Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Kombinezony dla dzieci

Ubranie malucha w kurtkę zimową lub kombinezon dla dzieci jest najlepszym sposobem na zapewnienie mu ciepła w mroźny dzień. Zimowe ubrania dla dziecka występują w wielu rozmiarach i stylach, dlatego wybór najlepszego stroju dla malca nie zawsze jest łatwą decyzją. Jednak można wymienić kilka cech ubranek zimowych, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów idealnego stroju na mrozy dla dziecka.

Zobacz film: "Co należy wiedzieć na temat fizjologii dwulatka?"

1. Kurtka czy kombinezon dla dziecka?

Kombinezon dla dziecka to jeden z najcieplejszych strojów zimowych dla malucha. Jednak może się on okazać niewygodny przy przewijaniu dziecka i na krótkie wyprawy. Poza tym, kombinezon często jest zbyt gruby, aby zapewnić maluchowi bezpieczeństwo w foteliku samochodowym. Z kolei kurtkę zimową dla dziecka z łatwością zdejmiesz i nałożysz na malucha, jednak nie ochroni ona całego ciała przed śniegiem i mrozem podczas długich zabaw na świeżym powietrzu. Przed dokonaniem zakupu należy zastanowić się jak często i w jakich okolicznościach będziemy ubierać dziecko w kombinezon czy w kurtkę.

Grube kurtki i kombinezony dla dziecka są bardzo ciepłe, jednak w dużym stopniu ograniczają ruchy malca, powodując dyskomfort. Małe dzieci mogą mieć problem z poruszaniem się i chodzeniem w takim odzieniu. Jeżeli spędzają one dużo czasu na świeżym powietrzu (również zimą) kombinezon okaże się niezbędny. Jednak gdy temperatura powietrza jest niższa, lepiej ubrać malucha w lżejszą kurtkę. Innym wyjściem jest zakup modelu z odpinaną podszewką, którą można usunąć, gdy na zewnątrz jest cieplej.

2. Jak wybrać kombinezon dla dziecka?

Podczas zakupów ubrań zimowych dla dziecka należy sprawdzić jakość zapięć i zamków w kombinezonie i upewnić się, że strój łatwo się wkłada i zdejmuje. Pamiętaj aby podczas mierzenia ubrań zimowych dla dziecka nie nosić rękawiczek, które utrudniają złapanie małego zamka zapinającego kombinezon. Dla małych dzieci idealny będzie strój, który same zapną i rozepną, dlatego szukaj zapięć prostych w obsłudze. Należy również sprawdzić jakość sznurków i ściągaczy w odzieży zimowej dla dziecka – wystarczy delikatnie pociągnąć i zobaczyć czy są solidnie przymocowane.

W przypadku bardzo małych dzieci mało prawdopodobne jest kupno kombinezonu na dwa sezony, a wynika to z szybkiego wzrostu dziecka w czasie pierwszego roku życia. Dla dzieci większych można wybrać strój w większym rozmiarze, jednak należy się upewnić, że przyduży kombinezon nie ogranicza ruchów malucha. Dobierając idealny strój na śnieg pamiętaj, że zimą dziecko włoży pod spód gruby sweter, dlatego model ciasno przylegający do ciała może okazać się za ciasny na zimowe chłody.

Jeżeli dziecko często jeździ samochodem warto wybrać strój, który umożliwi poprawne zapięcie uprzęży zabezpieczającej w foteliku. W przeciwieństwie do kombinezonu dla dziecka, grube kurtki zimowe nie nadają się do podróży autem. Jeżeli jednak dziecko musi ubrać kurtkę, należy zdjąć ją w samochodzie i ogrzać malucha kocem po przypięciu uprzęży lub zabezpieczyć dziecko, a następnie nałożyć mu kurtką na ramiona.

Dzieci zwykle potrzebują dodatkowej warstwy ubrań pod kurtką. Zamiast kupować gruby kombinezon, ubierz dziecko „na cebulkę” i uzupełnij ciepły strój lżejszym okryciem wierzchnim – w ten sposób zapewnisz mu ciepło podczas zabawy na świeżym powietrzu bez obawy o spocenie się dziecka. Nie przegrzewaj malucha. Jeżeli rodzice czują się dobrze w swetrze i lekkiej kurtce, podobnie powinni ubrać i dziecko.

Patrycja Karpińska

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.