Trwa ładowanie...

Zabawy z dzieckiem - ukryte dźwięki

Avatar placeholder
05.01.2017 04:27
Zabawy z dzieckiem - ukryte dźwięki
Zabawy z dzieckiem - ukryte dźwięki

Wielu rodziców nie ma pomysłu na zabawy dla dzieci. Jednak przez brak inwencji nie należy rezygnować ze wspólnych zabaw z maluchem. Jeśli nie wiesz, jakie zabawy z 9-miesięcznym dzieckiem sprawią mu dużo radości, zastanów się nad zabawą w ukryte dźwięki. Oprócz dostarczenia tobie i twojemu dziecku rozrywki, ta prosta gra korzystnie wpłynie na rozwój malucha. Na czym polega ta zabawa dla dzieci?

spis treści

1. Zabawa dla dziecka w ukryte dźwięki

Ukryte dźwięki to optymalnie zabawa dla dzieci od 9. do 12. miesiąca życia, jednak wiele starszych dzieci też chętnie weźmie w niej udział. Ta zabawa z dzieckiem przypomina tradycyjną zabawę w chowanego, z tą różnicą, że jest wzbogacona o element muzyczny. Do zabawy niezbędna jest zabawka wydająca dźwięki, może być na baterie lub nakręcana. Dziecko powinno być z nią oswojone, a zabawka powinna być na tyle mała, aby można ja było łatwo schować.

Na początku zabawy z dzieckiem uruchom mechanizm zabawki i schowaj pod koc lub w inne miejsce, skąd dziecku będzie łatwo ją usłyszeć i znaleźć. Spytaj malucha, czy słyszy zabawkę i skąd może dobiegać muzyka. Być może będziesz musiał pomóc dziecku w znalezieniu jej. Kiedy mu się uda, pochwal malucha.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

Zabawy z 10-miesięcznym dzieckiem możesz nieco utrudnić poprzez chowanie zabawki w nieco trudniejszych do odszukania miejscach, na przykład pod poduszkami, za meblami lub pod łóżkiem. W czasie zabawy z 11-miesięcznym dzieckiem lub nieco starszym role mogą się odwrócić. Wówczas to dziecko chowa zabawkę.

Warto dać mu trochę satysfakcji i szukać jej nieco dłużej. Kiedy uda się znaleźć zabawkę, wskazane jest ogromne zaskoczenie. Ta zabawa dla dzieci nie tylko stanowi okazję do ćwiczenia raczkowania, ale i pomaga w rozwoju poznawczym, rozwoju intelektualnym, ćwiczy pamięć oraz umiejętność rozwiązywania problemów.

Warto spędzać czas na zabawie z dzieckiem. Jest to nie tylko przyjemność, ale i okazja dla malucha, aby nauczyć się czegoś nowego. Zabawa w ukryte dźwięki jest prosta, co powinno spodobać się każdemu dziecku, i przynosi maluchowi satysfakcję ze znalezienia przedmiotu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze