Trwa ładowanie...

Matka z dziećmi próbowała przekroczyć polską granicę. Maluchy były w ciężkim stanie

Grupa imigrantów z Rosji przedostała się przez polską granicę w Bieszczadach. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. **Nielegalni imigranci to matka w ciąży oraz czwórka jej małych dzieci, które zostały przewiezione do szpitala z powodu złego stanu zdrowia.

Zobacz film: "HydePark: Napływ imigrantów"

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Przemyślu dokonali zatrzymania imigrantów z Rosji, którzy chcieli nielegalnie przekroczyć granicę. Identyfikacja wykazała, że to obywatelka Rosji pochodząca z okolic Kurska. Kobieta jest w 5 miesiącu ciąży i podróżowała z czwórką dzieci. Dzieci mają: rok, 2, 5 oraz 10 lat. Rodzina musiała być pilnie przewieziona do szpitala, ze względu na zły stan zdrowia.

Zobacz także:

Major Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej powiedziała: ''W tym miejscu, aby dostać się z Ukrainy do Polski, trzeba pokonać górne źródła Sanu. W nocy, kiedy rodzina wędrowała przez granicę, temperatura powietrza w Bieszczadach spadła do 8 stopni Celsjusza, wiał wiatr i padał deszcz. Po przejściu źródeł Sanu, Rosjanie byli przemoczeni, wyziębieni i głodni. W lesie próbowali rozpalić ognisko, ale ze względu na dużą wilgotność powietrza to się nie udało''.

(bieszczadzki.strazgraniczna.pl)

Dzieci miały gorączkę i objawy zaawansowanej choroby. Rodzinie została udzielona pierwsza pomoc na miejscu zatrzymania, a następnie została przewieziona do szpitala w Ustrzykach Dolnych. Po przejściu badań i leczeniu, rodzina imigrantów została przetransportowana do Ośrodka dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Trwa ustalanie przez służby celu podróży oraz okoliczności, które skłoniły rodzinę do tak ryzykownej podróży.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.