Chcesz mieć lepsze życie seksualne? Dziel się opieką nad dziećmi z partnerem

Dzielenie się obowiązkami w opiece nad dziećmi pomaga nie tylko w lepszej organizacji codziennego życia, ale również zwiększa satysfakcję ze związku. Naukowcy wykazali, że pary, które rozdzielają między siebie zadania, mają bardziej udane życie seksualne.

Najbardziej zaskakujące zmiany w życiu rodzica

Gratulacje, dziecko jest już w domu! Twoje życie zmienia się w cudowny i nieoczekiwany sposób. Rozkład dnia dziecka, to teraz twój rozkład dnia. Noworodki...

Rodzice pod lupą naukowców

Badanie przeprowadzono na Uniwersytecie w Georgii. Analizie poddano 487 heteroseksualnych par, które posiadają potomstwo. Socjologowie podzielili uczestników na 3 grupy: w pierwszej to głównie kobiety opiekowały się dziećmi, w drugiej mężczyźni byli odpowiedzialni za wychowanie, a w trzeciej partnerzy dzielili się obowiązkami.

Naukowcy chcieli zbadać jakość związków, biorąc pod uwagę ogólne zadowolenie z małżeństwa, ilość stosunków seksualnych oraz satysfakcję z pożycia. Ankietowanych pytano również o opiekę nad dziećmi, codzienne domowe obowiązki oraz konflikty z partnerem.

Okazało się, że najmniej zadowolone ze swojego związku są osoby, w których to kobiety mają najwięcej obowiązków związanych z opieką nad maluchami. W małżeństwach, w których to ojcowie sprawowali pieczę nad najmłodszymi członkami rodziny było nieco lepiej. Panie były bardzo zadowolone z pożycia, jednak mężczyźni wskazywali, że nie są usatysfakcjonowani życiem intymnym.

Najbardziej zadowolone ze swoich związków były pary, które starały się w miarę równo rozdzielać obowiązki. Nie mieli również zastrzeżeń co do częstotliwości stosunków i odczuwali satysfakcję z seksu.

Zalety partnerstwa

Socjologowie z Georgii chcą się teraz dowiedzieć, dlaczego partnerstwo i równy podział obowiązków przekładają się na zadowolenie ze związku. Można przypuszczać, że dzięki rozłożeniu odpowiedzialności za dzieci na oboje rodziców partnerzy mają więcej wolnego czasu, który mogą spędzić we dwoje.

Warto zwrócić uwagę, że najmniejszą satysfakcję ze swojego związku odczuwają osoby, w których to mama zajmuje się dziećmi. Odnosi się to zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Naukowcy twierdzą więc, że zaangażowanie w życie rodzinne i opiekę nad dziećmi przez panów jest ważnym czynnikiem, który przekłada się na ogólne zadowolenie z małżeństwa.

Socjologowie potwierdzili, że obecnie mężczyźni chcą brać czynny udział w wychowaniu dzieci. Rola ojca jest dla nich bardzo ważna, a dzięki niej spełniają się również jako mężowie.

A jak jest w waszych związkach? Kto ma więcej obowiązków przy dzieciach – mama czy tata? Sprawdźcie, co kobiety sądzą o opiece nad dziećmi przez ojców na naszym forum i podzielcie się własnymi doświadczeniami.

Sylwia Stachura, 9 miesięcy temu

Pielęgnowanie związku

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Pielęgnowanie związku
Pielęgnowanie związku

Wspólne czekanie na potomstwo

Wspólne czekanie na potomstwo

Wspólne oczekiwanie na przyjście na świat dziecka w wyjątkowy sposób zbliża do siebie przyszłych rodziców.

Pielęgnowanie związku

Znamy przepis na długie i szczęśliwe małżeństwo

Znamy przepis na długie i szczęśliwe małżeństwo

na temat sposobów na znalezienie idealnego partnera i ukształtowania wartościowego związku małżeńskiego. W ramach swojego projektu Advice Cornell (...) i jeszcze raz rozmowa. Oto najpilniej strzeżona recepta na szczęśliwe małżeństwo....

Pielęgnowanie związku

Jak ratować związek?

, warto odpowiedzieć sobie wcześniej, czy ratowanie związku ma sens, czy jest w ogóle szansa, żeby uratować małżeństwo, czy jest co ratować (...) . Czy ratowanie związku ma sens? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi....

Pielęgnowanie związku

Nuda w łóżku

Nuda w łóżku

nie interesują się sobą, nie pielęgnują związku i miłości, traktują się instrumentalnie i nie darzą szacunkiem, nie można oczekiwać, że ich seks wyniesie (...) ? Jak uatrakcyjnić pożycie seksualne? Jak się kochać, by...

Pielęgnowanie związku

Szczęśliwa para

Szczęśliwa para

Odnalezienie drugiej połówki, spotkanie „tej, tego" jedynego, właściwego lub też stworzenie stabilnego, długotrwałego związku jest z jednej strony

Pielęgnowanie związku

Relacje dziecka z ojczymem

Relacje dziecka z ojczymem

Jak przekonać twoje małe dziecko, że twój nowy partner nie jest jego wrogiem, lecz partnerem, sprzymierzeńcem? Dzieci bardzo często boją się, że po stracie ojca (czy tej dosłownej, czy po waszym rozwodzie), nowy mężczyzna odbierze mu także i ciebie.

Pielęgnowanie związku

Życie po zdradzie

, ale nie nam! My i zdrada? Nie, to niemożliwe! Zawsze uważała, że zdradzane kobiety bagatelizują sygnały ostrzegawcze albo nie chcą widzieć, że w ich związku (...) doświadczenie - podział majątku, ustalenie zasad opieki nad dziećmi,...