Stolik edukacyjny

Wielofunkcyjność stolika korzystnie wpływa na koordynację ruchową, zdolności poznawcze, zdolności przyczynowo-skutkowe oraz stymuluje rozwój wzrokowo-słuchowy. Dodatkowo maluch zdobywa nową wiedzę - poznaje m.in. kształty, kolory, odgłosy zwierząt. Szeroki wybór stolików edukacyjnych na rynku skłania jednak rodziców do głębszego zastanowienia się, który typ stolika będzie najwłaściwszy dla ich dziecka.

Muzyczny stolik dla dziecka

Muzyczny stoliczek mówiący po polsku przeznaczony jest dla dzieci od 1 roku życia. Znakomita zabawa dla dzieci, połączona z pogłębianiem sprawności ruchowej i umiejętności manualnych. Stolik edukacyjny muzyczny dzięki różnorodnym funkcjom jest niepowtarzalną zabawą dla ciekawych świata szkrabów. Zawiera on bowiem wiele elementów do zabawy, jak: wielofunkcyjna plansza na przykład z ruchomym pociągiem, zegarkiem czy książeczką, także pianinko i zwierzaczki, które po naciśnięciu wydają odgłos oraz uruchamiają światła. Stolik wyposażony jest w bazę konstrukcyjną, gdzie maluch może dodatkowo budować z klocków o różnorodnych kształtach. Ruchome części, takie jak zegar, pociąg czy książeczka oraz kolorowe przyciski, uruchamiają melodię. Na elektronicznym pianinku dziecko może odgrywać dźwięki różnych instrumentów muzycznych i komponować własne melodie. Stolik wyposażony jest w dwa poziomy głośności grania.

Polecane wideo:

Wzmocni on u dzieci naturalne wyczucie harmonii i rytmu. Tworzenie muzyki przez najmłodszych urozmaicą także zawarte elementy ćwiczące małą motorykę, na przykład układana na paliku żabka w stawie obracająca się wraz z kwiatkiem zgodnie z zasadą działania trybów w zegarku oraz pętla motoryczna z koralikami. Niektóre muzyczne stoliki wyposażone są także w mikrofon, który można całkowicie zdemontować, jeśli dziecko chciałoby pobawić się samym mikrofonem. Żywa kolorystyka, liczne detale oraz ruchome elementy z pewnością zainteresują twojego malucha.

Zabawki stymulujące rozwój dziecka

Aktywny stoliczek COTOONS na baterie to superstymulująca zabawka dla dzieci od 10 do 36 miesiąca życia. W skład zestawu wchodzi stolik z różnymi otworami oraz 16 kolorowych kształtów, które można łączyć ze sobą i montować na stoliku. Dzięki możliwości tworzenia nowych kształtów dziecko przez długi czas nie znudzi się zabawką, a przy okazji będzie rozwijać swoje zdolności manualne. Stoliczek jest wykonany z wysokiej jakości materiałów o bogatej i ciekawej kolorystyce.

Aktywne Centrum Zabaw Dziecięcych to jedyny produkt w swoim rodzaju, który rośnie wraz dzieckiem. Blat stolika w pięknym turkusowym kolorze z barwnymi zabawkami gwarantuje aż 15 różnorodnych możliwości zabaw. Dostarcza dziecku wielu bodźców do rozwoju, radości i pozytywnych emocji. Dołączone do stolika krzesełko obraca się 360 stopni wokół niego, po to aby dziecko z łatwością mogło dosięgnąć wszystkich zabawek. Siedzisko regulowane jest po zewnętrznej stronie za pomocą pasków, aby dostosować wielkość siedziska do rozmiarów dziecka. Stolik wyposażony jest w pianinko z pięcioma kolorowymi klawiszami o różnych fakturach. Z dwustopniową regulacją głośności i wyłącznikiem On/Off. Integralną częścią pianinka jest też książeczka z kolorowymi obrazkami, za pomocą której dziecko zmienia funkcje pianinka. Dziecko usłyszy zabawne dźwięki, gdy książeczka otwarta będzie na 1, 2 stronie. Kolejne strony uruchomią wesołe melodyjki.

W tym stoliczku dziecko odkryje dodatkowe atrakcyjne elementy, które na długo zajmą jego uwagę. I tak po przekręceniu pszczółki siedzącej na zielonej łodydze dziecko usłyszy terkoczący dźwięk. Jest tam też bączek z kolorowymi koralikami, które wirują i delikatnie grzechoczą, gdy naciśniemy na zieloną żabkę. Kolejnym elementem jest duże bezpieczne lusterko, w którym maleństwo będzie mogło obserwować własne odbicie. Jest też grzechotka, czyli przezroczysta, obracająca się kula z pszczółką w środku i kolorowymi koralikami. Niebieska ważka i czerwony motyl na długich łodyżkach wykonanych z elastycznego plastiku, który można dowolnie wyginać. A także wodne centrum, w którym po wciśnięciu jednej z kolorowych rybek obok wyskoczy druga rybka. Gdy przesuniemy zieloną żabkę, ważka zacznie się kręcić. Na pałączku znajduje się żółta pszczółka, która po dotknięciu będzie się obracać oraz kolorowe koraliki, które można przesuwać.

Dodatkowo stolik wyposażony jest w tackę ze specjalnie uformowanymi wgłębieniami, w których możemy bezpiecznie postawić kubeczek z piciem lub jedzenie dla dziecka. Stolik zamontowany jest na stabilnej podstawie, posiada również specjalne podkładki antypoślizgowe. Gdy dziecko będzie starsze, można bardzo łatwo zdemontować żółte krzesełko, pozostawiając do zabawy sam stolik. Siedzisko krzesełka wykonane z łatwo zmywalnego materiału, który można prać w pralce. Stolik ten to zabawka dla dzieci już od 4 miesiąca życia.

Edukacyjny stoliczek to nie tylko wyśmienita zabawa dla malucha, ale również świetny sposób na właściwy rozwój dziecka. Blacik każdego stolika edukacyjnego wyposażony jest zwykle w wiele interesujących gier rozwojowych, które uruchamiają wyobraźnię dziecka. Warto dobrze przemyśleć wybór stolika edukacyjnego ze względu na potrzeby dziecka oraz zasobność portfela rodziców. Ceny wahają się bowiem od około 100 zł do 500 zł.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Melisa

Pati518 • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Zabawki dla niemowlaka
Zabawki dla niemowlaka

Zabawki interaktywne i ich pozytywny wpływ na niemowlę

Wielu rodziców o zakupie zabawki interaktywnej myśli już w chwili kompletowania wyprawki. Czym są tego rodzaju produkty i jaki mają wpływ (...) na rozwijające się niemowlę? Zabawki interaktywne w ostatnich latach biją...

Zabawki dla niemowlaka

Książki dla niemowląt

Wydaje się, że kupowanie książek niemowlętom nie ma sensu. Nic bardziej mylnego. Dla prawidłowego rozwoju malucha, konieczna jest właściwa stymulacja różnego rodzaju zmysłów. Czytanie książeczek nawet niemowlętom przyczynia się do budowania więzi z dzieckiem....

Zabawki dla niemowlaka

Maty edukacyjne dla niemowląt

bobasy wyciągają rączki w kierunku wiszących pluszaków, by je chwycić. Kiedy zabawki z czasem znudzą się dziecku, można je wymieniać na inne. Dlaczego (...) zabezpieczającego płotka - mata staje się minikojcem. Na pałąkach przywieszone...

Zabawki dla niemowlaka

Co w prezencie dla malca?

Wybierasz się w odwiedziny lub na urodziny do znajomych czy rodziny z małym dzieckiem i zastanawiasz się, jaki prezent wybrać? Pomyśl o praktycznej zabawce, takiej jak Ubranko-otulanko zaprojektowane przez Anię Dereszowską. Niejedni wujkowie, dziadkowie...

Zabawki dla niemowlaka

Muzyka dla niemowląt

Muzyka dla niemowląt

dla niemowlaka będą łagodne dźwięki o dość wysokiej częstotliwości, harmonii, z melodyjnymi, wyrazistymi tematami, koniecznie w tonacjach durowych

Zabawki dla niemowlaka

Misie popularne w Polsce

Misie popularne w Polsce

Miś - uniwersalna zabawka Miś to zabawka, która jest ponadczasowa i uniwersalna. Pasuje zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, a nawet na prezent dla dorosłej osoby.

Zabawki dla niemowlaka

Prawda o pluszowym misiu

Prawda o pluszowym misiu

Pluszowy miś Pluszowe misie to nieodłączne towarzysze zabaw dzieci na całym świecie.

Zabawki dla niemowlaka

Zabawki dla niemowlaka - grzechotki

Zabawki dla niemowlaka - grzechotki

Wybór zabawek dla dzieci jest ogromny i nietrudno jest pogubić się w ich gąszczu. Producenci prześcigają się w wymyślaniu wzorów, faktur i kolorów, które w zawrotnym tempie zmieniają się pod wpływem następujących trendów.

Zabawki dla niemowlaka

Pluszowy miś

Pluszowy miś

Pluszowy miś i jego historia Pluszowy miś to nieodłączny towarzysz małych dzieci, a czasem nawet i dorosłych osób. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, jaka jest jego historia, więc warto się z nią zapoznać.