Trwa ładowanie...

Nauczycielka osłupiała. Pokazała odpowiedź wzorowej uczennicy

Avatar placeholder
11.10.2023 14:48
Pokazała sprawdzian wzorowej uczennicy. Odpowiedź wprawiła nauczycielkę w osłupienie
Pokazała sprawdzian wzorowej uczennicy. Odpowiedź wprawiła nauczycielkę w osłupienie (East News / Twitter)

Sprawdziany wiedzy to część uczniowskiej rzeczywistości. W internecie regularnie pojawiają się zabawne odpowiedzi uczniów oraz reakcje nauczycieli. Scenariuszem jest samo życie, a ludzka kreatywność nie zna granic.

spis treści

1. Nauka szkolna

Za nami pierwszy miesiąc nauki w nowym roku szkolnym. To wystarczy, by do sieci trafiło wiele absurdalnych prac domowych, a także zadziwiających komentarzy uczniów i pedagogów. Tym razem internauci mogli zobaczyć zadanie sprawdzające wiedzę z języka polskiego. Jedna ze wzorowych uczennic najwyraźniej nie przygotowała się do klasówki. Jej odpowiedź oraz reakcja zaskoczonej nauczycielki rozbawiła użytkowników sieci.

2. Sprawdzian z języka polskiego

Nauczyciele systematycznie sprawdzają wiedzę swoich uczniów. Zazwyczaj zapowiadają dzień, w którym odbędzie się test wiedzy, innym razem organizują niezapowiedzianą kartkówkę. Nie wiemy, jak było w tym przypadku, ale jedno jest pewne - uczennica nie zdążyła się przygotować.

"Wyjaśnij, dlaczego Kochanowskiego można określić mianem humanisty" - brzmiała treść zadania z języka polskiego. Niestety dziewczyna nie miała wystarczającej wiedzy na ten temat. Zaczęła więc pisać, że jest on artystą. Później próbowała wymyślić coś jeszcze, ale zrezygnowała z tego pomysłu. Ostatecznie stwierdziła, że Kochanowski jest... nikim.

Zobacz film: "Cechy, które dziedziczymy po mamie"

Taka odpowiedź uczennicy, która do tej pory miała bardzo dobre oceny, wprawiła nauczycielkę w osłupienie. "Chyba tego się nie spodziewałam po zawsze wzorowej uczennicy" - napisała polonistka.

3. Syndrom wypalenia

O wypaleniu zazwyczaj mówi się w kontekście wypalenia zawodowego. Pojawia się ono u osób, u których występuje przeciążenie fizyczne i emocjonalne, a wykonywana praca wiąże się ze stresem. Tymczasem syndrom wypalenia może występować także u młodych ludzi. Przyczyną może być nadmiar obowiązków, presja, niezdrowa rywalizacja czy nadmierne napięcie związane ze szkolną nauką. To wszystko może doprowadzić do depresji.

Profesor Michael Schulte-Markwort posiada specjalizację z psychiatrii dzieci i młodzieży. Mężczyzna napisał książkę pt. "Wypalone dzieci", która porusza ten problem.

"Wypalenie dosięgło najmłodszych. Wyczerpane oraz depresyjne dzieci i młodzież ostatnimi laty wyzwoliły u mnie refleksję. Wypalone dzieci domagają się naszej uwagi i właśnie dlatego powstała ta książka" - stwierdza psychiatra.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze