Syrop w ciąży

Kobiety w ciąży wiele razy zapewne słyszały, by koniecznie dbały o siebie i swoje dziecko. Dlatego powinny unikać kontaktu z wirusami, gdyż nie jest wskazane przyjmowanie leków w ciąży. Jednak katar, kaszel czy też inne infekcje nie są bezpośrednim zagrożeniem dla płodu. Istotne jest niebagatelizowanie problemu i przy ponad trzydniowej infekcji zgłoszenie się do lekarza.

Ważne, by nie przyjmować samodzielnie leków, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Można jednak rozszerzyć swoją wiedzę na temat naturalnie i samodzielnie przygotowanych syropów, które mają właściwości wspomagające w zwalczaniu wszelkich infekcji. Po jakie syropy można sięgać, będąc w ciąży?

Polecane wideo:

Infekcje wirusowe a ciąża

Odporność w ciąży maleje, dlatego w okresie jesienno-zimowym kobieta ciężarna powinna zwracać większą uwagę na swoje zdrowie. Nierzadko bywa tak, że nawet sam męczący kaszel może spowodować skracanie się szyjki i w konsekwencji doprowadzić do wystąpienia przedwczesnych skurczów macicy czy też nawet do porodu.

Najczęściej właśnie w tej materii konieczne jest poszukiwanie receptur najbardziej naturalnych (we wstępnych etapach choroby), a kiedy już to nie wystarcza, potrzebne jest zastosowanie leków bezpiecznych dla matki i płodu specjalnie zleconych przez lekarza.

Do takich zaliczyć należy leki przeciwhistaminowe i paracetamol. Unikać natomiast należy sięgania po leki przeciwzapalne typu ibuprofen i kwas acetylosalicylowy oraz leków przeciwkaszlowych zawierających pochodne dekstrometorfanu.

Naturalne sposoby na infekcje w ciąży

W aptece istnieje wiele preparatów uśmierzających np. ból gardła czy nieżyt nosa, których receptura oparta jest na ziołach leczniczych. Do nich zaliczyć można podbiał, tymianek, propolis, prawoślaz, kwiat lipy, melisę. Na bazie tych ziół przygotowywane są tabletki do ssania, syropy na kaszel czy herbatki ułatwiające relaks.

Dodatkowo w domu można samemu przygotować syrop z cebuli łagodzący ból gardła. Wystarczy pokroić 1-2 cebule, wymieszać z cukrem i odstawić, by cebula puściła sok. Należy ten sok wypić. Innym sprawdzonym syropem jest syrop z buraka, który ma właściwości osłaniające na gardło i dodatkowo wspomaga łagodzenie kaszlu i chrypki.

Jest prosty w wykonaniu, gdyż wystarczy obrać kilka sztuk buraków, zasypać je cukrem i poczekać, aż puszczą sok. Istnieje także syrop z wykorzystaniem czosnku. Wystarczy kilka ząbków zetrzeć na tarce, dodać kilka kropel soku z cytryny i zalać zimną wodą.

Tak przygotowaną miksturę wlewamy do słoika i czekamy 2-3 dni, aż pomieszane produkty wypuszczą sok. Jest to kolejny dobry naturalny sposób na ból gardła, który można samodzielnie, bez większego problemu przygotować.

Oprócz ww. syropów kobieta ciężarna w sytuacji doświadczania infekcji wirusowej powinna pamiętać o dostarczaniu organizmowi naturalnego źródła witaminy C w postaci soków owocowych na bazie pomarańczy, czarnej porzeczki czy grejpfrutów.

Odpowiednie nawadnianie organizmu, stosowanie płukanek, np. z szałwii czy roztworem soli, mogą przyspieszyć zwalczanie infekcji, ale także wpłynąć na szybsze uśmierzenie nieprzyjemnego bólu gardła czy nosa. Infekcje wirusowe w ciąży można zwalczać samodzielnie w domu naturalnymi składnikami, np. syropem z cebuli, buraka czy czosnku.

Również bez większego problemu ciężarna kobieta może sięgać po leki przygotowane na bazie ziół. Jednakże zbyt długo trwająca infekcja nie powinna być bagatelizowana i należy zgłosić się do lekarza.

DYSKUSJE NA FORUM

Wyniki

mika17 • ostatni post 2 tygodnie temu

1
Artykuły Rodzina
Rodzina

Monika Mrozowska "Super MAMA"

Monika Mrozowska - aktorka, autorka książek, programów i warsztatów kulinarnych. Dołączyła do społeczności Super Mam w Limango, aby wspólnie z innymi aktywnymi mamami dzielić się doświadczeniami i poglądami na temat macierzyństwa i wychowywania dzieci....

Rodzina

Kim są znane "Super MAMY"?

córeczką. Wtedy oczywiście wsparcie partnera było niezastąpione, musiał czekać z nią w garderobie. Potem włączyła się cała rodzina, z teściową na czele

Rodzina

Novika "Super MAMA"

Katarzyna Nowicka „Novika" - artystka, wokalistka, „królowa clubbingu". Mama 7-letniej Niny. Dołączyła do społeczności Super Mam w Limango, aby wspólnie z innymi aktywnymi mamami dzielić się doświadczeniami i poglądami na temat macierzyństwa i wychowywania...

Rodzina

Strefa T - jak o nią dbać?

Strefa T - jak o nią dbać?

Pielęgnacja tłustej cery Tłusta cera ma swoje zalety, ale i wady - zwłaszcza jeśli chodzi o nakładanie makijażu. Więc następnym razem kiedy będziesz szykowała się na imprezę, skorzystaj z naszych wskazówek na zmatowienie i upiększenie tłustej cery. Odpowiednie...

Rodzina

Dowiedz się, jaki masz rodzaj cery

Dowiedz się, jaki masz rodzaj cery

Wiedza to podstawa Jeśli nie wiesz, jaką masz cerę niemożliwa jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Wybieranie niewłaściwych kosmetyków może skończyć się katastrofą. Przykładowo, jeśli masz tłustą strefę T, nie chcesz nakładać na nią gęstych, ciężkich kremów...

Rodzina

Sprawdzone sposoby na pozbycie się piegów

Sprawdzone sposoby na pozbycie się piegów

Mieszanka soków Naturalny sok z pietruszki zmieszany z sokiem z czerwonej porzeczki, pomarańczowym i cytrynowym nakładany na twarz może pozbyć się piegów już nawet w 2 tygodnie. Kremy wybielające Jeśli nie działa żadna metoda, możesz zawsze sięgnąć po...

Rodzina

Największe rodziny na świecie

Największe rodziny na świecie

Najliczniejsze rodziny na świecie 181 osób. Tyle liczy rodzina pana Ziona Chana z Indii. Mężczyzna uważa, że od przybytku głowa nie boli i cieszy (...) się ze swoich żon i potomstwa. Żeby było ciekawiej, cała rodzina...

Rodzina

Fotografuje dzieci chore na rzadkie choroby

Fotografuje dzieci chore na rzadkie choroby

Zdjęcia, które zmieniają świat Istnieje wiele rzadkich chorób, o których nie mamy pojęcia. Cierpi na nie 1 na 17 osób na świecie. - Mój syn Izaak urodził się z bardzo rzadką chorobą, Zespołem Möbiusa - mówi Ceridwen Hughes z Wielkiej Brytanii. Długa...