Trwa ładowanie...

Żel na cellulit - jak wybrać najlepszy?

Avatar placeholder
29.05.2017 16:37
Żel na cellulit - jak wybrać najlepszy?
Żel na cellulit - jak wybrać najlepszy?

Walka z cellulitem jest ciężka i często długotrwała. Niestety wszystko zależy od dobrze dobranego kosmetyku, który nie tylko będzie skuteczny, ale też będzie nam odpowiadał. Dobre kosmetyki na cellulit mają bogatą formułę, która niestety często zostawia na skórze tłusty "film", który zniechęca kobiety do ich stosowania. Dlatego producenci zaproponowali żele na cellulit, jako alternatywę dla tradycyjnych kremów, balsamów, czy serum.

spis treści

1. Żel na cellulit - charakterystyka

Żele na cellulit są zazwyczaj dość drogie. Za żel na cellulit dobrej firmy trzeba zapłacić nawet do 200 zł. Jednak wysoka cena w tym przypadku oznacza wysoką skuteczność żelu na cellulit. Pamiętajmy jednak, żele na cellulit podobnie jak inne preparaty tego typu będą skuteczne, tylko jeśli mają dobry skład. Dlatego przy wyborze porządnego żelu na cellulit warto kierować się jego składem, a nie ceną.

Skład żelu na cellulit powinien być jak najbardziej naturalny. Bardzo pożądanym składnikiem żelu na cellulit jest kofeina. Kofeina w żelu na cellulit pozwoli poprawić krążenie w skórze, należy jednak pamiętać o regularnym jego stosowaniu. Systematyczność to największa broń w walce z cellulitem.

Zobacz film: "Jak się przygotować do lata?"
Żel na cellulit jest uważany za najskuteczniejszy kosmetyk na cellulit
Żel na cellulit jest uważany za najskuteczniejszy kosmetyk na cellulit (123rf)

2. Żel na cellulit - składniki

Żele na cellulit, jak i inne stosowane jednocześnie preparaty, antycellulitowe, powinny zawierać konkretne substancje. Wśród skutecznych składników żelu na cellulit należy pamiętać o wspomnianej już wcześniej kofeinie. Inną substancją, która wpływa na poprawę spalania tkanki tłuszczowej, jest teofilina, której również należy szukać w składzie żelu na cellulit.

Na skuteczność żelu na cellulit wpływają również różne wyciągi roślinne, np. z bluszczu lub miłorzębu japońskiego. Takie substancje poprawią krążenie i sprawią, że inne substancje czynne szybko trafią tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Na poprawę krążenia wpłynie również obecność mentolu w żelach na cellulit.

Jedzenie, które zwalcza cellulit
Jedzenie, które zwalcza cellulit [7 zdjęć]

Cellulit to nieestetyczny defekt skórny dotykający ok. 90 proc. kobiet. Przypomina wyglądem skórkę pomarańczową.

zobacz galerię

Warto również zwrócić uwagę na to, czy żel na cellulit zawiera retinol. Jest to składnik odpowiedzialny za produkcję nowych komórek w skórze właściwej. Jego obecność w żelu na cellulit sprawi, że cellulit stanie się mniej widoczny.

3. Żel na cellulit - efekty

Żel na cellulit jest wyjątkowo skuteczny. Jednak pamiętajmy o jednym ani żel, ani żaden inny preparat nie zdziała cudów, jeśli nie połączymy jego stosowania z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

Żel na cellulit sprawi, że nasza skóra będzie gładsza i jędrniejsza. Odpowiednio dobrany żel na cellulit uelastyczni również skórę i poprawi jej funkcje. Krew będzie lepiej krążyć, a skóra stanie się lepiej odżywiona i nawilżona.

ZOBACZ TAKŻE:

Najlepsze efekty można osiągnąć, łącząc działanie żelu na cellulit ze zmianą diety na zdrowszą i zwiększeniem codziennej dawki ruchu. Cellulit powstaje w wyniki zaniedbań, które trwają latami. Niezdrowe, przetworzone jedzenie, konserwanty, sól i cukier w pożywieniu są główną przyczyną cellulitu.

Niestety niezdrowe odżywianie w połączeniu z brakiem ruchu sprawia, że cellulit staje się coraz powszechniejszy nawet wśród młodych szczupłych dziewczyn. Dlatego należy pamiętać, że odpowiedni żel na cellulit nawet najlepszy i najdroższy nie rozwiąże tego problemu, jeśli nie zmienimy trybu życia.

Polecane dla Ciebie