Trwa ładowanie...

Pielęgniarka upuściła niemowlę podczas badań. Stanie przed sądem

Rodzice 6-miesięcznego dziecka przybyli w maju na badania do jednej z wałbrzyskich przychodni. W trakcie ich wykonywania, 46-letnia pielęgniarka, upuściła dziewczynkę na podłogę. Do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu właśnie wpłynął akt oskarżenia przeciwko kobiecie. 

Zobacz film: "Jak kąpać niemowlę w wiaderku?"

 

Pielęgniarka upuściła na podłogę 6-miesięczną dziewczynkę
Pielęgniarka upuściła na podłogę 6-miesięczną dziewczynkę (123rf)

W wyniku upadku niemowlę doznało obrażeń ciała zagrażających zdrowiu. Doszło m.in. do złamania kości skroniowo-ciemieniowej, urazu głowy i niewydolności oddechowej. Dzięki szybkiej pomocy lekarskiej, życie dziecka zostało uratowane.

46-letnia pielęgniarka została oskarżona o nieumyślne, bezpośrednie narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Na razie nie przyznaje się do winy.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.