Trwa ładowanie...

Pierwsza pomoc osobie tonącej

Utonięcia to problem każdych wakacji. Każdego roku w samej Polsce w ten sposób traci życie ponad 500 osób. Na szczęście wiele z nich można uratować, jeśli wiadomo, jak reagować. Dlatego każdy powinien znać podstawowe zasady pomocy osobie tonącej.

Zobacz film: "Pierwsza pomoc w rytmie Stayin' alive"

1. Pomóż osobie tonącej!

Akcje ratunkowe osoby tonącej są jednymi z najtrudniejszych, z którymi można się zmierzyć. Mimo to, każdy powinien znać podstawy, aby nie pozostawić osoby tonącej, lecz udzielić jej potrzebnej pomocy.

Na poniższej infografice znajduje się instrukcja, co należy zrobić w takiej sytuacji. Koniecznie się z nią zapoznaj i podaj dalej! Dzięki temu można uratować czyjeś życie.

Pomoc osobie tonącej
Pomoc osobie tonącej (eactive.pl)

Według statystyk znajdujących się na stronie internetowej Polskiej Policji, w czerwcu 2017 roku utonęło 48 osób, w maju 40 osób, a w kwietniu 20.

Zobacz także:

Inforgrafika powstała dzięki odziałowi wrocławskiego Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.