Trwa ładowanie...

5-letni chłopiec tonął w obecności innych osób. Nikt nie reagował. Materiał wideo z basenu

Wyobraź sobie, jak kilkuletni chłopiec kąpiący się w basenie zaczyna tonąć. Pomimo obecności wielu osób dookoła, nikt tego nie widzi. Chłopiec po krótkiej walce, zaczyna bezwładnie unosić się na wodzie. Nadal nikt tego nie zauważa przez pare minut. Trudno sobie to wyobrazić prawda? Niestety ta historia nie jest zmyślona.

Zobacz film: "Jak reanimować dziecko?"

Lato nadchodzi wielkimi krokami. W ciepłe dni, będziemy coraz częściej korzystali z wypoczynku nad wodą. Napotkamy znowu tłumy na plażach, nad jeziorami, ale również na basenach. Warto pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa dla nas samych i naszych dzieci.

Statystyki Policji mówią, że w ubiegłym roku tylko w czerwcu i lipcu utonęło 159 osób! Na utonięcie szczególnie narażone są dzieci. Wystarczy kilka sekund nieuwagi, aby mogło dojść do tragedii. Szczególnie te najmłodsze dzieci, trudniej oceniają sytuację i przez to nie dostrzegają zagrożeń jakie niesie woda.

Bardzo ważne jest, aby rodzice i inni opiekunowie, którzy wypoczywają nad wodą, nigdy nie spuszczali dzieci z oczu. Dobrze byłoby, aby dziecko było także zabezpieczone rękawkami do pływania oraz kółkiem.

Zobacz także:

Materiał wideo, który prezentujemy poniżej, pochodzi ze stycznia 2016 roku. Niestety jest cały czas aktualny i musi stanowić przestrogę dla nas wszystkich. Wideo pochodzi z monitoringu fińskiego basenu. Widać na nim, jak 5-letni chłopiec kąpie się w basenie w obecności wielu osób. Niestety matki nie było obok, przebywała wraz ze znajomymi w innym miejscu kompleksu basenowego. Chłopiec zaczął tonąć tuż przy innych ludziach, nikt nie zauważył.

(123rf.com)

Na szczęście udało się je odratować, ale było blisko tragedii. Matka za swoje zaniedbanie dostała wyrok 4 miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz karę finansową. Ktoś zapyta, gdzie byli ratownicy? Musieli tam być i pilnować bezpieczeństwa oczywiście. Prawda jest jednak taka, że przede wszystkim my sami mamy obowiązek zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci. Obecność ratowników od tego nie zwalnia. Warto o tym zawsze pamiętać.

Oto materiał wideo. Ostrzegamy, że są to treści dla ludzi o mocnych nerwach.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.