Trwa ładowanie...

Małe dziecko zostawione w samochodzie podczas upału. Przechodnie postanowili zareagować

Przypadkowi przechodnie zauważyli dziecko, które było zamknięte w nagrzanym aucie. Nie dawało oznak życia. Postanowili zareagować i mu pomóc. Prezentujemy poniżej materiał wideo nagrany podczas akcji.

Zobacz film: "Dziecko zamknięte w nagrzanym samochodzie. Zobacz, co robić"

Wydarzenie miało miejsce 18 sierpnia 2017 r. w zachodniej części Ukrainy. Od pewnego czasu trwały tam upały. Tamtego dnia po południu termometr wskazywał ponad 30 stopni w cieniu. Przechodnie, którzy chcieli pomóc, nie widzieli w pobliżu właściciela auta i opiekuna dziecka.

Zobacz także:

Postanowili wybić szybę, ponieważ mieli świadomość zagrożenia dla życia dziecka. Zostało ono wyciągnięte i zaniesione do pobliskiego budynku. Nie wiadomo, co się stało dalej z dzieckiem, czy jest zdrowe. Nie wiemy także, dlaczego opiekun pozostawił małe dziecko w samochodzie.

Jak kiedyś dzieci spędzały wakacje?
Jak kiedyś dzieci spędzały wakacje? [5 zdjęć]

Mają fidget spinnery, tablety i smartfony. Przynajmniej raz w roku jeżdżą z rodzicami na wakacje all...

zobacz galerię

Przed nami mogą być jeszcze gorące dni. W taką pogodę łatwo jest narazić organizm na niebezpieczeństwo przegrzania. Niestety, ten problem jest cały czas obecny, pisaliśmy niedawno o podobnej sytuacji w naszym kraju. Pamiętajmy o tym śmiertelnym zagrożeniu.

W przypadku przebywania w nagrzanym aucie uchylenie okna w niczym nie pomoże. Auto nagrzewa się w krótkim czasie nawet do 60-80 stopni Celsjusza. W przypadku uchylenia okna temperatura wewnątrz sięgnie około 40-50 stopni. Nadal zagraża to życiu osób znajdujących się w środku.

Jeżeli widzimy osoby lub zwierzęta przebywające w samochodzie podczas gorącego dnia, należy rozejrzeć się za właścicielem samochodu. Jeśli nie ma go w pobliżu, trzeba zachować się tak jak osoby z materiału wideo, który zaprezentowaliśmy. Oczywiście należy też wezwać pogotowie ratunkowe. W ten sposób możemy uchronić czyjeś życie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.