Trwa ładowanie...

Jaką polisę wybrać?

 Alicja Barszcz
11.07.2019 07:40
Jaką polisę wybrać?
Jaką polisę wybrać? (123rf)

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie ogromny wybór polis, które zapewnią nam i naszym rodzinom lepszą przyszłość. Umowę ubezpieczeniową podpisujemy z myślą o nieprzewidzianych wydarzeniach, które mogą doprowadzić nas do utraty życia, zdrowia, zdolności do pracy itp. Trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność, więc zakup polisy ubezpieczeniowej jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, poprawi komfort naszego życia i pozwoli na czerpanie radości z każdej chwili.

spis treści

1. Wybór odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej

Wśród propozycji towarzystw ubezpieczeniowych z pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie. Bardzo często można negocjować warunki ubezpieczenia oraz uzupełnić polisę podstawową o dodatkowe świadczenia, dzięki którym poczujemy się bardziej pewni i bezpieczniejsi w razie wypadku. Najważniejsze przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej jest zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, z których dowiemy się, od czego tak naprawdę jesteśmy ubezpieczeni i jakie są wyłączenia od ubezpieczenia, które będą mogły zadecydować o odmówieniu wypłaty odszkodowania w konkretnych sytuacjach.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

2. Polisy na życie i dożycie

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 3"

Polisy ubezpieczeniowe mogą być na życie i dożycie. Pierwsze zabezpieczają finansowo rodzinę ubezpieczonego w razie jego śmierci, a drugie mogą w przyszłości powiększyć naszą emeryturę o dodatkową kwotę. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest polisa łącząca obie wersje ubezpieczenia. Wtedy nasze wpłaty są też inwestowane, przez co możemy osiągnąć zysk finansowy i wypłacić wyższą kwotę niż ta, którą w sumie wpłaciliśmy. Jednocześnie nasze zdrowie i życie są ubezpieczone, więc rodzina może liczyć na wsparcie ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego w obliczu nieprzewidzianych okoliczności.

Polisę ubezpieczeniową można zakupić na czas określony lub na czas nieokreślony, a dodatkowo składki można płacić miesięcznie, kwartalnie, co pół roku lub rok. Taka dowolność sprawia, że ubezpieczenie i sposób jego opłacania mogą być dopasowywane indywidualnie w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. Najważniejsze to zapytać agenta o takie możliwości, a także prosić go o wyjaśnienie wszelkich wątpliwości ‒ przecież nikt nie może nas zmusić do podpisania czegoś, czego nie jesteśmy pewni, a tym bardziej jeśli chodzi o ubezpieczenie nasze i naszej rodziny.

3. Zalety i wady polis ubezpieczeniowych

Każdy aspekt naszego życia ma swoje pozytywne i negatywne strony, więc nie może być inaczej z polisami ubezpieczeniowymi. Z pewnością ogromną zaletą są mimo wszystko dosyć niskie składki, które dzięki ogromnej konkurencji na rynku nie mogą być zbyt wysokie. Na rynku ubezpieczeniowym istnieje ogromny wybór polis, które są łatwo dostępne i dokładnie opisane nawet w Internecie, więc z pewnością każdy może dobrać taką, której warunki będą mu najbardziej odpowiadać. Towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj mają swoje infolinie, gdzie można sprawnie zgłosić swoją szkodę bez wychodzenia z domu, a samo rozpatrywanie sprawy odbywa się szybko i profesjonalnie.

Jednak nie możemy zapomnieć, że w OWU istnieją wykluczenia, przez które w niektórych sytuacjach odszkodowanie może nie zostać wypłacone, mimo odwoływania się. Ponadto zawsze istnieje niebezpieczeństwo upadłości towarzystwa ubezpieczeniowego, więc dobrze jest wybierać duże i renomowane firmy, które będą dla nas pewniejsze. Często też agenci dają nam do podpisania umowę, która nie jest dla nas całkowicie zrozumiała – i tu koniecznie należy pytać i prosić o wyjaśnienie każdego niepewnego sformułowania. Koniecznie trzeba też sprawdzić, co trzeba zrobić, aby w razie czego odstąpić od umowy lub złożyć reklamację.

Dopiero po wyjaśnieniu wątpliwości, zapoznaniu się z OWU i porównaniu różnych ofert polis ubezpieczeniowych dostępnych na rynku możemy spokojnie dokonać wyboru i zabezpieczyć przyszłość naszą i naszej rodziny.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze