Pokój dla niemowlaka

Gdy na świat przychodzi dziecko, zmienia się wszystko. Mieszkanie, które staje się jego nowym domem również ulega wielu zmianom. W domu powstaje pokój dla malca. Nowy lokator jest bardzo wymagający, toteż przygotowanie jego pokoju to żmudna i trudna praca. Niezależnie od tego, jakiej wielkości będzie pokój naszego maluszka, należy dokładnie i starannie przemyśleć każdy jego szczegół.

Oświetlenie pokoju dziecięcego

Podczas urządzania pokoju dla maleństwa szczególną uwagę należy zwrócić na ostre światło, za którym dziecko nie przepada. Dzieje się tak, ponieważ noworodki nie widzą dobrze, a mimo to jasność nie jest ich ulubionym motywem. Nagłe rozświetlenie pokoju może sprawić, że dziecko się przestraszy i będzie płakać. Dlatego bardzo ważne jest, aby w pokoju dziecka nie instalować żarówek o dużej mocy. Bardzo przydatne będą też rolety lub żaluzje w oknach. Pomogą one regulować ilość słońca tak, aby maluch nie musiał się denerwować. Wymienione rzeczy mogą pomóc w przedłużeniu czasu spania dziecka, np. w południe. Rodzice, w celu zmniejszenia światła nad dzieckiem, bardzo często kupują łóżeczka z baldachimami, choć są one niepraktyczne. Ważna jest też lampka nocna, gdyż ma małą żarówkę, która będzie delikatnie oświetlała pokój w razie takiej potrzeby. Jest pomocna przy przewijaniu lub karmieniu dziecka. Istotne jest, aby w czasie zapalania dużego światła najpierw zapalić lampkę po to, aby nie było gwałtownego błysku i szoku dla dziecka.
Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju dziecka jest to, że noworodki lubią ciche dźwięki. Dlatego należy zadbać, aby wszystkie domowe urządzenia nie stresowały lub nie denerwowały malucha. Warto postarać się o wyciszenie wszystkich tych urządzeń, które się da. Do pokoju maleństwa można wstawić odtwarzacz, który podobno stymuluje rozwój dzieckapod warunkiem, że muzyka będzie cicha i spokojna. Szczególnie polecana jest muzyka klasyczna.

Polecane wideo:

Wilgotność powietrza i temperatura w pokoju dziecka

Warto też zwrócić uwagę na powietrze w pokoju, w którym przebywa dziecko. Trzeba dbać o odpowiednią wilgotność w mieszkaniu. Należy też wietrzyć dom w celu wyeliminowania zarazków. Jest to istotne, ponieważ nieodpowiednie powietrze może wywoływać katar lub inne infekcje. Bardzo przydatny jest higrometr - urządzenie do mierzenia wilgotności. Innym godnym polecenia urządzeniem jest nawilżacz powietrza. To sprzęt, który nawilża i oczyszcza powietrze. Istotną rzeczą są rośliny. Noworodki uwielbiają je, ale tylko w ciągu dnia. Zaletą roślin jest to, że jonizują one powietrze. Najlepszym kwiatkiem w pokoju niemowlaka będzie paproć nefrolepis. Roślina ta nawilża powietrze oraz rozkłada szkodliwe związki. Kolejna rzeczą jest temperatura otoczenia. Dziecko łatwo ulega przegrzaniu lub oziębieniu, dlatego idealną temperaturą jest 20-22°C. Tu niezbędny będzie termometr, który wskaże nam temperaturę, dzięki czemu będziemy mogli ją odpowiednio wyregulować. Niezbędnym meblem jest fotel. Jest on ważny ze względu na mamę, której będzie pomocny w karmieniu niemowlaka.

Sylwia Michalczyk, 2 miesiące temu

Dom

Komentarze

dyskusje na forum

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 2 miesiące temu

4
Artykuły Pokój dla niemowlaka
Pokój dla niemowlaka

Pokój dziecka

Pokój dziecka

Łóżeczko powinno być stabilne. Bezpieczne. Bez ostrych kantów, zadziorów, wystających śrub czy elementów, które łatwo mogą się odłamać. Wykończone ekologicznymi, nietoksycznymi i dopuszczonymi do takiego zastosowania farbami, bejcami, lakierami.

Pokój dla niemowlaka

Kolekcja Caramella z okazji narodzin Royal Baby

Kolekcja Caramella z okazji narodzin Royal Baby

Bajeczny wygląd pokoju urządzonego dzięki dodatkom Caramella. Pastelowe kolory z pewnością przypadną do gustu dziewczynkom. *Źródło zdjęć: materiały prasowe Poduszki dekoracyjne ozdobią każdy pokój.

Pokój dla niemowlaka

Pościel dla dziecka

Pościel dla dziecka

Łóżeczko niemowlaka jest zwykle udekorowane poduszkami, maskotkami, smoczkami i innymi przedmiotami. Specjaliści alarmują jednak, że te przedmioty są nie tylko zbędne, ale wręcz groźne dla zdrowia i życia dziecka.

Zakupy dla niemowlaka

Pokój dla dziecka - urządzanie

Pokój dla dziecka - urządzanie

W pokoju dziecięcym zawsze brakuje miejsca na przechowywanie rzeczy. Musimy więc pamiętać, by maksymalnie wykorzystywać przestrzeń.

Pokój dla ucznia

Pokój dla rodzeństwa

Pokój dla rodzeństwa

Rodzeństwo w jednym pokoju Nie zawsze każde dziecko może mieć swój oddzielny pokój. Czasami rodzeństwo musi zmieścić sie w jednym pomieszczeniu, nie zatracając jednocześnie swojej indywidualności.

Pokój dla ucznia

Funkcjonalny pokój dla dziecka

Funkcjonalny pokój dla dziecka

Urządzenie pokoju dla dziecka Pokój dla dziecka powien być przede wszystkim funkcjonalny i bezpieczny. Nie zapominajmy jednak o estetyce tego wnętrza, aby dziecko z przyjemnością spędzało tam czas.

Pokój dla ucznia

Fantazyjne meble dla dziecka

Fantazyjne meble dla dziecka

Oryginalny wystrój pokoju Dzieci uwielbiają fantazyjne meble, zabawki i inne przedmioty. Każdy maluch pokocha pokój z oryginalnym i kolorowym wystrojem.