Trwa ładowanie...

Niesłysząca mama zdradza, jak z daleka rozpoznaje płacz dziecka

 Ewa Rosiecka
10.03.2023 09:00
Niesłysząca influencerka ujawnia technologie, dzięki którym "słyszy" płacz swojego dziecka
Niesłysząca influencerka ujawnia technologie, dzięki którym "słyszy" płacz swojego dziecka (East News, TikTok)

Niesłysząca influencerka opowiedziała na TikToku, w jaki sposób "słyszy" płacz swojego trzymiesięcznego malucha. Jak się okazuje, nowe technologie pomogają w opiece nad dzieckiem w niezwykły sposób.

spis treści

1. Niesłysząca matka znalazła sposób, aby usłyszeć dziecko

24-letnia Chayenne Clearbrook i jej partner - 28-letni Issac - nie słyszą. Kobieta udostępniła na TikToku film, na którym pokazuje, jak radzą sobie z opieką nad dzieckiem. Używają odbiornika, kołyski do łóżka, czujnika oraz monitora dla malucha, aby mieć pewność, że jest bezpieczne.

W USA jest ponad 56 milionów osób niesłyszących lub niedosłyszących. Tego rodzaju urządzenia są coraz bardziej popularne. Mogą pomóc w codziennej opiece nad dzieckiem.

 Cheyenna Clearbrook z rodziną
Cheyenna Clearbrook z rodziną (Instagram)

2. Jak działają te urządzenia?

Ich sposób działania jest dość prosty: wibrują i migają po wykryciu określonych dźwięków (w tym również dzwonka do drzwi i alarmu bezpieczeństwa).

Młoda mama na łamach "DailyMail" powiedziała:

- To całkowicie zmieniło nasze życie, naprawdę polegamy na tych urządzeniach w nocy. Są bardzo dokładne. Nie możemy sobie po prostu wyobrazić, jak wyglądałoby nasze życie bez urządzeń przeznaczonych dla osób niesłyszących”.

@cheyennaclearbrookxo My face just says it all 🤣 hey mamas, ya know that feeling right!! #momtok #firstimemom #momsoftiktok #signlanguage #deafmom #baby #asl #deaf ♬ original sound - Cheyenna Clearbrook

Chayenne i jej partner używają trzech produktów opracowanych przez jedną z firm opracowujących technologię dla osób niesłyszących.

Zobacz film: "Mały głos, wielka sprawa"

Zdalny odbiornik jest to przenośne urządzenie z ikonami na ekranie, które migają w zależności od odbieranego dźwięku. Młodzi rodzice mają odbiornik na dzwonek u drzwi, na telefon, płacz dziecka i kilka innych. Łączy się on z czujnikiem malucha, znajdującym się nie dalej niż pięć stóp. Czujnik wysyła sygnał do odbiornika, jeśli wykryje płacz. Wykrywa dźwięk w rzeczywistym czasie i wyłącza się, gdy maluch przestaje płakać.

Chayenne i jej partner cieszą się, że wiedzieli o tych urządzeniach, zanim ich córka się urodziła, dzięki czemu mogli spać spokojnie.

3. Kim jest niesłysząca influencerka?

Cheyenne Clearbrook to postać znana między innymi z reality show pt. "Deaf U", który ukazuje życie grupy niesłyszących i niedosłyszących studentów z Uniwersytetu Gallaudeta (prywatnej uczelni w Waszyngtonie dla studentów niesłyszących i niedosłyszących).

(East News, TikTok)

Clearbook tworzy obecnie zabawne treści dla swoich odbiorców na TikToku, pokazując, jak wygląda życie osoby niesłyszącej.

Ewa Rosiecka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze