Trwa ładowanie...

Kim był zmarły syn O'Connor? W liście pożegnalnym zostawił życzenie

Avatar placeholder
27.07.2023 13:28
Sinéad O’Connor nie żyje. W 2022 r. przeżyła ogromną tragedię
Sinéad O’Connor nie żyje. W 2022 r. przeżyła ogromną tragedię (Facebook )

W środę (26 lipca) media obiegła informacja o śmierci Sinéad O’Connor. Irlandzka wokalistka miała 56 lat. Przyczyna jej śmierci nie została podana do publicznej wiadomości. W 2022 r. gwiazda przeżyła ogromną tragedię. Jej syn odebrał sobie życie.

spis treści

1. Sinéad O’Connor nie żyje

Wiadomość o śmierci Sinéad O’Connor przekazał portal dziennika "Irish Times". Piosenkarka zmarła w wieku 56 lat.

"Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście naszej ukochanej Sinéad. Jej rodzina i przyjaciele są zdruzgotani i proszą o prywatność w tym bardzo trudnym czasie" - poinformowali bliscy artystki w oświadczeniu, które podała irlandzka telewizja RTÉ.

Zobacz film: "Matka ocaliła życie dziecka dzięki informacjom z sieci"

O’Connor zadebiutowała w latach 80. w zespole In Tua Nua. Karierę solową rozpoczęła w 1986 roku płytą "The Lion and the Cobra". Jednak największy rozgłos zyskała po wydaniu drugiej płyty zawierającej utwór "Nothing Compares 2 U", napisany przez Prince’a.

Wokalistka osierociła troje dzieci. Zmarła 18 miesięcy po śmierci syna, z którą nie mogła się pogodzić.

Shane zmarł w zeszłym roku w wieku 17 lat. Media informowały, że popełnił samobójstwo.

Shane O'Connor
Shane O'Connor (Facebook )

Wcześniej nastolatek przebywał w szpitalu psychiatrycznym w związku z próbami samobójczymi, które wcześniej podejmował. Kilka dni przed tragedią został uznany za zaginionego po tym, jak uciekł z prywatnego oddziału szpitala w Dublinie.

8 stycznia 2022 r. piosenkarka poinformowała o jego śmierci.

"Mój piękny syn, Nevi'im Nesta Ali Shane O'Connor, światło mojego życia, postanowił dziś zakończyć swoją ziemską walkę i jest teraz już z Bogiem. Niech spoczywa w pokoju i niech nikt nie idzie za jego przykładem. Moje dziecko. Tak bardzo cię kocham" - napisała na Twitterze.

2. Bardzo przeżyła śmierć syna

Piosenkarka miała żal do personelu szpitala. Zarzucała im zaniedbania i nie mogła zrozumieć, dlaczego pozwolili, by jej syn uciekł z placówki.

"Jestem głęboko świadoma, że zawiodłam swoje dziecko. [...] Ja oraz wszyscy inni, którzy niech na zawsze pozostaną publicznie bezimienni. Wiemy, kim jesteśmy. Zawiedliśmy go" - napisała na Twitterze.

"Zgadnij, gdzie mój syn nauczył się robić pętlę, na której się powiesił? Kiedy próbował jej tydzień temu, powiedział mi, że uczył się, jak ją zrobić na komputerze w szpitalu psychiatrycznym dla dzieci, gdzie był leczony" - dodała.

17-letni Shane zostawił po sobie list pożegnalny, w którym wyraził swoją wolę odnośnie własnego pogrzebu. Sinéad O’Connor podkreśliła, że jej zmarły syn był wyznawcą hinduizmu. W związku z tym w jego ostatnim pożegnaniu uczestniczyli wyłącznie jego rodzice.

"Dla waszej informacji, Shane był wyznawcą hinduizmu, więc na pogrzebie obecni będą jedynie jego matka i ojciec. Taka prośba znalazła się również w jego liście pożegnalnym. Jeśli zechcecie coś przesłać do szpitalnej kostnicy, prześlijcie kwiaty lub przedmioty związane z hinduizmem" - napisała na Twitterze.

Piosenkarka nie mogła pogodzić się ze śmiercią syna.

"Postanowiłam podążać za moim synem. Nie ma sensu żyć bez niego. Rujnuję wszystko, czego się dotknę. Zostałam tu tylko dla niego. A teraz już go nie ma. Zniszczyłam swoją rodzinę. Moje dzieci nie chcą mnie znać. Jestem gów...ną osobą. A wy wszyscy myślicie, że jestem wspaniała tylko dlatego, że umiem śpiewać. Nie jestem" - napisała gwiazda w mediach społecznościowych.

3. Gdzie szukać pomocy w kryzysowych sytuacjach?

Zawsze możesz poprosić o pomoc, dzwoniąc na te numery:

  • Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego Fundacji Itaka bezpłatna infolinia 800 70 2222, email: porady@liniawsparcia.pl, www.liniawsparcia.pl,

  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: 116 11 1, www.116111.pl,

  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia": 800 12 00 02, www.niebieskalinia.org,

  • Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci: 800 100 100, www.800100100.pl,

  • Telefon wsparcia po stracie bliskich Fundacji Nagle Sami: 800 108 108, www.naglesami.org.pl,

  • Kryzysowy Telefon Zaufania (dla dorosłych): 116 123, www.116123.edu.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze