Trwa ładowanie...

Przez miesiąc codziennie piła ocet jabłkowy. Co się zmieniło?

Avatar placeholder
29.09.2021 12:37
Czy ocet jabłkowy może wspomagać odchudzanie?
Czy ocet jabłkowy może wspomagać odchudzanie? (123rf.com)

Ocet jabłkowy – to znana przyprawa i naturalny środek konserwujący. Badania wykazały, że może korzystnie działać na zdrowie cukrzyków. Niektórzy sięgają po niego, aby tym sposobem wspomagać odchudzanie. Są również osoby, które zachęcają do ostrożności, uczulając, że długotrwałe spożycie może szkodzić.

spis treści

1. Dziennikarka przez miesiąc piła ocet

Kristin Canning z portalu Women's Health zdecydowała się na miesięczną kurację octem jabłkowym. Mieszankę octu z wodą spożywała każdego ranka. Chociaż smak octu jest specyficzny, Kristin przypadł do gustu. Jak mówi, odpowiadała jej kwaskowatość napoju i jabłkowy aromat. Żeby nie zapomnieć o swoim rytuale, ustawiła butelkę w widocznym miejscu na blacie w kuchni.

Zobacz też: Sprawdzone zdrowotne właściwości octu jabłkowego

2. Wpływ octu na organizm

Ocet okazał się interesującym urozmaiceniem smaku wody. Kristin zauważyła także dobroczynny wpływ na jej organizm. Czuła się bardziej spragniona, a dzięki większemu spożyciu wody, jej organizm był lepiej nawodniony. Ponieważ zwiększyło się jednocześnie wydalanie moczu, organizm oczyszczał się z toksyn, a układ moczowy z bakterii.

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 3"

Zobacz też: Dziennikarki piły codziennie ocet jabłkowy. Efekty zauważyły już po kilku dniach

Kristin podjęła się miesięcznej kuracji z użyciem octu jabłkowego
Kristin podjęła się miesięcznej kuracji z użyciem octu jabłkowego (www.instagram.com/kriscann)

3. Rezultaty kuracji

Wbrew popularnym opiniom o zbawiennym wpływie octu na odchudzanie, Kristin nie zauważyła, żeby jej apetyt się zmniejszył. Jak mówi, nawet wzmożone spożywanie wody nie spowodowało, że jadła mniej niż zwykle. Kristin stwierdziła, że odczuwała głód jak przed kuracją. Po miesiącu picia octu stanęła również na wadze. Jednak odczytany wynik potwierdził jej obserwacje. Nie tylko jadła tyle samo, ale i ważyła tyle samo. Zauważyła jednak poprawę funkcjonowania jelit - wzdęcia i bóle brzucha minęły - i regulację pracy całego układu pokarmowego.

Dziennikarka każdego ranka biegała i gimnastykowała się. Zastrzega, że nie poleca picia octu przed ćwiczeniami. Ruch powodował uczucie refluksu i pieczenia w przełyku po occie.

Dziennikarka prowadzi aktywny tryb życia
Dziennikarka prowadzi aktywny tryb życia (www.instagram.com/kriscann)

Zobacz też: Jakie są korzyści ze stosowania octu jabłkowego zamiast dezodorantu?

4. Samopoczucie 5 miesięcy po kuracji

Po miesiącu kuracji Kristin przestała pić codziennie ocet. Minęło 5 miesięcy od jej eksperymentu i sięga po niego sporadycznie. Stwierdziła, że nie żałuje podjętego wyzwania. Chwali ocet jako urozmaicenie w kuchni. Dodaje go dla smaku do potraw. Poleca jako przyprawę do warzyw i mięs.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja skóra wymaga odżywienia? Na stronie Elnino Parfum kupisz kosmetyki bez przepłacania.

Polecane dla Ciebie