Trwa ładowanie...

Trojaczki, które ważyły prawie 10 kg

 Ewa Rycerz
03.08.2019 15:47
Trojaczki, które ważyły prawie 10 kg
Trojaczki, które ważyły prawie 10 kg (Instagram.com)

Słodki, ale niespotykany ciężar nosiła pod sercem Kate Tipton z Tennessee w Stanach Zjednoczonych. Trojaczki jakie urodziła ważyły łącznie prawie 10 kg. Niestety, nie zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Do najcięższych trojaczków brakowało im niewiele ponad kilogram.

1. Ogromna niespodzianka

Jack, Stella i Lukas zrobili swojej mamie ogromną niespodziankę. Gdy kobieta zaszła w ciążę nawet nie przypuszczała, że urodzi trojaczki. Ale to nie wszystko.

Bazując na 25-letnim doświadczeniu lekarz prowadzący ciążę twierdził, że takie noworodki zazwyczaj przychodzą na świat przed planowanym terminem porodu oraz, że mogą mieć znaczącą niedowagą.

2. Pierwsze symptomy porodu

Pierwsze skurcze porodowe Kate poczuła już w 21 tygodniu ciaży. - Bardzo się wtedy przestraszyłam – wspomina kobieta. - Natychmiast pojechaliśmy do szpitala, gdzie otrzymałam odpowiednie leki. Niestety, trzy miesiące później pierwsze symptomy porodu pojawiły się ponownie. Tym razem nie mogły być zatrzymane – dodaje.

Zobacz film: "Wypróżnianie niemowląt - częstotliwość"
Instagram.com
Instagram.com

Kate urodziła swoje dzieci w 34 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Tuż przed rozwiązaniem lekarze wciąż informowali przyszłych rodziców o tym, że dzieci będą słabe i małe.

- Mówili nam żebyśmy przygotowali się na walkę o ich życie – wspomina kobieta. Na świat przyszła jednak zdrowa trójka rodzeństwa.

- Pamiętam, gdy mój ginekolog stwierdził, że tak dużych trojaczków nie widział w całej swojej karierze – śmieje się Kate. - Wszyscy byliśmy w szoku dodaje.

Największy z trójki rodzeństwa okazał się Jack. Chłopiec ważył około 3,7 kg i urodził się jako pierwszy. - Lekarze sprawdzali dwa razy, czy nie nastąpiła pomyłka – wspomina szczęśliwa mama. - Twierdzili, że Jack nie mógł ważyć aż tyle - dodaje.

Instagram.com
Instagram.com

Druga na świat przyszła Stella, a trzeci Luke. Dziewczynka ważyła ok. 3,15 kg. Najmłodszy z rodzeństwa chłopiec niespełna 3 kg. Łącznie: 9,8 kg.

Największe trojaczki na świecie, które wpisano do Księgi Rekordów Guinessa ważyły ok. 11 kg i urodziły się w Kalifornii.

 - Bywa trudno, ale jedncześnie jestem najszczęśliwszą mamą na świecie. Choć nasze życie obróciło się o 180 stopni, gdy wstaję rano i patrzę na moje dzieci myślę sobie, że jest pięknie. Mamy z nimi dużo zabawy – Kate Tipton nie kryje radości.

Oprócz trojaczków małżeństwo ma także dwie starsze córki: dziewięcioletnią Sophie i ośmioletnią Aubrey.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze