Trwa ładowanie...

Zostań wróżką ognia - niebezpieczna gra w internecie

 Magdalena Bury
12.03.2017 10:12
Jedna z ofiar niebezpiecznej gry została poparzona
Jedna z ofiar niebezpiecznej gry została poparzona (Youtube)

Niewiele trzeba, by stać się wróżką ognia. Wystarczy, że w nocy włączysz gaz w kuchence, wypowiesz magiczne zaklęcie, a następnie pójdziesz słodko spać. Właśnie do tego zachęcają twórcy gry samobójczej, która krąży w sieci. Są już pierwsze ofiary. Zdaniem policji za wirus odpowiedzialni są profesjonaliści.

1. W to wierzą małe dzieci

Rosyjska policja prowadzi śledztwo dotyczące instrukcji „Jak stać się wróżką ognia”, która obiegła niedawno całą sieć. W „grze” znajdziemy sposób na to, jak za pomocą magii stać się postacią z bajki. O dostępnej w internecie instrukcji zawiadomili przerażeni rodzice.

10 największych błędów wychowawczych, którymi krzywdzisz swoje dziecko
10 największych błędów wychowawczych, którymi krzywdzisz swoje dziecko [11 zdjęć]

Wychowanie dziecka to bardzo skomplikowany proces, który wymaga od rodzica przemyślanych decyzji. W

zobacz galerię

Tragiczna w skutkach zabawa stworzona została na wzór popularnej wśród dzieci animacji „Winx Club – Szkoła czarownic”. I właśnie dlatego tak wiele osób dało się na nią nabrać. Wiele małych dziewczynek, jak również chłopców uwierzyło, że po włączeniu kuchenki gazowej i powtórzeniu magicznych słów staną się wróżkami ognia. Pięcioletnia Sofia Jeżowa, podczas wykonania poszczególnych punktów z instrukcji została poważnie poparzona.

Zobacz film: "Wybór odpowiedniego przedszkola"

Przeczytaj także

W poście opublikowanym w internecie czytamy: „O północy, kiedy wszyscy będą już spali, wstań z łóżka, przejdź po swoim pokoju trzy razy, a następnie wypowiedz magiczne słowa: Czarodziejki Alfea, małe słodkie wróżki, dajcie mi siłę, proszę!

Potem po cichu idź do kuchni - tak, żeby nikt cię nie zauważył. W przeciwnym razie magia słów zniknie. Odkręć wszystkie cztery palniki na kuchence gazowej.

Następnie idź spać. Magia gazu od razu do ciebie przyjdzie. Będziesz nim oddychać przez całą noc. O poranku, kiedy się obudzisz, wypowiedz słowa: Dziękuję Wam czarodziejki Alfea. Stałam się wróżką. Od tej pory będziesz prawdziwą wróżką ognia.”

Jedna z ofiar samobójczej gry została poważnie poparzona
Jedna z ofiar samobójczej gry została poważnie poparzona (Youtube)

2. Rodzaj gry samobójczej

Jak ostrzega Irina Minina, jedna ze śledczych, instrukcja dostępna w internecie może być czymś w rodzaju gry samobójczej. Trwają poszukiwania autorów postu. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej uważa, że ich prawdziwym celem jest zwyczajne wzbudzenie paniki wśród rodziców. Policja jest przekonana, że „gra” jest tworem profesjonalistów.

Tylko w jednej z wyszukiwarek internetowych stosowanych w Rosji internauci wpisywali hasło „jak stać się wróżką” kilkadziesiąt tysięcy razy. To pokazuje, jak wielki odsetek dzieci daje się nabrać na tego rodzaju posty.

Taki wirus, nawiązujący do bajkowych czarodziejek, krąży w sieci
Taki wirus, nawiązujący do bajkowych czarodziejek, krąży w sieci (Youtube)

– Obudziłam się w nocy i poczułam silny zapach gazu. Widziałam, jak moja siedmioletnia córka opuszczała kuchnię i szła prosto do swojego pokoju. Okazało się, że przeczytała o tym w internecie. Miała iść do kuchni wtedy, kiedy wszyscy będą spać, włączyć palniki w kuchence. Gdybym nie poczuła gazu, nasza ośmioosobowa rodzina nie obudziłaby się rano – mówiła mediom jedna z matek.

Na sytuację zareagowała firma „Rainbow”, która jest odpowiedzialna za markę Winx Club w social mediach w całej Rosji: „Rainbow” głęboko ubolewa nad rozpowszechnianiem materiałów ze znakiem Winx Club zawierającymi instrukcję popełnienia samobójstwa. Firma, której produkty mają na celu promowanie dobra wśród dzieci, jest wstrząśnięta tego rodzaju informacjami.

Trwają poszukiwania autorów przerażającego postu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze