Trwa ładowanie...

Zaginęła 14-letnia Małgorzata Wojtczak, mieszkanka Jeleniej Góry. Mogła uciec z domu

Zaginiona Małgorzata Wojtczak
Zaginiona Małgorzata Wojtczak (Naszemiasto.pl )

W sobotę (25 marca 2017 roku) rano Małgorzata Wojtczak wyszła ze swojego rodzinnego domu i do dziś nie wróciła. Zdaniem przedstawicieli lokalnego Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji okoliczności zaginięcia wskazują na to, że nastolatka postanowiła uciec.

1. Rysopis poszukiwanej nastolatki

Małgorzata Wojtczak to 14-latka o ciemnobrązowych, prostych i długich (sięgających za ramiona) włosach i brązowych oczach. Ma okrągłą twarz i jasną cerę.

Jest średniej budowy ciała, mierzy około 166 centymetrów. Nastolatka nosi aparat ortodontyczny.

Wizerunek poszukiwanej Małgorzaty Wojtczak
Wizerunek poszukiwanej Małgorzaty Wojtczak
Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 3"

W dniu, w którym widziano ją po raz ostatni, ubrana była w wiosenną kurtkę w kolorze oliwkowym, dżinsy o kroju rurek i bordowe trampki.

Jacy są współcześni nastolatkowie?
Jacy są współcześni nastolatkowie? [5 zdjęć]

Jacy są młodzi ludzie urodzeni około 2000 roku? Czy zdeterminowani są przez wyzwolony styl życia, czy

zobacz galerię

2. Ktokolwiek widział

Rodzina zaginionej prosi o pomoc w poszukiwaniach. Osoby, które widziały Małgorzatę Wojtczak lub mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu nastolatki, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze mieszczącym się przy ulicy Armii Krajowej 22.

Przeczytaj koniecznie

Informacje można przekazywać również telefonicznie. Numery telefonów: 75 752 03 04 lub 75 752 02 03, a także numer alarmowy 997.

3. 5 tysięcy ucieczek rocznie

Według statystyk policyjnych każdego roku z domu ucieka około 5 tysięcy nastolatków. To główna przyczyna zaginięć osób nieletnich. Wśród powodów decyzji o opuszczeniu miejsca zamieszkania wskazuje się brak porozumienia między dzieckiem a rodzicami (w przypadku nastolatków z dobrych domów, od których wymaga się zbyt dużo i nie pozwala się na samodzielność) i trudną sytuację rodzinną (nadużywanie alkoholu przez rodziców, problemy z narkotykami). Przyczyn ucieczki upatruje się również w relacjach z rówieśnikami. Brak akceptacji, która dla osób miedzy 12. a 18. rokiem życia jest bardzo ważna, także może popchnąć do tej decyzji.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze