Bielizna dla dzieci

Wybieranie bielizny dla dziecka jest ważnym etapem kompletowania garderoby malucha. Istotnym czynnikiem w doborze bielizny jest płeć dziecka, a także wygoda noszenia, dopasowanie do ciała dziecka i ciekawy wzór. Istnieją różne wykresy rozmiarów bielizny dla dzieci, dlatego aby dobrać idealne produkty, warto zmierzyć dziecko przed udaniem się na zakupy. Najlepiej zaopatrzyć malucha w artykuły marek znanych z dobrej jakości produkowanej bielizny.

Bielizna dla dziewczynki i dla chłopca

Wśród artykułów bieliźnianych dla dziewczynki znaleźć można podkoszulkę na długi i krótki rękaw
lub bez rękawów i majteczki. Poza tym starsze dzieci wchodzące w okres dojrzewania zaczynają nosić również biustonosze sportowe. Majteczki noszone są przez dzieci w różnym wieku, jednak preferencje co do kroju, koloru i stylu bielizny zmieniają się wraz z wiekiem malca.

Wybór odpowiedniej bielizny dla chłopca jest mniej skomplikowanym procesem niż zakup majteczek dla dziewczynki, ponieważ zmiany fizyczne pojawiające się wraz ze wzrostem chłopca nie są tak radykalne jak w przypadku jego siostry i nie potrzebuje on tylu różnych artykułów bieliźnianych. Dla małego dziecka wystarczy skompletować zestaw slipów i bokserek. Ciekawą opcją jest również zakup bielizny łączącej cechy przylegających do ciała slipów i szerszych bokserek, czyli szorty. W sklepach znajdziemy dużą różnorodność wzorów i kolorów artykułów bieliźnianych dla chłopca, więc każda z mam znajdzie tam coś dla swojego małego mężczyzny.

Rodzaje bielizny dla dzieci

Każde dziecko oprócz bluzeczek, spodenek, bucikówi innych elementów odzieży wierzchniej potrzebuje również bielizny. W garderobie malucha nie powinno zabraknąć:

  • Majtek. Należy zapamiętać, że nawet dziecko potrzebuje jednej pary majtek na każdy dzień tygodnia. Jeżeli chcesz, możesz kupić bieliznę podpisaną nazwami dni, jednak nie jest to konieczne. Najlepiej wyposażyć dziecko w majtki bawełniane, a w przypadku gdy wykonane są z innego materiału, przynajmniej krocze powinno być wyprodukowane z naturalnej tkaniny.
  • Podkoszulków. Tak jak w przypadku majteczek, najlepiej mieć oddzielny podkoszulek dla dziecka na każdy dzień tygodnia. W zależności od preferencji malucha, ubrań, które nosi na bieliźnie oraz pogody, można dopasować dziecku różne rodzaje podkoszulków. Oczywiście, najlepiej wybrać bawełniane.
  • Skarpet. Dla chłopca należy dobrać co najmniej 5 par skarpetek w tradycyjnych kolorach takich jak szary, czarny lub biały, oraz 2-3 pary skarpetek wizytowych. Dla dziewczynki warto zakupić kilka par skarpetek białych oraz dużo kolorowych modeli pasujących do ulubionych strojów małej kobietki.
  • Rajstop. W wielu krajach zimą rajstopki noszą i chłopcy, i dziewczynki. Warto posiadać co najmniej 5 par na każdy dzień tygodnia. Dziecku można również ubrać rajstopy pod spodnie, dzięki czemu nie zmarznie podczas zabawy na świeżym powietrzu.
  • Biustonoszów sportowych. Dziewczynki rozwijają się z różną szybkością, dlatego może się zdarzyć, że córka będzie potrzebowała biustonosza sportowego, zanim stanie się pełnoprawną nastolatką. Pierwszy stanik można kupić wtedy, gdy dziewczynka sama o niego porosi lub gdy zauważysz początki rozwoju piersi. Młoda kobietka powinna posiadać co najmniej dwa staniki – podczas gdy nosi jeden, drugi się pierze.

Jeżeli nie chcesz, aby dziecko zmarzło zimą, zaopatrz malucha w co najmniej jeden długi zestaw bielizny. Najczęściej wykonane są z materiałów termicznych lub wełny, chociaż zdarzają się również komplety z jedwabiu czy kaszmiru. Zanim wybierzesz konkretny produkt, zastanów się, w jakiej bieliźnie dziecko będzie czuło się komfortowo – niektóre maluchy nie znoszą wełny, a niektóre sztucznie wytwarzanych tkanin. Ta sama zasada dotyczy wszystkich artykułów bieliźnianych – majtki czy podkoszulki dla dziecka powinny być przede wszystkim wygodne i nie krępować ruchów aktywnego malca.

Patrycja Karpińska

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Ubranka dla dzieci

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ubranka dla dzieci
Ubranka dla dzieci

Ubranka w pszczele wzory

Ubranka w pszczele wzory

Dzieci w ubraniach we wzorki Maluchy wyglądają uroczo w ubraniach we wzorki. *Źródło zdjęcia: materiały prasoweChłopiec w komplecie w pszczele wzory

Ubranka dla dzieci

Czy wiesz, jak dbać o zdrowie stóp twojego dziecka?

wiosennej kolekcji butów dla dzieci. Producent dziecięcego obuwia prowadzi akcję informacyjną dla rodziców, aby przybliżyć im problem (...) nieodpowiedniego doboru obuwia dla dzieci i udzielić praktycznych rad, jak...

Ubranka dla dzieci

Rozmiary butów dla dzieci

Rozmiary butów dla dzieci są szczególnie ważne, by chodzenie w zakupionym obuwiu było wygodne i nie sprawiało bólu. Wybór właściwego rozmiaru butów (...) dla malucha to sprawa niezwykle istotna i wcale niełatwa. Badania naukowe wykazują,...

Ubranka dla dzieci

Obuwie ortopedyczne dla dzieci

Podobnie jak dorośli, dzieci doświadczają wielu problemów ze stopami - są to m.in. ból pięt, choroba Haglunda-Severa czy płaskostopie (...) posiadających określone właściwości uzależnione od natury problemu zdrowotnego. Obuwie...

Ubranka dla dzieci

Wyprawka dla dziecka po porodzie

do szpitala. Kompletowanie wyprawki należy rozpocząć już w siódmym miesiącu ciąży, ponieważ dziecko może przyjść na świat w każdym momencie. Dlatego należy (...) zadbać o to, aby wszystko było już przygotowane i pod ręką. Co...

Ubranka dla dzieci

Ubrania dla dzieci

Ubrania dla dzieci

Kupowanie koszulek dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Największym problemem jest dopasowanie ubrań do wzrostu rozwijającego się malca i do jego upodobań.

Ubranka dla dzieci

Kombinezony dla dzieci

Ubranie malucha w kurtkę zimową lub kombinezon dla dzieci jest najlepszym sposobem na zapewnienie mu ciepła w mroźny dzień. Zimowe ubrania (...) dla dziecka występują w wielu rozmiarach i stylach, dlatego wybór najlepszego...

Ubranka dla dzieci

Sukienki dla dzieci

Sukienki dla dzieci są tak piękne, że mała dziewczynka wygląda w nich jak królewna z bajki. Obecnie sklepy z odzieżą dziecięcą oferują mnóstwo modeli (...) sukienek dla dzieci: wizytowe, balowe i do codziennego noszenia....