Trwa ładowanie...

Młodszy bliźniak jest tym starszym. Jak to możliwe?

 Ewa Rycerz
15.11.2016 08:51
Samuel i Ronan urodzili się 6 listopada.
Samuel i Ronan urodzili się 6 listopada. (Facebook.com)

Samuel i Ronan są bliźniakami. Choć Samuel urodził się pierwszy, rodzice zastanawiają się, czy faktycznie starszy nie jest Ronan. Jak to możliwe?

1. Niesamowita historia

Emily i Seth Peterson powitali swoich synów na świecie nocą, podczas której zmienia się czas z letniego na zimowy. Samuel urodził się w niedzielę o godz. 1:39 w nocy. Ronan – 31 minut później, o 2.10.

Przeczytaj koniecznie

Właśnie o godzinie 2 nastąpiła zmiana czasu. Na tej też podstawie jako oficjalną godzinę urodzenia chłopca do książeczki zdrowia dziecka pielęgniarki wpisały 1:10. A to oznacza, że chłopiec, który urodził się później – jest starszy od brata, który na świat przyszedł wcześniej.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"
Ronan i Samuel są wzajemnie od siebie starsi / facebook.com
Ronan i Samuel są wzajemnie od siebie starsi / facebook.com
  • Tak czułem, że moi chłopcy urodzą się dokładnie w nocy, gdy będziemy zmieniać czas – żartuje Seth Peterson, tata bliźniąt.

  • To pierwszy taki przypadek w ciągu mojej 40-letniej kariery – dodaje Deb Totten, pielęgniarka w Cape Cod Maternity Hospital, gdzie na świat przyszli nietypowi bliźniacy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.