Trwa ładowanie...

Dokonali szokującego odkrycia. Prawda wyszła na jaw dzięki rysunkom pięciolatki

Rodzice pięcioletniej dziewczynki zaniepokoili się, kiedy ich córka odmówiła uczęszczania na lekcje angielskiego do księdza Joao da Silvy. Jednak wszystko stało się jasne, kiedy odkryli jej rysunki. Dziewczynka była wykorzystywana seksualnie.

Zobacz film: "Fenomen serialu "Squid Game" - jak rozmawiać z dziećmi?"

spis treści

1. Rysunki potwierdziły wykorzystywanie seksualne

Rodzice pięcioletniej dziewczynki z Montes Claros w Brazylii zauważyli, że ich córka dziwnie się zachowuje. Była smutna i osowiała. Jednak dopiero kiedy powiedziała im, że nie chce chodzić na angielski do księdza Joao da Silvy, rodzicom zapaliła się czerwona lampka.

Postanowili więc zabrać ją do psychologa dziecięcego. Ten od razu wskazał, że zachowanie dziecka wskazuje na wykorzystywanie seksualne. Poprosił więc rodziców, by przeszukali jej pokój w poszukiwaniu jakichkolwiek dowodów.

Kiedy dziewczynka poszła do szkoły, jej przerażeni rodzice od razu przeszukali pokój. Wśród jej książek znaleźli sześć rysunków, na których dziewczynka uwieczniła swoje traumatyczne przeżycia. Rysunki przedstawiały postać, która dominuje nad dzieckiem w pozycji leżącej. Narysowane dziecko ewidentnie krzyczy.

Rysunki pięciolatki
Rysunki pięciolatki (Facebook)

Ojciec dziewczynki skontaktował się z księdzem, który w rozmowie telefonicznej przyznał się do zarzucanych czynów. Powiedział, że zrobił to z zemsty, ponieważ chciał w ten sposób ukarać mężczyznę, z którym wcześniej się pokłócił. Wkrótce został zatrzymany i skazany.

Rysunki pięciolatki
Rysunki pięciolatki (Facebook)

2. Jakie zachowania powinny zaniepokoić rodzica?

Kiedy dziecko jest krzywdzone, najłatwiej jest to dostrzec, jeśli są widoczne ślady przemocy na jego ciele. Schody zaczynają się wtedy, kiedy obrażenia nie są wystarczająco widoczne i nie zostaną rozpoznane np. podczas badań okresowych dziecka. Wtedy jego gehenna może trwać latami.

Jednak istnieją inne symptomy, które mogą wskazywać na krzywdę dziecka. Można je zaobserwować, kiedy dziecko zmienia swoje zachowanie, staje się bardziej skryte, zaczyna mieć tajemnice. Maluch może sugerować, że chciałby o czymś porozmawiać, ale w ostatniej chwili zmienia zdanie. Wyraża niechęć do danej osoby lub miejsca, ale nie jest w stanie powiedzieć dlaczego.

Zazwyczaj dzieci, które doświadczają przemocy, są smutne, wycofane. Ich zachowanie różni się od rówieśników i może być nadzwyczajnie spokojne. Czasem się jednak objawia zupełnie odwrotnie – dziecko jest nadpobudliwe i stwarza problemy wychowawcze, a na wszystko reaguje agresją. W ten sposób szuka uwagi dorosłych i odreagowuje swoje problemy.

Dlatego tak ważne jest, by dokładnie obserwować zachowanie dziecka, często z nim rozmawiać i interesować się jego życiem. W przypadku odkrycia, że dziecko zostało skrzywdzone, należy niezwłocznie podjąć odpowiednie kroki: złożyć zeznanie na policji, skontaktować się z pomocą społeczną i organizacją pozarządową pomagającą osobom pokrzywdzonym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.