Trwa ładowanie...

Leżaczki dla dzieci

Leżaczki dla dzieci pomagają świeżo upieczonym rodzicom w uspokojeniu i uśpieniu malca , a kołysanie mebelka zapewnia dziecku rozrywkę, podczas gdy rodzice muszą zająć się innymi obowiązkami. Tak jak w przypadku pozostałych akcesoriów i zabawek dla dzieci , przy wyborze idealnego dziecięcego leżaczka należy zachować ostrożność i zwrócić uwagę na konkretne właściwości produktu zwiększające bezpieczeństwo kołyszącego się dziecka. Jak wybrać najlepszy leżaczek i bezpiecznie używać tego typu akcesoriów dla dzieci ?

Zobacz film: "Poznaj fakty o rozwoju dwulatka"

1. Zakup leżaczka dla dzieci Leżaczki umieszczone na wytrzymałej i szerokiej podstawie zapewniają dużo wyższy poziom bezpieczeństwa pociechy niż akcesoria wyposażone w delikatne, wąskie nóżki. Szeroka podstawa leżaczka zbudowana z solidnego materiału uniemożliwia przewrócenie się produktu w czasie kołysania dziecka. Przeważnie klienci mogą wypróbować sprzęt przed dokonaniem zakupu, warto więc ustawić wybrany model na podłodze i pod lekkim naciskiem ręki przechylać go we wszystkie możliwe strony. Leżaczek powinien stać solidnie na płaskiej powierzchni. Jeżeli jednak podczas testu dany model się przewróci, należy drugi raz rozważyć zakup tego konkretnego produktu.

Bezpieczne leżaczki dla dzieci powinny posiadać podstawę zaopatrzoną w powierzchnię antypoślizgową z gumy, dzięki której można spokojnie ustawić mebelek nawet na śliskiej posadzce. Ważne również, aby leżaczek nie posiadał żadnych otworów i szpar, w które zmieszczą się paluszki dziecka, ponieważ ciekawski malec może zrobić sobie krzywdę.

Producenci leżaczków dla dzieci często wyposażają swoje produkty w elementy takie jak uprzęże czy pasy bezpieczeństwa obejmujące talię dziecka. Zamiast pasów zabezpieczających lepiej wybrać model z uprzężą przypinaną w okolicy krocza, która lepiej utrzyma dziecko w leżaczku. Dziecko korzystające ze sprzętu posiadającego pasy może ześlizgiwać się z siedzenia, a nawet wypaść z leżaczka. Poza tym maluch zsuwający się ku podłodze może zaczepić szyją o pas zabezpieczający, co skutkuje zakrztuszeniem.

2. Bezpieczny leżaczek dla dzieci

Podczas zakupów należy sugerować się informacjami o leżaczku zamieszczonymi przez producenta. Wiele modeli stworzono dla dzieci poniżej 10 lub 14 kg. Niektóre akcesoria przeznaczone są dla maluchów, które nie osiągnęły pewnego stopnia rozwoju, np. nie podnoszą główki lub nie przekręcają się samodzielnie na drugą stronę. Ważne jest, aby obserwować dziecko znajdujące się w leżaczku. Dzięki temu można zauważyć wszelkie problemy, które pojawią się w trakcie użytkowania urządzenia.

Leżaczek dla dziecka należy ustawić na płaskiej powierzchni – najlepiej na podłodze. Produkt nigdy nie powinien znajdować się na stole, czyli na wysokości. Poza tym, akcesoria dla malucha ustawiamy z dala od kaloryferów, ogrzewaczy powietrza, sznurków od żaluzji, kominków i schodów. Nie wolno również przesuwać leżaczka, gdy znajduje się w nim dziecko.

Wszystkie meble dla dzieci przechodzą specjalne testy sprawdzające obecność małych elementów i ostrych kantów. Niektóre modele posiadają specjalne atesty bezpieczeństwa, dlatego warto dokładnie zapoznać się z produktem przed dokonaniem zakupu i wybrać model zatwierdzony przez wyspecjalizowane ośrodki.

Patrycja Karpińska

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.