Trwa ładowanie...

Gwiazda telewizji o nietrzymaniu moczu: "To był koszmar, potwornie cierpiałam"

Avatar placeholder
02.10.2020 10:48
Życie Naomi Isted zmieniło się w momencie, kiedy poddała się zabiegowi, który trwał ledwie 10 minut
Życie Naomi Isted zmieniło się w momencie, kiedy poddała się zabiegowi, który trwał ledwie 10 minut (Instagram)

Naomi Isted jest mamą dwójki dzieci oraz znaną w Wielkiej Brytanii prezenterką porannego programu "Good Morning Britain". Ostatnio szczerze wyznała, że po urodzeniu syna cierpiała z powodu nietrzymania moczu. Problem był tak duży, że omal nie kosztował ją karierę. Dopiero laserowe obkurczania ścianek pochwy zmieniło jej życie.

1. Nietrzymanie moczu po urodzeniu dziecka

Jak przyznaje 40-letnia gwiazda telewizji - zawsze miała słaby pęcherz.

Gwiazda telewizji o nietrzymaniu moczu: To był koszmar, potwornie cierpiałam
Gwiazda telewizji o nietrzymaniu moczu: To był koszmar, potwornie cierpiałam (Instagram)

"Pierwsze dziecko urodziłam naturalnie, ale drugi poród odbył się przez cięcie cesarskie. Wtedy właśnie zaczęły się moje kłopoty z nietrzymaniem moczu” – wyznała Naomi Isted.

Jak mówi prezenterka, w ciągu dnia potrafiła zaglądać do toalety nawet kilkadziesiąt razy. Za każdym razem musiała starannie planować podróż samochodem, tak aby mieć możliwość skorzystać z toalety.

Kilka razy Naomi poczuła się kompletnie upokorzona, bo musiała nagle przerwać plan zdjęciowy, żeby zrobić siku. Czasami w ogóle rezygnowała z pracy, jeśli wiedziała, że nie będzie miała stałego dostępu do toalety.

Jak przyznaje gwiazda, choć nietrzymanie moczu bardzo uprzykrzało jej życie, nic z tym nie zrobiła.

"Byłam tak zajęta pracą, że nigdy nie wykonywałam ćwiczeń dna miednicy tak, jak powinnam. Strasznie cierpiałam" – wyznaje Isted.

Jak wspomina - wystarczyło, że wypiła filiżankę kawy albo szklankę wody, a musiała skorzystać z toalety - co najmniej trzy razy na godzinę.

2. Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Życie Naomi zmieniło się w momencie, kiedy poddała się zabiegowi, który trwał ledwie 10 minut. Konkretnie chodzi o laserowe obkurczanie ścianek pochwy nazywane również laserowym leczeniem nietrzymania moczu.

Zabieg polega na wzmacnianiu powięzi wewnątrzmiedniczej, ścianek pochwy, a także obszaru ujścia cewki moczowej. Lekarz umieszcza laser wewnątrz pochwy, który zaczyna emitować impulsy energii i ciepła. To z kolei powoduje, że tkanki odzyskują jędrność.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Morning loves so this is how happy and relieved I felt when I got my #freshfood #freshfruit #freshveggies delivered to my door on Friday rather than having to worry about venturing out to the supermarket and waiting in awful queues! So grateful for this #homedelivery #homedeliveryservice I’m shopping more and more local and love that @fresh2you.today are delivering not only locally to Me in #Essex but they’re growing their #postcode reach daily so head over to their page or site to see if they can #delivertoyourdoorstep what a great way to #boostyourimmunesystem at a time like this than #freshfood and the bit I love most for each order they #donate £1 to the @nhswebsite #nhs #freshdelivery #homedelivery #stayhome #stayhomestaysafe #fruitandveg #lockdown #coronavirus

Post udostępniony przez Naomi Isted (@naomikisted)

"Zabieg był zaskakująco łatwy i trwał tylko dziesięć minut"– mówi Naomi dodając, że wtrakcie zabiegu nie odczuwała bólu. Już następnego dnia zauważyła "dużą różnicę".

"To całkowicie zmieniło moje codzienne życie. Po zabiegu mogłam spędzać dzień bez obawy o to, gdzie jest najbliższa toaleta" - mówi Isted.

3. Przyczyny nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, często pomijany w rozmowach z lekarzem. Tylko 25 proc. pacjentek informuje lekarza o swoim problemie. Natomiast ponad 40 proc. wybiera się do lekarza z tym schorzeniem dopiero po 5 latach od pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Nietrzymanie moczu często pojawia się po ciąży i porodzie. Przyczyny leżą po stronie rozluźnienia mięśni dna miednicy, które odpowiadają m.in. za zamykanie cewki moczowej. Popuszczanie moczu nasila się także w przypadku kilku ciąż lub urodzenia dziecka powyżej 4kg. Najlepszym sposobem radzenia sobie z tą dolegliwością są ćwiczenia na nietrzymanie moczu. W trakcie ich wykonywania kobieta wzmacnia mięśnie Kegla odpowiedzialne za przytrzymywanie zwieraczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz film: "Urodziła na własnym weselu (WIDEO)"
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze