Trwa ładowanie...

Kobieta urodziła własnego wnuka. Chciała pomóc córce

Avatar placeholder
01.04.2019 07:54
Babcia została matką zastępczą dla swojej wnuczki
Babcia została matką zastępczą dla swojej wnuczki (facebook.com/tracey.miles.39)

55-letnia Emma Miles urodziła dziecko, dzięki przejściu procedury in-vitro. Przez 9 miesięcy nosiła dziecko swojej córki Tracey i jej męża. Tracey nie mogła mieć swoich dzieci, ponieważ urodziła się bez macicy.

1. Babcia urodziła własnego wnuka

55-letnia Emma Miles jest matką dwójki dorosłych dzieci. Kobieta zdecydowała się zostać matką zastępczą dla dziecka swojej córki, Tracey.

Kobieta nie mogła sama donosić ciąży ponieważ ma zdiagnozowany zespół Mayera-Rokitansky-ego-Kustera-Hausera. To choroba powodująca zanik macicy i pochwy.

Jajniki Tracey pracowały normalnie, można było pobrać z nich komórkę jajową. W połączeniu z plemnikami jej męża udało się stworzyć embrion, który został zaimplementowany w macicy Emmy.

Zobacz film: "Pierwsze takie dziecko na świecie. Urodziła po przeszczepie macicy"

Emma przeszła już menopauzę, ale mimo to mogła zostać surogatką. Wcześniej jednak musiała schudnąć i przyjmować hormony.

Zabieg zapołodnienia in vitro się powiódł i pani Miles była w ciąży.

2. Urodzenie dziecka własnej córce

Evie Sian Emma Smith urodziła się 16 stycznia przez cesarskie cięcie. Dziewczynka prawidłowo się rozwija. Emma przyznaje, że mimo swojego wieku, nie martwiła się okresem ciąży i porodu. Cała jej uwaga skupiała się na pomocy córce. Czuje się dumną babcią i tylko to się liczy.

Tracey i jej mąż Adam muszą teraz formalnie adoptować dziecko, bo zgodnie z prawem Wielkiej Brytanii, prawa rodzicielskie automatycznie otrzymuje surogatka i jej partner.

Emma jest jedną z najstarszych matek zastępczych w Wielkiej Brytanii. Już zapowiedziała, że jeśli jej córka będzie chciała postarać się o rodzeństwo dla małej Evie, to ona jest gotowa znów w tym pomóc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze