Trwa ładowanie...

Napisała to na sprawdzianie. Komentarz katechetki zaskoczył wszystkich

Avatar placeholder
27.10.2022 12:06
Nauczycielka nie doceniła poczucia humoru uczennicy
Nauczycielka nie doceniła poczucia humoru uczennicy (Getty Images/ Twitter)

Nie od dziś wiadomo, że dzieci potrafią być bardzo kreatywne. Wiedzą o tym także nauczyciele, którzy czasem w trakcie sprawdzania prac swoich podopiecznych natykają się na zaskakujące odpowiedzi. Jakie musiało być zdziwienie katechetki, gdy zobaczyła nowatorskie podejście jednej z uczennic do tajemnic różańca świętego. Ciekawe czy autorka odpowiedzi próbowała przykryć niewiedzę poczuciem humoru, czy celowo nie potraktowała zadania poważnie.

Nietuzinkowe odpowiedzi na sprawdzianie z religii
Nietuzinkowe odpowiedzi na sprawdzianie z religii (Twitter)
spis treści

1. Nietypowy sprawdzian z religii

Humor z zeszytów szkolnych od dawna dostarcza rozrywki nie tylko nauczycielom. Uczniowie mogą wykazać się kreatywnością szczególnie w przypadku tzw. zadań otwartych. Wtedy nie są ograniczeni kilkoma podanymi odpowiedziami, tylko mogą puścić wodze fantazji. Coraz częściej ich nietuzinkowe odpowiedzi robią furorę w mediach społecznościowych. Tak było i tym razem.

Na twitterowym koncie "tumek_tomsky" opublikowano zdjęcie sprawdzianu z religii.

Z pozoru zadanie, które musieli wykonać uczniowie, nie było skomplikowane - nauczycielka poprosiła o wymienienie tajemnic radosnych, bolesnych i chwalebnych.

Jednak idziemy o zakład, że gdy katechetka konstruowała pytanie, nie spodziewała się tak oryginalnych odpowiedzi.

2. Nauczycielka nie doceniła poczucia humoru uczennicy

Z zamieszczonego w mediach społecznościowych zdjęcia dowiadujemy się, że tajemnice bolesne to: "ból głowy", "ból nogi", "ból zęba", "ból ręki" i gdy "wszystko boli". Czyżby części ciała się skończyły?

Zdaniem uczennicy tajemnice radosne to gdy: "dostanę 5", "wygram w totka", "wygram wycieczkę", "będę bogata", "będę szczęśliwa".

Na koniec przyszedł czas na tajemnice chwalebne. Według uczennicy mają one miejsce gdy: "chwali mnie mama", "chwali mnie tata", "chwali mnie siostra", "chwali mnie brat" i oczywiście gdy "chwali mnie pani".

Musicie przyznać, że uczennicy nie można odmówić inwencji twórczej. Pod odpowiedziami widnieje jeszcze krótka adnotacja: "Ze względu na to, że są to tajemnice, proszę o dyskrecję".

Niestety nie wiemy, czy odpowiedzi miały być jedynie żartem, czy uczennica próbowała przykryć niewiedzę poczuciem humoru, którego ewidentnie zabrakło nauczycielce sprawdzającej pracę. Na dole kartki widnieje ocena: "1+" oraz komentarz katechetki - "Boże...". Chyba że to ten "plusik" jest oznaką docenienia twórczej inwencji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze