Pomóżmy Natalce chorej na SMA

Natalka to pogodna dziewczynka, która choruje na rdzeniowy zanim mięśni (SMA). Choroba odbiera jej możliwość samodzielnego siadania, wstawania, czy przekręcenia się z boku na bok. Grozi także wystąpieniem niewydolności oddechowej.

Natalka cierpi na SMA
Natalka cierpi na SMA (Facebook)

Natalka urodziła się w lipcu ubiegłego roku, dostając 10 punktów w skali Apgar. Jednak w 5 miesiącu życia zaczęła być osłabiona. Po skończeniu roku życia zdiagnozowano u niej rdzeniowy zanik mięśni, który może doprowadzić do niewładu kończyń, a także niewydolności oddechowej.

Zobacz film: "Jak twój maluszek rozwija się w brzuchu?"

Szanse na to, że dziewczynka będzie mogła samodzielnie usiąść, stawarza codzienna rehabilitacja ruchowa. Dla Natalki niezbędna jest także rehabilitacja oddechowa, które pomoże zapobiec albo opóźnić wystąpienie niewydolności oddechowej.

 5 znaków ostrzegawczych, które mogą świadczyć o autyzmie u dziecka
5 znaków ostrzegawczych, które mogą świadczyć o autyzmie u dziecka [6 zdjęć]

Autyzm dotyka około 1 proc. ludzi na świecie, według danych Centers for Disease Control and Prevention....

zobacz galerię

Niestety, sytuacja rodziny nie pozwala na sfinansowanie kosztownej rehabilitacji. Także zakup sprzętu ratującego życie Natalki i szanse na leczenie za granicą mogą być możliwe, tylko dzięki pomocy darczyńców. Rodzina prosi o pomoc w zbiórce pieniędzy.

Więcej informacji dostępnych jest na Facebooku.

 Wpłat na konto można dokonać poprzez wysłanie SMS na nr 75165 o treści POMOC 6437, a także poprzez strony:

http://www.fundacjaavalon.pl

https://pomagam.pl

 

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.