Trwa ładowanie...

2-letnia Natalka straciła nóżkę przez pijanego kierowcę. Prośba o wsparcie

2-letnia Natalka została potrącona przez rozpędzony samochód. Kierowca był pod wpływem alkoholu. Lekarze musieli amputować nóżkę dziewczynce. Potrzebna jest pomoc finansowa, aby można było zakupić dla poszkodowanej Natalki specjalistyczną protezę.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Ręka z drukarki 3D zmienia życie dzieci"

W spacerujących po chodniku matkę z dziećmi, wjechał z impetem pijany kierowca samochodu. W wyniku wypadku, 2-letnia Natalka doznała poważnych obrażeń. Zdiagnozowano u niej obrzęk mózgu, złamanie lewego uda, złamanie nasady piszczeli, urazowy krwotok podpajęczynówkowy, zmiażdżenie kolana oraz uraz przedramienia. Stan dziewczynki był bardzo ciężki.

Zobacz także:

Lekarze w wyniku doznanych obrażeń, zmuszeni byli amputować dziecku lewą nóżkę. Pomimo wykonania wszystkich zabiegów, noga nie goi się Natalce tak, jak powinna. Pochodząca z Puław dziewczynka, zmuszona jest do ciągłych wizyt w Lublinie, w celu dalszego leczenia. Rodzice dziecka nie posiadają też samochodu, dlatego podróże są dla nich i Natalki bardzo uciążliwe.

(poprostupomagam.pl)

Poszkodowana dziewczynka posiada już jedną protezę. Niestety, będą potrzebne kolejne, ponieważ Natalka cały czas rośnie. Koszt zakupu protezy to wydatek rzędu od kilku tysięcy złotych, do nawet 15 tys. zł. Im proteza i rehabilitacja będą lepsze, tym większe prawdopodobieństwo, że dziecko będzie sprawniejsze w przyszłości.

Lista potrzeb rodziny jest bardzo długa. Od kosztów przejazdów i rehabilitacji, po specjalistyczne leki i protezy. Bardzo prosimy naszych czytelników o rozpowszechnianie tej informacji oraz (w miarę możliwości) wsparcie finansowe rodziny 2-letniej Natalki.

Poniżej publikujemy dane oraz numer konta, na które można wpłacać pieniądze. W imieniu rodziny i samej Natalki, serdecznie dziękujemy.

Dane: Fundacja Po prostu Pomagam,

Zawadówka 44A, Rejowiec 22-360,

numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920,

z dopiskiem: Darowizna rehabilitacja Natalki

lub

strona PoProstuPomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla rodziny Natalki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.