Trwa ładowanie...

Pomóżmy Natalce chorej na SMA

Natalka to pogodna dziewczynka, która choruje na rdzeniowy zanim mięśni (SMA). Choroba odbiera jej możliwość samodzielnego siadania, wstawania, czy przekręcenia się z boku na bok. Grozi także wystąpieniem niewydolności oddechowej.

Zobacz film: "Co należy wiedzieć na temat fizjologii dwulatka?"

Natalka cierpi na SMA
Natalka cierpi na SMA (Facebook)

Natalka urodziła się w lipcu ubiegłego roku, dostając 10 punktów w skali Apgar. Jednak w 5 miesiącu życia zaczęła być osłabiona. Po skończeniu roku życia zdiagnozowano u niej rdzeniowy zanik mięśni, który może doprowadzić do niewładu kończyń, a także niewydolności oddechowej.

Szanse na to, że dziewczynka będzie mogła samodzielnie usiąść, stawarza codzienna rehabilitacja ruchowa. Dla Natalki niezbędna jest także rehabilitacja oddechowa, które pomoże zapobiec albo opóźnić wystąpienie niewydolności oddechowej.

 5 znaków ostrzegawczych, które mogą świadczyć o autyzmie u dziecka
5 znaków ostrzegawczych, które mogą świadczyć o autyzmie u dziecka [6 zdjęć]

Autyzm dotyka około 1 proc. ludzi na świecie, według danych Centers for Disease Control and Prevention....

zobacz galerię

Niestety, sytuacja rodziny nie pozwala na sfinansowanie kosztownej rehabilitacji. Także zakup sprzętu ratującego życie Natalki i szanse na leczenie za granicą mogą być możliwe, tylko dzięki pomocy darczyńców. Rodzina prosi o pomoc w zbiórce pieniędzy.

Więcej informacji dostępnych jest na Facebooku.

 Wpłat na konto można dokonać poprzez wysłanie SMS na nr 75165 o treści POMOC 6437, a także poprzez strony:

http://www.fundacjaavalon.pl

https://pomagam.pl

 

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.