Zabieg Exilis - zwiększa jędrność skóry i poprawia owal twarzy
Zabieg exilis łączy w sobie zalety liposukcji i liftingu, ale nie wymaga użycia skalpela, jest więc w pełni bezpieczny. Przyrząd do zabiegu exilis ma trzy programy: radiofrekwencja, fale ultradźwiękowe i chłodzenie. Zabieg exilis dociera do głębokich tkanek skóry, dzięki czemu skutecznie oddziałuje na tkankę tłuszczową. Exilis jest doskonałą propozycją dla osób, które chcą w bezpieczny sposób poradzić sobie z tkanką tłuszczową.
1. Exilis - przebieg
Zanim wykwalifikowany kosmetolog wykona zabieg exilis, musi zebrać dokładny wywiad. Ważne jest, aby dobrze zdiagnozować problem klienta i na podstawie tych informacji dobrać odpowiednią ilość zabiegów exilis.
Na wybraną część ciała kosmetolog kładzie tzw. elektrodę bierną. Należy ją położyć po przeciwnej stronie do miejsca zabiegu, omijając okolice kręgosłupa. Na miejsce, które ma zostać poddane zabiegowi exilis, nakłada się olej mineralny. W ten sposób w optymalizuje się przepływ energii, a to miejsce zostaje podgrzane do temperatury powyżej 40 st.C. W czasie zabiegu exilis w wyniku podgrzania tkanek przyśpiesza się metabolizm, a komórki tłuszczowe są rozbijane.
Kolejną zaletą zabiegu exilis jest przyśpieszona produkcja włókien kolagenowych. Konsultacja i zabieg exilis trwa ok. 40 minut. Sam zabieg exilis jest bezpieczny i przyjemny. Osoba poddająca się zabiegowi exilis czuje jedynie przyjemne ciepło. Osoba, która wykonuje zabieg, musi jednak sprawdzać temperaturę tkanek w czasie energii.
2. Exilis - wskazania
Wskazaniem do wykonania zabiegu exilis jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg exilis pomoże nam również wysmuklić sylwetkę. W czasie zabiegu exilis poprawimy jakość i wygląd naszej skóry. Pozbędziemy się cellulitu i rozstępów, a także ujędrnimy skórę i sprawimy, że przestanie ona zwisać. Stanie się też gęściejsza.
W czasie zabiegu exilis odmłodzimy twarzy, poprawimy jej owal i ujędrnimy skórę. Dzięki exilis spłycimy zmarszczki mimiczne oraz różne bruzdy na twarzy. Ponadto zabieg exilis pomoże nam również wysmuklić pośladki, ujędrnić biust, a nawet uelastycznić wargi sromowe.
3. Exilis - przeciwwskazania
Niestety zabieg exilis jest obarczony pewnym ryzykiem, dlatego przed wykonaniem zabiegu konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania.
Przeciwwskazaniem do zabiegu exilis są wszelkie zmiany nowotworowe na skórze. Niestety wykonanie zabiegu exilis jest również niemożliwe, jeśli klientka cierpi na jakąś chorobę skóry, jak np. łuszczyca, czy opryszczka lub ma w miejscu planowanego zabiegu exilis rany i stany zapalne skóry.
ZOBACZ TAKŻE:
Z zabiegu nie mogą również skorzystać osoby z chorobami nerek, wątroby, serca i układu krwionośnego, np. zakrzepica, jak i z zastawką lub rozrusznikiem serca. Zabieg wyklucza również padaczka, metalowe lub elektroniczne implanty, zażywanie światłoczułych leków lub ziół i antybiotyków. Kobiety w ciąży oraz w czasie karmienia piersią lub miesiączki również nie mogą poddać się zabiegowi exilis.
4. Exilis - częstotliwość zabiegów
To jak często wykonujemy zabieg exilis, ustala kosmetolog. Pierwsze efekty są już widoczne po pierwszej sesji, a następne sesje jedynie wzmacniają efekty. Najczęściej zaleca się wykonywanie od 4 do 6 zabiegów co 7 do 10 dni.