Trwa ładowanie...

Matka apeluje: życie jest za krótkie, by nieustannie odmawiać swojemu dziecku

Jesteś rodzicem? Najprawdopodobniej jednym z najczęstszych słów, które mówisz do swojego dziecka każdego dnia jest: "nie!". Bo chce kolejną zabawkę, drugą bajkę na YouTube i inną sukienkę. Maluchy mają wiele wymagań, co może doprowadzić do zdenerwowania rodziców. Warto jednak uświadomić sobie, jakie znaczenie dla dziecka ma zwykłe "tak".

Zobacz film: "Jak być asertywnym?"
spis treści

1. Chcę różowe włosy!

Ubiegłego lata dziesięcioletnia wówczas Nevaeh poprosiła swoją mamę o to, by zgodziła się zafarbować jej włosy na różowo. Kobieta odmówiła dziecku. Dziewczynka pojechała więc na obóz bez wściekłego różu na głowie. Była niepocieszona.

Rachel zafarbowała córce włosy na różowo
Rachel zafarbowała córce włosy na różowo (Facebook @rachel.broderick.75)

"Kilka dni później na obozie był pokaz z użyciem ognia. Coś poszło nie tak i Nevaeh została dotkliwie poparzona..." - opisuje na Facebooku Rachel Carpenter, matka dziewczynki.

Sprawdź też:

Mama ostrzega rodziców przed ibuprofenem. Jej dziecko wylądowało w szpitalu

Ponad 70 proc. ciała dziewczynki doznało uszkodzeń. Rodzina nie wiedziała nawet, czy Nevaeh przeżyje.

"To były długie trzy miesiące. Nevaeh przeszła niezliczone operacje, a potem był okres regeneracji" - dodaje Rachel. Na szczęście dziewczynka doszła do formy. O tym, co przeżyła, zdradzają tylko liczne blizny na ciele. Po tych dramatycznych chwilach, kobieta postanowiła zmienić życie swojej rodziny.

W tym roku, gdy jej córka poprosiła o zafarbowanie włosów na różowo, zgodziła się. "Życie jest za krótkie, by ciągle odmawiać" - dodała.

11-latka cieszy się ze swoich różowych włosów
11-latka cieszy się ze swoich różowych włosów (Facebook @rachel.broderick.75)

To doświadczenie nauczyło kobietę jednego. "Nigdy nie wiesz, ile czasu ci pozostało. Zgadzaj się na więcej" - komentuje.

O swojej córce Rachel mówi: "Jest niesamowita. Przeszła więcej niż każdy dorosły, jakiego znam. Mogę powiedzieć nawet, że poradziła sobie lepiej niż ja, gdybym była w takiej sytuacji".

Zobacz również:

Naturalne produkty, które działają jak panthenol

Nie wiemy, co przyniesie jutro. Czasami zwykłe "tak" dla naszych dzieci jest tym, czego najbardziej potrzebują. One muszą zachowywać się jak dzieci, nie jak dorośli!

Doświadczać życia, mieć różnego rodzaju przygody a, jeśli chcą, nawet różowe włosy. Nasz pobyt tutaj składa się z momentów. Sprawmy, że będziemy wspominać je z uśmiechem na ustach.

Powiedz swojemu dziecku "tak", zamiast kolejny raz go zniechęcać
Powiedz swojemu dziecku "tak", zamiast kolejny raz go zniechęcać (Facebook @rachel.broderick.75)

Łatwo powiedzieć dziecku "nie", gdy chce z nami porysować lub setny raz posłuchać tej samej piosenki. Jako rodzice często tracimy siły. Pamiętajmy jednak, że "tak" może dać więcej radości – nie tylko maluchom, ale i nam samym.

Pofarbowała 2-letniej córce włosy na różowo. “Powinni jej ograniczyć prawa rodzicielskie”
Pofarbowała 2-letniej córce włosy na różowo. “Powinni jej ograniczyć prawa rodzicielskie” [5 zdjęć]

Charity Grace LeBlanc to mama 2-letniej dziewczynki. Stała się znana po tym, jak pomalowała córce włosy

zobacz galerię

Carpenter zdaje sobie sprawę z tego, że dzieci potrafią być nieznośne. Każdego dnia wystawiają naszą cierpliwość na próbę, coraz bardziej irytując swoim zachowaniem. Nie krzyczmy, weźmy je w ramiona i przytulmy. Niech wiedzą, że są kochane.

"Życie jest tak nieoczekiwane. Nikt nam nie obieca, że jutro nadejdzie. Sprawiaj radość swoim dzieciom, pozwól im żyć! Nie musisz nikomu udowadniać, że twoje decyzje w wychowaniu są dobre, tak długo, jak twój maluch jest zdrowy i szczęśliwy" - dodaje Rachel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza