Trwa ładowanie...

Zastój pokarmu

Zastój pokarmu to dość częsta przypadłość u kobiet karmiących piersią. Oznacza ona, że przewód mleczny został zatkany i mleko nie może wypłynąć z piersi. Towarzyszą temu objawy takie jak ból piersi, obrzęk i zaczerwienienie. Zastój pojawia się w wyniku nieprawidłowego odprowadzania mleka lub niewystarczająco częstego przystawiania dziecka do piersi.

Zobacz film: "Jak przygotować się do porodu?"

spis treści

1. Jak objawia się zastój pokarmu?

Zastój miejscowy pokarmu oznacza, że mleko matki jest zatrzymane w piersiach z powodu zatkanego przewodu mlecznego. Nie wypływa wtedy albo wypływa w bardzo małych ilościach. Piersi podczas karmienia mogą boleć, być obrzmiałe, a nawet zaczerwienione. Jeśli stan ten będzie się przedłużał, może doprowadzić do zapalenia piersi.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.