Trwa ładowanie...

Nie wiedziały, że się urodziły. Niesamowite nagranie podbiło Internet

 Anna Klimczyk
15.03.2022 10:57
Nie wiedziały, że się urodziły. Niesamowite nagranie podbiło internet
Nie wiedziały, że się urodziły. Niesamowite nagranie podbiło internet (YouTube)

Więź między bliźniętami określana jest często jako magiczna. Takie dzieci niezaprzeczalnie łączy wyjątkowa i silna relacja. Świadczy o tym filmik, na którym widzimy chłopczyka i dziewczynkę w uroczym uścisku. Dzieci przytulają się tak, jakby nie wiedziały, że już przyszły na świat. Ponadto położna zdradza swój sekret na udaną pierwszą kąpiel noworodka.

spis treści

1. Nagranie zdobyło miliony wyświetleń

Nagranie, chociaż ma już parę lat, odbiło się w Internecie szerokim echem. Filmik na platformie YouTube zyskał prawie 50 milionów wyświetleń i masę pozytywnych komentarzy.

Nie wiedziały, że się urodziły. Niesamowite nagranie podbiło Internet
Nie wiedziały, że się urodziły. Niesamowite nagranie podbiło Internet (YouTube)
Zobacz film: "Odporność a COVID-19. Jak działa laktoferyna?"

Bohaterami wideo są francuskie bliźnięta urodzone w 2013 roku. Podczas pierwszej kąpieli po narodzinach, dzieci przytulają się i czule głaszczą, tak jakby wciąż znajdowały się w łonie matki.

Autorką filmiku jest polska położna Magdalena Borowska. Jak sama mówi:

- Kąpiel bliźniaków nagrałam całkowicie przypadkowo, w czasie pracy.

Na filmiku widzimy też położną Sonię Rochel:

- Chciałam stworzyć maluchom warunki jak najbardziej podobne do tych, które miały w brzuchu mamy, odtworzyć wody płodowe, w których dzieci przebywały przez kilka miesięcy - tłumaczy Sonia, która kąpała bliźnięta.

Kobieta nie ukrywa, że nie spodziewała się zainteresowania, jakie nagranie wywołało w sieci:

- Jestem zaskoczona popularnością nagrania. Gdy wrzucałam je do Internetu, myślałam, że obejrzy je kilka osób. Popularność przerosła moje wszelkie oczekiwania. Mama dzieci również jest bardzo zaskoczona i szczęśliwa, że jej pociechy stały się tak sławne tuż po urodzeniu.

Nagranie może być też doskonałym źródłem wiedzy. Obrazuje, jak mogą zachowywać się dzieci w łonie matki.

2. Niezwykła metoda kąpania noworodków

Thalasso Baby Bath to rewolucyjna metoda kąpieli noworodka. Polega na delikatnym masowaniu i głaskaniu, niemal całkowicie zanurzonych noworodków w wodzie (łącznie z oczkami), tak, aby poza lustrem wodą znajdowały się jedynie usta i nosek, by dziecko mogło swobodnie oddychać. Kąpiel trwa ok. 10-15 minut i nie używa do tego żadnych kosmetyków. Thalasso Baby Bath jest przeznaczone dla maluchów w wieku poniżej dwóch miesięcy i jej celem jest odtworzenie warunków z łona matki.

Pomysłodawczynią tej techniki jest Sonia Rochel. Kobieta przestrzega rodziców, aby na własną rękę nie stosowali tej metody, gdyż brak wprawy, może narazić maluszka na niebezpieczeństwo.

3. Pierwsza kąpiel noworodka

Pierwsza kąpiel to jedno z największych wyzwań dla świeżo upieczonych rodziców. Towarzyszą jej obawy i niepewność. Jednak nie ma powodu do niepokoju, jeśli rodzice poznają kilka kluczowych zasad, to szybko wieczorne kąpiele staną się prawdziwą przyjemnością zarówno dla nich, jak i dla dziecka.

Przez pierwsze tygodnie warto kąpać dziecko w przegotowanej wodzie. Nie powinna być ona ani za ciepła, ani zbyt chłodna, optymalnie jest to 37°C. Warto zaopatrzyć się w pływający termometr, na którym temperatura komfortowej kąpieli jest wyraźnie zaznaczona.

Do mycia twarzy wykorzystujemy wacik namoczony w przegotowanej wodzie, bez mydła. Każde oczko przemywamy oddzielnym, sterylnym gazikiem nasączonym solą fizjologiczną, przesuwając go od skroni w stronę noska. Małżowiny uszne czyścimy mokrą watą, a jeszcze lepiej specjalnymi szerokimi patyczkami dla niemowląt. Watka może zostawiać "włoski". Nie wolno używać tradycyjnych patyczków do uszu, a tym bardziej wsadzać ich do środka ucha.

Do mycia używamy tylko mydła przeznaczonego dla niemowląt, bezzapachowego i niewywołującego alergii. Po kąpieli ciało noworodka można nasmarować oliwką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze