Trwa ładowanie...

Stolik edukacyjny

Wielofunkcyjność stolika korzystnie wpływa na koordynację ruchową, zdolności poznawcze, zdolności przyczynowo-skutkowe oraz stymuluje rozwój wzrokowo-słuchowy. Dodatkowo maluch zdobywa nową wiedzę - poznaje m.in. kształty, kolory, odgłosy zwierząt. Szeroki wybór stolików edukacyjnych na rynku skłania jednak rodziców do głębszego zastanowienia się, który typ stolika będzie najwłaściwszy dla ich dziecka.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowy sen niemowlaka?"

spis treści

1. Muzyczny stolik dla dziecka

Muzyczny stoliczek mówiący po polsku przeznaczony jest dla dzieci od 1 roku życia. Znakomita zabawa dla dzieci, połączona z pogłębianiem sprawności ruchowej i umiejętności manualnych. Stolik edukacyjny muzyczny dzięki różnorodnym funkcjom jest niepowtarzalną zabawą dla ciekawych świata szkrabów. Zawiera on bowiem wiele elementów do zabawy, jak: wielofunkcyjna plansza na przykład z ruchomym pociągiem, zegarkiem czy książeczką, także pianinko i zwierzaczki, które po naciśnięciu wydają odgłos oraz uruchamiają światła. Stolik wyposażony jest w bazę konstrukcyjną, gdzie maluch może dodatkowo budować z klocków o różnorodnych kształtach. Ruchome części, takie jak zegar, pociąg czy książeczka oraz kolorowe przyciski, uruchamiają melodię. Na elektronicznym pianinku dziecko może odgrywać dźwięki różnych instrumentów muzycznych i komponować własne melodie. Stolik wyposażony jest w dwa poziomy głośności grania.

Wzmocni on u dzieci naturalne wyczucie harmonii i rytmu. Tworzenie muzyki przez najmłodszych urozmaicą także zawarte elementy ćwiczące małą motorykę, na przykład układana na paliku żabka w stawie obracająca się wraz z kwiatkiem zgodnie z zasadą działania trybów w zegarku oraz pętla motoryczna z koralikami. Niektóre muzyczne stoliki wyposażone są także w mikrofon, który można całkowicie zdemontować, jeśli dziecko chciałoby pobawić się samym mikrofonem. Żywa kolorystyka, liczne detale oraz ruchome elementy z pewnością zainteresują twojego malucha.

2. Zabawki stymulujące rozwój dziecka

Aktywny stoliczek COTOONS na baterie to superstymulująca zabawka dla dzieci od 10 do 36 miesiąca życia. W skład zestawu wchodzi stolik z różnymi otworami oraz 16 kolorowych kształtów, które można łączyć ze sobą i montować na stoliku. Dzięki możliwości tworzenia nowych kształtów dziecko przez długi czas nie znudzi się zabawką, a przy okazji będzie rozwijać swoje zdolności manualne. Stoliczek jest wykonany z wysokiej jakości materiałów o bogatej i ciekawej kolorystyce.

Aktywne Centrum Zabaw Dziecięcych to jedyny produkt w swoim rodzaju, który rośnie wraz dzieckiem. Blat stolika w pięknym turkusowym kolorze z barwnymi zabawkami gwarantuje aż 15 różnorodnych możliwości zabaw. Dostarcza dziecku wielu bodźców do rozwoju, radości i pozytywnych emocji. Dołączone do stolika krzesełko obraca się 360 stopni wokół niego, po to aby dziecko z łatwością mogło dosięgnąć wszystkich zabawek. Siedzisko regulowane jest po zewnętrznej stronie za pomocą pasków, aby dostosować wielkość siedziska do rozmiarów dziecka. Stolik wyposażony jest w pianinko z pięcioma kolorowymi klawiszami o różnych fakturach. Z dwustopniową regulacją głośności i wyłącznikiem On/Off. Integralną częścią pianinka jest też książeczka z kolorowymi obrazkami, za pomocą której dziecko zmienia funkcje pianinka. Dziecko usłyszy zabawne dźwięki, gdy książeczka otwarta będzie na 1, 2 stronie. Kolejne strony uruchomią wesołe melodyjki.

W tym stoliczku dziecko odkryje dodatkowe atrakcyjne elementy, które na długo zajmą jego uwagę. I tak po przekręceniu pszczółki siedzącej na zielonej łodydze dziecko usłyszy terkoczący dźwięk. Jest tam też bączek z kolorowymi koralikami, które wirują i delikatnie grzechoczą, gdy naciśniemy na zieloną żabkę. Kolejnym elementem jest duże bezpieczne lusterko, w którym maleństwo będzie mogło obserwować własne odbicie. Jest też grzechotka, czyli przezroczysta, obracająca się kula z pszczółką w środku i kolorowymi koralikami. Niebieska ważka i czerwony motyl na długich łodyżkach wykonanych z elastycznego plastiku, który można dowolnie wyginać. A także wodne centrum, w którym po wciśnięciu jednej z kolorowych rybek obok wyskoczy druga rybka. Gdy przesuniemy zieloną żabkę, ważka zacznie się kręcić. Na pałączku znajduje się żółta pszczółka, która po dotknięciu będzie się obracać oraz kolorowe koraliki, które można przesuwać.

Dodatkowo stolik wyposażony jest w tackę ze specjalnie uformowanymi wgłębieniami, w których możemy bezpiecznie postawić kubeczek z piciem lub jedzenie dla dziecka. Stolik zamontowany jest na stabilnej podstawie, posiada również specjalne podkładki antypoślizgowe. Gdy dziecko będzie starsze, można bardzo łatwo zdemontować żółte krzesełko, pozostawiając do zabawy sam stolik. Siedzisko krzesełka wykonane z łatwo zmywalnego materiału, który można prać w pralce. Stolik ten to zabawka dla dzieci już od 4 miesiąca życia.

Edukacyjny stoliczek to nie tylko wyśmienita zabawa dla malucha, ale również świetny sposób na właściwy rozwój dziecka. Blacik każdego stolika edukacyjnego wyposażony jest zwykle w wiele interesujących gier rozwojowych, które uruchamiają wyobraźnię dziecka. Warto dobrze przemyśleć wybór stolika edukacyjnego ze względu na potrzeby dziecka oraz zasobność portfela rodziców. Ceny wahają się bowiem od około 100 zł do 500 zł.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.