Trwa ładowanie...

Manicure u niemowlaka? To już stało się faktem

 Anna Krzpiet
22.05.2017 13:58
Manicure u niemowlak
Manicure u niemowlak (Instagram/123rf)

Wśród inspirujących zdjęć pięknych fryzur, stylizacji, czy makijaży, które umieszcza na swoim Instagramie użytkowniczka @jocllet, można odnaleźć zdjęcie rączki niemowlęcia z manicure. Internauci nie kryją oburzenia. Czy znów przekroczono granice?

1. Paznokcie w szpic na niemowlęcej ręce

Na malutkiej rączce widać spiłowane w szpic paznokcie. Nie dość, że nie wygląda to dobrze i estetycznie na dłoni maluszka, to jeszcze, co podkreślają szczególnie rodzice, jest bardzo niebezpieczne.

Dziecko, w każdej chwili, może się zadrapać, lub zwyczajnie zrobić sobie krzywdę – zaczepić się, złamać paznokieć, wsadzić palec w oko. Zdarzyć się może wszystko. Ilość bakterii, która gromadzi się pod takim paznokciem jest także niebezpieczna, a dzieci w tym wieku, często przykładają dłonie do ust.

Choć w sklepach możemy kupić zestawy o nazwie "manicure dla dzieci", nie oznacza to, byśmy zapuszczali dziecku paznokcie i piłowali je jak u dorosłej kobiety. Taki zestaw służy do obcinania paznokci u maluchów, wypiłowania ich tak, aby dziecko było bezpieczne i nie zrobiło sobie krzywdy.

Zobacz film: "Seksuolog: "Malowanie sześciolatek, doczepianie włosów? to seksualizacja dzieci!""
@jocllet i manicure niemowlaka
@jocllet i manicure niemowlaka (Instagram)

2. Szpilki, manicure dla niemowląt, co następne?

Dzisiejszy rynek oferuje nam wiele gadżetów dla naszych pociech. Ostatnio głośno było o firmie Pee Wee Pumps, która wyprodukowała szpilki dla niemowląt. Gdzie jest granica i kiedy można ją przekroczyć?

Zdania są podzielone. Wśród rodziców znajdują się zarówno zwolennicy przebierania i stylizowania dzieci, jak i przeciwnicy, którzy głośno sprzeciwiają się takim działaniom.

Zobacz także:

Także psychologowie podkreślają, że zbyt wczesna seksualizacja dzieci rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie i na każdym kroku. Chyba jednak jako rodzice powinniśmy zapewnić komfort i bezpieczeństwo naszym dzieciom, nie zaś spełniać swoje zachcianki i traktować dziecko jak lalkę.

Na wszystko przyjdzie czas, dlatego tak przebierajmy swoje dzieci i róbmy im takie zdjęcia, by po latach nie usłyszeć "Mamo, tato, co ze mną wtedy zrobiliście?!”. O dziwo, zdjęcie to ma już ponad 10 tys. lajków. A wy, co o tym myślicie?

3. Pielęgnacja paznokci u dziecka

Owszem, o rączki i paznokcie malucha trzeba dbać! Narzędzia do tego przeznaczone, często są odpowiednio wyprofilowane, by ułatwić to zadanie rodzicom. Ponadto paznokcie u dziecka najlepiej obcinać po kąpieli. Kąpiel sprawi, że płytka paznokcia oraz skóra wokół niego będzie miękka. Pomoże też lepiej poradzić sobie z częstym i nierzadko bagatelizowanym problemem wrastających paznokci. Wrastanie paznokci może oznaczać dla dziecka nie tylko ból, ale również utrudniać naukę chodzenia.

Przeczytaj koniecznie:

Mamy także martwią się , gdy zauważą u dziecka rozwarstwiające się paznokcie. Taki stan rzeczy może oznaczać niedobór cynku, którego warto dostarczyć organizmowi wraz z chudym, rybą, jajkami.

Co wygląd paznokci mówi o stanie zdrowia?
Co wygląd paznokci mówi o stanie zdrowia? [7 zdjęć]

Paznokcie mogą lekko pożółknąć na skutek częstego malowania kolorowymi lakierami. Możesz tego uniknąć

zobacz galerię

Oprócz cynku podobną rolę pełni krzem, który znajdziemy w sałacie, pietruszce, szpinaku i produktach zbożowych z pełnego przemiału. Trzeba pamiętać, że dobra i wartościowa dieta naszego dziecka to zdrowie i dobre samopoczucie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze