Przejdź na WP

Kupiła dziecko za 20 tys. euro. Oddała je po 3 dniach

35-latka przez miesiące udawała, że jest w ciąży. Następnie kupiła w sieci niemowlę. Bardzo szybko jednak zmieniła zdanie i oddała dziecko. Powodem był nieodpowiedni kolor skóry dziewczynki. Na szczęście kobieta została zatrzymana, a sąd wymierzy jej odpowiednią karę.

Zobacz film: "Dziecko na sprzedaż"

1. Udawała, że jest w ciąży

To nie do pomyślenia, co stało się w jednym z włoskich miast. 35-letnia kobieta przez kilka miesięcy udawała, że jest w ciąży. W tym celu przez jakiś czas nosiła doczepiany lateksowy brzuch.

Miało to pozwolić zachować jej wiarygodność w oczach rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Nikt nie przypuszczał, że to część bezlitosnego planu. Według włoskich mediów 35-latka prawdopodobnie poroniła wcześniej dwukrotnie.

Niewykluczone, że spowodowało to u niej zaburzenia psychiczne, które miały wpływ na jej dalsze działania. Kobieta zdecydowała się na nielegalny zakup dziecka.

Niemowlę, za które zapłaciła 20 tys. euro oddała jednak po 3 dniach. Powód? Nieodpowiedni kolor skory. Jak się okazało, matką noworodka była 25-letnia Rumunka, która zaszła w nieplanowaną ciąże z Malijczykiem.

2. Nielagalny handel dziećmi

Oddała dziecko bo miało za ciemny kolor skóry
Oddała dziecko bo miało za ciemny kolor skóry (123rf)

35-latka po zatrzymaniu przez policję powiedziała, że musiała oddać dziecko, ponieważ nie była w stanie w racjonalny sposób wyjaśnić bliskim, z jakiego powodu jej córka ma ciemną karnację. Zatrzymana została również biologiczna matka dziecka. Kobiety udało się namierzyć, dzięki pracy urzędników miasta Latina.

ZOBACZ TAKŻE:

"Matki" wzbudziły ich podejrzenia, kiedy przyszły do urzędu zapytać, w jaki sposób można zarejestrować dziecko urodzone poza szpitalem. Po upływie kilku dni, gdy nikt nie przyszedł na wyzaczoną wizytę w celu zapisania dziecka, pracownicy skontaktowali się z policją.

Kot bez łapki, zaadoptowany przez dziewczynkę bez ręki. Teraz są najlepszymi przyjaciółmi
Kot bez łapki, zaadoptowany przez dziewczynkę bez ręki. Teraz są najlepszymi przyjaciółmi [5 zdjęć]

Scarlette Tipton, to obecnie 2-letnia dziewczynka, która z powodu raka w wieku 10 miesięcy miała amputowaną...

zobacz galerię

Obydwie kobiety, jak i mężczyzna pochodzący z Maroka, który najprawdopodobniej brał udział w sprzedaży dziecka zostali zatrzymani. Grozi im wysoka kara grzywny, a także więzienie.

Przeczytaj także:

Dziecko odnaleziono w Rzymie. Było pod opieką biologicznego ojca. Obecnie znajduje się w rodzinie zastępczej, jednak po przeprowadzaniu odpowiedniej procedury dziewczynka będzie mogła wrócić do ojca.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.