności kobieta cieszy się, że jest wyjątkowa:

- Dzięki temu, że mam dwie waginy moje życie seksualne jest przyjemniejsze i ekscytujące. Czy to nie piękne, że jesteśmy tak różni?

Obecnie Evelyn jest w ciąży i razem z partnerem czeka na narodziny dziecka.

2. Podwójna macica

Evelyn dzięki kontroli ginekologicznej dowiedziała się o swoim schorzeniu. Kobiety muszą pamiętać o regularnych wizytach, gdyż tylko dzięki nim mogą kontrolować swoje zdrowie i zareagować, gdy dzieje się coś niepokojącego.

Nie podejrzewała, że uda jej się zajść w ciążę
Nie podejrzewała, że uda jej się zajść w ciążę (East News)

Podwójna macica to schorzenie, które najczęściej jest diagnozowane podczas rutynowego badania miednicy, gdy lekarz zauważa podwójną szyjkę macicy lub wyczuwa nieprawidłowy kształt macicy. Jeśli medyk podejrzewa nieprawidłowość, może zlecić wykonanie dodatkowych badań. Często przeprowadza się obrazowanie rezonansem magnetycznym. Ponadto w celu zdiagnozowania podwójnej macicy wykonuje się badanie USG.

Ważne, aby kobieta była dobrze przygotowana do takiego badania. By obrazowanie macicy było łatwiejsze, badanym zaleca się wypicie wystarczającej ilości płynów, by wypełnić pęcherz moczowy.

Kolejnym badaniem wykorzystywanym w diagnozie podwójnej macicy jest histerosalpingografia, która polega na podaniu specjalnego barwnika do macicy przez szyjkę macicy. W miarę jak barwnik rozprzestrzenia się po narządach, wykonywane są zdjęcia rentgenowskie, dzięki którym możliwe jest określenie kształtu oraz rozmiaru macicy.

Jeśli kobieta ma podwójną macicę, ale nie występują u niej żadne objawy, leczenie rzadko jest konieczne.

Wiele kobiet dotkniętych tą przypadłością prowadzi normalne życie seksualne i jest w stanie zajść w ciążę i donosić ją bez większych problemów. Niekiedy jednak podwójna macica oraz inne nieprawidłowości w rozwoju macicy mogą doprowadzić do niepłodności lub poronienia. Gdy czekamy na narodziny dziecka i jesteśmy dotknięte tą przypadłością, musimy przygotować się na możliwość wcześniejszego porodu i nietypowego ułożenia dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze