Trojaczki, które ważyły prawie 10 kg

Słodki, ale niespotykany ciężar nosiła pod sercem Kate Tipton z Tennessee w Stanach Zjednoczonych. Trojaczki jakie urodziła ważyły łącznie prawie 10 kg. Niestety, nie zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Do najcięższych trojaczków brakowało im niewiele ponad kilogram.

Ogromna niespodzianka

Jack, Stella i Lukas zrobili swojej mamie ogromną niespodziankę. Gdy kobieta zaszła w ciążę nawet nie przypuszczała, że urodzi trojaczki. Ale to nie wszystko.

Polecane wideo:

Bazując na 25-letnim doświadczeniu lekarz prowadzący ciążę twierdził, że takie noworodki zazwyczaj przychodzą na świat przed planowanym terminem porodu oraz, że mogą mieć znaczącą niedowagą.

Pierwsze symptomy porodu

Pierwsze skurcze porodowe Kate poczuła już w 21 tygodniu ciaży. - Bardzo się wtedy przestraszyłam – wspomina kobieta. - Natychmiast pojechaliśmy do szpitala, gdzie otrzymałam odpowiednie leki. Niestety, trzy miesiące później pierwsze symptomy porodu pojawiły się ponownie. Tym razem nie mogły być zatrzymane – dodaje.

Kate urodziła swoje dzieci w 34 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Tuż przed rozwiązaniem lekarze wciąż informowali przyszłych rodziców o tym, że dzieci będą słabe i małe.

- Mówili nam żebyśmy przygotowali się na walkę o ich życie – wspomina kobieta. Na świat przyszła jednak zdrowa trójka rodzeństwa.

- Pamiętam, gdy mój ginekolog stwierdził, że tak dużych trojaczków nie widział w całej swojej karierze – śmieje się Kate. - Wszyscy byliśmy w szoku dodaje.

Największy z trójki rodzeństwa okazał się Jack. Chłopiec ważył około 3,7 kg i urodził się jako pierwszy. - Lekarze sprawdzali dwa razy, czy nie nastąpiła pomyłka – wspomina szczęśliwa mama. - Twierdzili, że Jack nie mógł ważyć aż tyle - dodaje.

Druga na świat przyszła Stella, a trzeci Luke. Dziewczynka ważyła ok. 3,15 kg. Najmłodszy z rodzeństwa chłopiec niespełna 3 kg. Łącznie: 9,8 kg.

Największe trojaczki na świecie, które wpisano do Księgi Rekordów Guinessa ważyły ok. 11 kg i urodziły się w Kalifornii.

 - Bywa trudno, ale jedncześnie jestem najszczęśliwszą mamą na świecie. Choć nasze życie obróciło się o 180 stopni, gdy wstaję rano i patrzę na moje dzieci myślę sobie, że jest pięknie. Mamy z nimi dużo zabawy – Kate Tipton nie kryje radości.

Oprócz trojaczków małżeństwo ma także dwie starsze córki: dziewięcioletnią Sophie i ośmioletnią Aubrey.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Melisa

Pati518 • ostatni post 3 tygodnie temu

2

Po porodzie

~młoda mama oli • ostatni post 4 tygodnie temu

3
Artykuły Wcześniak
Wcześniak

Jak wygląda praca na oddziale wcześniaków?

Jak wygląda praca na oddziale wcześniaków? Dr Marek Jaszczak opowiada o niezwykłej roli, jaką odgrywa praca pielęgniarek i położnych na oddziałach (...) naonatologicznych - zwłaszcza na oddziale wcześniaków. Dowiedz...

Wcześniak

Kiedyś i dziś. Wzruszająca sesja zdjęciowa wcześniaków

Kiedyś i dziś. Wzruszająca sesja zdjęciowa wcześniaków

Margot, urodzona w 29. tygodniu ciąży Te urocze dzieci na zdjęciach to wcześniaki. Pozują ze swoimi fotografiami wykonanymi tuż po urodzeniu. Patrząc (...) możemy oglądać niezwykły film. "Moje 600 gramów szczęścia" to dokument pokazujący...

Wcześniak

Po wielu tygodniach walki o życie, Wojtuś wraca do domu

Urodził się w 31. tygodniu ciąży. Dwa miesiące przed terminem. Malutki i kruchy zaskoczył wszystkich ogromem drzemiącej w nim siły i determinacji. Wielkim pragnieniem życia, o które wraz z rodzicami i lekarzami dzielnie walczył przez kilka tygodni....

Wcześniak

Problemy zdrowotne wcześniaka

Problemy zdrowotne wcześniaka

Problemy zdrowotne wcześniaka zależą od stopnia rozwoju jego narządów wewnętrznych. Im poród bliżej przewidywanego terminu, tym lepiej dla zdrowia (...) noworodka. Noworodki urodzone przedwcześnie mają zwykle niedokrwistość, czyli zbyt...

Wcześniak

„Moje 600 gramów szczęścia"

„Moje 600 gramów szczęścia"

Co dziesiąte dziecko w Polsce rodzi się jako wcześniak. Dla większości rodziców wiąże się to z traumą, niedowierzaniem, zwątpieniem, niepewnością (...) się, że co dziesiąte dziecko w Polsce rodzi się jako wcześniak....

Wcześniak

Obalamy mity na temat wcześniaków

Obalamy mity na temat wcześniaków

Słodkie miniaturki noworodków Według raportu Fundacji Wcześniak w Polsce rocznie rodzi się 314 tys. dzieci, z czego 6,7 proc. stanowią przedwcześnie (...) urodzone - przed 37. tygodniem ciąży. Z kolei w Unii Europejskiej każdego roku...

Wcześniak

Dziecko przedwcześnie urodzone

Dziecko przedwcześnie urodzone

Czasem poród przychodzi niespodziewanie. Jest to bardzo niekomfortowa sytuacja zarówno dla zupełnie zaskoczonych rodziców, jak i dla dziecka.

Wcześniak

Jak wygląda praca nad serialem "Moje 600 gramów szczęścia"?

dokumentalnym, który jest relacją z pracy lekarzy i pielęgniarek ratujących życie najmniejszych wcześniaków w Polsce oraz zapisem przeżyć ich rodziców. Kobieta (...) jest niezwykły dokument "Moje 600 gramów szczęścia", który pokazuje...

Wcześniak

Czy tatusiowie wcześniaków powinni okazywać swoje emocje?

jest niezwykły dokument "Moje 600 gramów szczęścia", który pokazuje pierwsze tygodnie życia wcześniaków, które przyszły na świat w krakowskim szpitalu Ujastek (...) pracy lekarzy, pielęgniarek i położnych ratujących życie najmniejszych...