Trwa ładowanie...

10-letnia dziewczynka otrzymała w jednej chwili 2 mln dolarów. Jak to możliwe?

Dziennik ''Bild'' opublikował część raportu dotyczącego badania sprawy korupcji w FIFA. Tuż przed głosowaniem Komitetu Wykonawczego FIFA, które dotyczyło wyboru gospodarza piłkarskich Mistrzostw Świata w 2022 roku, na konto jednej z córek członka Komitetu wpłynęło 2 mln dolarów. Prawdopodobnie jest to dalszy ciąg afery korupcyjnej w tej organizacji.

Zobacz film: "Skandale w FIFA odstraszą sponsorów?"

Niemiecki dziennik ''Bild'' opublikował informacje z raportu Michaela Garcii, które dotyczą prawdopodobnej korupcji przy wyborze gospodarza Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2022 roku, w Katarze. Michael Garcia jest byłym członkiem FBI i prokuratorem w stanie spoczynku, dzisiaj jest niezależnym śledczym. Od dłuższego czasu bada sprawę korupcji w FIFA.

Zobacz także:

Garcia prowadził prywatne dochodzenie na temat korupcji przy wyborze gospodarzy Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Zajmował się sprawą dotyczącą przyznania imprezy Rosji w 2018 oraz w Katarze w 2022 roku. Z jego raportu wynika, że przyszłoroczne mistrzostwa w Rosji zostały przyznane po wręczeniu przez stronę rosyjską łapówki członkom FIFA.

(123rf)

W opublikowanych teraz materiałach raportu, dotyczących mistrzostw w 2022 roku, sytuacja miała być podobna do tej z Rosją. Członkowie Komitetu Wykonawczego FIFA mieli otrzymać wysokie łapówki od strony katarskiej.

Z informacji zawartych w raporcie, a upublicznionych przez ''Bild” możemy dowiedzieć się, że jeden z byłych już członków Komitetu, w swoim mailu wprost dziękował stronie katarskiej za setki tysięcy euro, które zostały mu przekazane i pogratulował wyboru na gospodarza mistrzostw w 2022 roku.

Inną ciekawą informacją jest to, że na konto 10-letniej córki jednego z członków Komitetu wpłynęły aż 2 mln dolarów, akurat w trakcie głosowania Komitetu Wykonawczego FIFA w sprawie wyboru gospodarza mistrzostw w 2022 roku. Czym 10-letnia dziewczynka zasłużyła sobie na taką pokaźną sumę, nie wiadomo.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) od kilku lat musi tłumaczyć się z ogromnej afery korupcyjnej, w wyniku której zatrzymanych zostało już wielu działaczy światowej piłki nożnej. W grę wchodzi przyjęcie łapówek wartości blisko 100 mln dolarów.

W 2014 roku sprawą korupcji w FIFA zajęło się FBI oraz prokuratura w Stanach Zjednoczonych i w Szwajcarii. Postępowaniem wyjaśniającym objęto już kilkadziesiąt osób, wiele z nich usłyszało już zarzuty korupcyjne. Media zainteresowane sytuacją wokół FIFA zapowiadają dalsze ujawnianie treści raportów i badanie tej sprawy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.