Trwa ładowanie...

Witamina B4. Skutki niedoboru choliny (WIDEO)

Avatar placeholder
23.11.2022 11:45

Witaminy z grupy B są niezwykle ważne dla naszego organizmu. To one odpowiadają za działanie układu nerwowego, a więc i zdrowia psychicznego. Dzięki nim czujemy się dobrze i spokojnie, a nasz umysł sprawnie pracuje.

Ponadto witaminy z tej grupy biorą udział w metabolizmie. To właśnie one odpowiadają za transformację glukozy w energię, która dostarczana jest do wszystkich organów.

Eksperci wyróżniają kilka związków chemicznych, które kryją się pod zbiorczą nazwą "witamina B". Wśród nich jest witamina B1, czyli tiamina, która odpowiada za rozwój kości, a także pracę serca oraz ryboflawina, czyli witamina B2 wpływająca na układ odpornościowy oraz wygląd skóry, włosów i paznokci.

Warto też wspomnieć o niacynie, czyli witaminie B3, która wpływa na działanie hormonów. Pozytywnie wpływa też na poziom cholesterolu we krwi i działanie układu pokarmowego.

Kolejną przedstawicielką tej grupy jest witamina B4, czyli cholina. Jej niedobór, szczególnie w okresie ciąży, może nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze