W Opolu urodziły się trojaczki!

15 września w Centrum Ginekologii w Opolu doszło do cudownego zdarzenia. Na świat przyszły trojaczki, a dokładniej trzy maleństwa – Amelia, Laura i Oliwia. Rodzicami dziewczynek są Anna i Piotr Pohlerowie z Nysy.

Potrójne szczęście

Siostrzyczki są niemalże identyczne, ponieważ są bliźniętami jednojajowymi, tzn. że pochodzą z ciąży monozygotycznej. Powstaje ona, gdy jedna zapłodniona komórka jajowa ulega podziałowi, tworząc trzy zarodki.

Polecane wideo:

Taka ciąża występuje bardzo rzadko, dlatego dziewczynki są prawdziwym darem, a ich kod genetyczny jest identyczny. Według niektórych źródeł do takiej naturalnej ciąży dochodzi tylko raz na 200 milionów zapłodnień.

Mama trojaczków mówi, że do samego końca nie była pewna, że jest to ciąża jednojajowa. Dopiero, kiedy zobaczyła dzieci na własne oczy, przekonała się, że jej pociechy są praktycznie nie do odróżnienia.

Każda ciąża trojacza wymaga dokładnej opieki specjalistycznej, ponieważ jest bardziej obciążająca i może okazać się ciążą zagrożoną. Amelka, Laura i Oliwa postanowiły zobaczyć swoich rodziców w 32. tygodniu ciąży. Poród oczywiście nie mógł odbyć się naturalnie, dlatego lekarz wykonał cesarskie cięcie.

Pierwsze dni siostrzyczki spędziły w inkubatorach, jednak od 19 września przebywają już ze swoją mamą. Maleństwa są karmione mlekiem mamy przez smoczek, dodatkowo dostają również sztuczne mieszanki. Przybierają na wadze, są zdrowe i bardzo dzielnie sobie radzą. A już za kilka dni cała czwórka będzie wspólnie odpoczywać w domu.

Rodzicom gratulujemy, a dziewczynkom życzymy zdrowia i szybkiego powrotu do domu.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Targi PLAC ZABAW

Targi PLAC ZABAW

Już wkrótce odbędą się Targi, na których wystawcy zaprezentują propozycje na aranżację placów zabaw i innych terenów rekreacyjnych.

Aktualności

Każde dziecko może zostać prezesem

Każde dziecko może zostać prezesem

Podopieczni Akademii Przyszłości świętują Dzień Dziecka. Zasiadają na prawdziwych konferencjach. I wspólnie podejmują decyzje o nowych projekatch.